Krant: ABN AMRO denkt aan overname Duits onderdeel HSBC
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO overweegt de Duitse vermogensbeheertak van branchegenoot HSBC over te nemen. Zo kan de Nederlandse bank groeien en zich meer op rijke klanten in het buurland richten, meldt de Duitse zakenkrant Börsen-Zeitung op basis van bronnen.
Volgens de krant zou er binnen twee tot drie weken nieuws over een deal naar buiten kunnen komen. Het bewuste HSBC-onderdeel beheert ongeveer 26 miljard euro aan vermogens.
ABN AMRO is al eigenaar van Bethmann Bank in Duitsland en geldt als de op twee na grootste speler op de Duitse markt voor vermogensbeheer. In het land stimuleert een groot aantal familiebedrijven de vraag naar vermogensdiensten.
Aanstaande overname HAL
Een woordvoerder van ABN AMRO wil niet op het bericht reageren. Het financiële concern geeft naar eigen zeggen "nooit commentaar op geruchten in de markt".
Als het daadwerkelijk tot een deal komt zou dat voor ABN AMRO de tweede Duitse overname in korte tijd zijn. ABN AMRO kondigde vorige maand aan de Duitse private bank Hauck Aufhäuser Lampe (HAL) in te lijven. Topman Robert Swaak van ABN AMRO sprak daarbij van een "unieke kans om onze Duitse activiteiten uit te breiden". Met die deal, die nog moet worden goedgekeurd door toezichthouders, zijn honderden miljoenen euro's gemoeid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
8 uur geleden