Krant: actie tegen Israëlisch elftal vlak bij stadion verplaatst
PARIJS (ANP) - Een protestmars die vlak voor de voetbalwedstrijd Frankrijk-Israël zou plaatsvinden in de buurt van het stadion, is verplaatst naar een plein een stuk verderop, meldt de krant Le Parisien. Eerder zei de politiechef van Parijs dat dat werd overwogen om veiligheidsredenen. De autoriteiten willen geweld zoals vorige week in Amsterdam voorkomen.
Donderdagavond willen betogers een protestmars houden tegen de wedstrijd onder het motto "Wij spelen niet met genocide", schrijft de krant. Ze willen daarmee hun steun betuigen aan de Palestijnen. De activisten zouden zich een kleine drie uur voor de aftrap verzamelen voor het stadhuis van Saint-Denis. Van daaruit ben je met het openbaar vervoer zo bij het voetbalstadion, waarschuwde politiechef Laurent Nuñez in een interview met France Info. In plaats daarvan moeten de activisten naar een plein een stuk verderop.
De Franse autoriteiten hebben zware veiligheidsmaatregelen getroffen. Er zijn zo'n 4000 agenten ingezet, van wie een deel in het stadion zal zitten. Zij kunnen ingrijpen als de 1600 particuliere beveiligers overvraagd worden. Dat terwijl het 80.000 stoelen tellende Stade de France goeddeels leeg blijft. Er worden 13.000 toeschouwers verwacht. Een van hen is president Emmanuel Macron, die wil laten zien dat de wedstrijd ondanks de dreiging moet kunnen doorgaan.
Een politiebron zegt tegen persbureau AFP dat ondanks Israëlische waarschuwingen om niet naar de wedstrijd te gaan, toch zo'n honderd supporters worden verwacht. Die worden onder politiebewaking per bus vervoerd zodat ze niet met het openbaar vervoer hoeven. Het Israëlische elftal wordt beveiligd door een elite-eenheid van de politie.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
5 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
7 uur geleden