Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

PARIJS (ANP) - Een protestmars die vlak voor de voetbalwedstrijd Frankrijk-Israël zou plaatsvinden in de buurt van het stadion, is verplaatst naar een plein een stuk verderop, meldt de krant Le Parisien. Eerder zei de politiechef van Parijs dat dat werd overwogen om veiligheidsredenen. De autoriteiten willen geweld zoals vorige week in Amsterdam voorkomen.

Donderdagavond willen betogers een protestmars houden tegen de wedstrijd onder het motto "Wij spelen niet met genocide", schrijft de krant. Ze willen daarmee hun steun betuigen aan de Palestijnen. De activisten zouden zich een kleine drie uur voor de aftrap verzamelen voor het stadhuis van Saint-Denis. Van daaruit ben je met het openbaar vervoer zo bij het voetbalstadion, waarschuwde politiechef Laurent Nuñez in een interview met France Info. In plaats daarvan moeten de activisten naar een plein een stuk verderop.

De Franse autoriteiten hebben zware veiligheidsmaatregelen getroffen. Er zijn zo'n 4000 agenten ingezet, van wie een deel in het stadion zal zitten. Zij kunnen ingrijpen als de 1600 particuliere beveiligers overvraagd worden. Dat terwijl het 80.000 stoelen tellende Stade de France goeddeels leeg blijft. Er worden 13.000 toeschouwers verwacht. Een van hen is president Emmanuel Macron, die wil laten zien dat de wedstrijd ondanks de dreiging moet kunnen doorgaan.

Een politiebron zegt tegen persbureau AFP dat ondanks Israëlische waarschuwingen om niet naar de wedstrijd te gaan, toch zo'n honderd supporters worden verwacht. Die worden onder politiebewaking per bus vervoerd zodat ze niet met het openbaar vervoer hoeven. Het Israëlische elftal wordt beveiligd door een elite-eenheid van de politie.

Meer uit Buitenland

Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

2 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

8 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

8 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

9 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

11 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

11 uur geleden