Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst

PARIJS (ANP) - Een protestmars die vlak voor de voetbalwedstrijd Frankrijk-Israël zou plaatsvinden in de buurt van het stadion, is verplaatst naar een plein een stuk verderop, meldt de krant Le Parisien. Eerder zei de politiechef van Parijs dat dat werd overwogen om veiligheidsredenen. De autoriteiten willen geweld zoals vorige week in Amsterdam voorkomen.

Donderdagavond willen betogers een protestmars houden tegen de wedstrijd onder het motto "Wij spelen niet met genocide", schrijft de krant. Ze willen daarmee hun steun betuigen aan de Palestijnen. De activisten zouden zich een kleine drie uur voor de aftrap verzamelen voor het stadhuis van Saint-Denis. Van daaruit ben je met het openbaar vervoer zo bij het voetbalstadion, waarschuwde politiechef Laurent Nuñez in een interview met France Info. In plaats daarvan moeten de activisten naar een plein een stuk verderop.

De Franse autoriteiten hebben zware veiligheidsmaatregelen getroffen. Er zijn zo'n 4000 agenten ingezet, van wie een deel in het stadion zal zitten. Zij kunnen ingrijpen als de 1600 particuliere beveiligers overvraagd worden. Dat terwijl het 80.000 stoelen tellende Stade de France goeddeels leeg blijft. Er worden 13.000 toeschouwers verwacht. Een van hen is president Emmanuel Macron, die wil laten zien dat de wedstrijd ondanks de dreiging moet kunnen doorgaan.

Een politiebron zegt tegen persbureau AFP dat ondanks Israëlische waarschuwingen om niet naar de wedstrijd te gaan, toch zo'n honderd supporters worden verwacht. Die worden onder politiebewaking per bus vervoerd zodat ze niet met het openbaar vervoer hoeven. Het Israëlische elftal wordt beveiligd door een elite-eenheid van de politie.

Meer uit Buitenland

Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

56 minuten geleden
Israël woest om westerse veroordeling kolonies Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.

1 uur geleden
In Duitsland steeds meer vraag naar vuurwerk, ondanks kritiek

BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.

2 uur geleden
Turkije pakt 115 verdachte IS-leden op voor plannen aanslagen

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.

3 uur geleden
Russische bommenwerpers voerden vlucht uit boven Noorse Zee

MOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.

4 uur geleden
Noodtoestand rond Los Angeles om storm die 'groot gevaar' brengt

LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.

7 uur geleden
Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

8 uur geleden