Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

PARIJS (ANP) - Een protestmars die vlak voor de voetbalwedstrijd Frankrijk-Israël zou plaatsvinden in de buurt van het stadion, is verplaatst naar een plein een stuk verderop, meldt de krant Le Parisien. Eerder zei de politiechef van Parijs dat dat werd overwogen om veiligheidsredenen. De autoriteiten willen geweld zoals vorige week in Amsterdam voorkomen.

Donderdagavond willen betogers een protestmars houden tegen de wedstrijd onder het motto "Wij spelen niet met genocide", schrijft de krant. Ze willen daarmee hun steun betuigen aan de Palestijnen. De activisten zouden zich een kleine drie uur voor de aftrap verzamelen voor het stadhuis van Saint-Denis. Van daaruit ben je met het openbaar vervoer zo bij het voetbalstadion, waarschuwde politiechef Laurent Nuñez in een interview met France Info. In plaats daarvan moeten de activisten naar een plein een stuk verderop.

De Franse autoriteiten hebben zware veiligheidsmaatregelen getroffen. Er zijn zo'n 4000 agenten ingezet, van wie een deel in het stadion zal zitten. Zij kunnen ingrijpen als de 1600 particuliere beveiligers overvraagd worden. Dat terwijl het 80.000 stoelen tellende Stade de France goeddeels leeg blijft. Er worden 13.000 toeschouwers verwacht. Een van hen is president Emmanuel Macron, die wil laten zien dat de wedstrijd ondanks de dreiging moet kunnen doorgaan.

Een politiebron zegt tegen persbureau AFP dat ondanks Israëlische waarschuwingen om niet naar de wedstrijd te gaan, toch zo'n honderd supporters worden verwacht. Die worden onder politiebewaking per bus vervoerd zodat ze niet met het openbaar vervoer hoeven. Het Israëlische elftal wordt beveiligd door een elite-eenheid van de politie.

Meer uit Buitenland

VS: twee Iraanse drones op weg naar Straat van Hormuz neergehaald

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.

2 uur geleden
Meerdere slachtoffers door schietpartij op festival in VS

TOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.

4 uur geleden
Bron: VS willen Iraanse bezittingen gebruiken voor schadeherstel

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.

6 uur geleden
Zus van Noord-Koreaanse leider: nooit afstand van kernmachtstatus

PYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.

6 uur geleden
Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

12 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

13 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

13 uur geleden