Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Air France-KLM praat over aankoop belang in Air Europa

Krant: Air France-KLM praat over aankoop belang in Air Europa

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM voert gesprekken over de aankoop van een belang van 20 procent in de Spaanse maatschappij Air Europa, meldt de Spaanse zakenkrant El Economista. Die gesprekken volgen op het afblazen van een overnamepoging van Air Europa door British Airways-moederconcern IAG afgelopen zomer door weerstand van Europese mededingingsautoriteiten.

Volgens de krant kan met die deal een bedrag van meer dan 100 miljoen euro zijn gemoeid en is er ook geen Europese goedkeuring nodig voor die transactie. Air France-KLM wilde tegen persbureau Bloomberg geen commentaar geven over die mogelijke aankoop, maar verklaarde wel dat gesprekken over commerciƫle samenwerking met Air Europa gaande zijn.

IAG, dat ook de Spaanse maatschappijen Iberia en Vueling heeft, zei begin augustus af te zien van een overnamepoging van Air Europa. In Brussel waren er grote zorgen over de concurrentie op de Spaanse luchtvaartmarkt als IAG ook Air Europa in handen zou krijgen. IAG zou nog wel bepaalde concessies hebben gedaan, maar dat was niet voldoende. Het luchtvaartconcern heeft nog wel een belang van 20 procent in Air Europa.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

4 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

4 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

5 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

7 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

9 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

9 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

10 uur geleden