Krant: Activision ontslaat weer tientallen mensen om wangedrag
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Gamebedrijf Activision Blizzard heeft sinds vorige zomer tientallen medewerkers ontslagen en nog eens zo'n veertig bestraft om grensoverschrijdend gedrag. Daarmee heeft het bedrijf actie ondernomen tegen eerdere beschuldigingen van seksuele intimidatie en andere misdragingen bij het bedrijf, meldt The Wall Street Journal. De zakenkrant baseert zich onder meer op ingewijden.
Voor de feestdagen was het bedrijf al van plan om met deze berichtgeving naar buiten te komen, maar topman Bobby Kotick hield dat tegen, omdat het de problemen binnen het bedrijf groter zouden kunnen laten lijken dan al bekend was, zeggen de ingewijden. De gamesproducent, bekend van games als World of Warcraft en Call of Duty, onderneemt actie na toegenomen druk van aandeelhouders, werknemers en zakenpartners die willen dat het bedrijf meer verantwoordelijkheid neemt voor misstanden op de werkvloer.
Volgens het overzicht van de personeelsmaatregelen hebben medewerkers sinds juli 2021 zo'n 700 meldingen gemaakt van misdragingen en andere kwesties. Soms gaat het over dezelfde incidenten. Volgens een woordvoerster van het bedrijf zijn 37 mensen ontslagen en 44 bestraft. Ze betwistte het getal van de 700 meldingen.
Kleine zorgen
Medewerkers hebben zich onder meer uitgesproken op sociale media en de meldingen gingen veelal over kleine zorgen op de werkvloer, valt te lezen in een verklaring. Slechts een klein aantal betrof mogelijk serieuze beweringen, die het bedrijf heeft onderzocht.
Activision ligt al langer onder vuur vanwege de problemen met seksisme en wangedrag, waarover The Wall Street Journal eerder al berichtte, ook over gevallen waarin Kotick zelf wordt beschuldigd. Het bedrijf blijft de beschuldigingen tegen Kotick ontkennen.
Kotick
Eerder eiste een groep van zo'n 150 medewerkers het ontslag van Kotick, omdat hij al jarenlang op de hoogte zou zijn geweest van beschuldigingen van seksuele intimidatie bij het bedrijf. In oktober heeft de gameproducent nog meer dan twintig medewerkers ontslagen na beschuldigingen van seksuele intimidatie en discriminatie op de werkplek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
1 uur geleden