
Krant: 5 Britse militairen gearresteerd om oorlogsmisdaden Syrië
LONDEN (ANP) - Vijf leden van de SAS, de Special Forces van de Britse strijdkrachten, zijn door de Britse militaire politie aangehouden op verdenking van het plegen van oorlogsmisdaden tijdens operaties in Syrië. Dat meldt de Britse krant The Guardian op basis van defensiebronnen. Het Britse ministerie van Defensie weigert commentaar te geven op het onderzoek.
Een woordvoerder van het ministerie laat alleen weten dat ze hun personeel "aan de hoogste normen houden" en "alle beschuldigingen van wangedrag serieus nemen". "Waar nodig worden alle criminele beschuldigingen voor onderzoek doorverwezen naar de dienstdoende politie."
Details over wat de elitetroepen zouden hebben misdaan, zijn nog onbekend. De SAS werd de afgelopen tien jaar ingezet in Syrië in de strijd tegen Islamitische Staat. De arrestaties komen op het moment dat de activiteiten van de SAS in Afghanistan worden onderzocht om beschuldigingen over het willekeurig doden van tachtig Afghanen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.
52 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De natuurbranden in Spanje hebben dit jaar meer dan 343.000 hectare in de as gelegd, een nieuw record voor het land, aldus cijfers van het Europees bosbrandagentschap EFFIS. Dat is een gebied iets groter dan de provincie Zuid-Holland of bijna een half miljoen voetbalvelden.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance woont de ontmoeting bij van zijn politieke baas Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zegt een ingewijde tegen het Amerikaanse ABC News.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.
2 uur geleden