Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer wil met Team Essent op termijn weer de beste zijn

Kramer wil met Team Essent op termijn weer de beste zijn

HEERENVEEN (ANP) - Jac Orie en Sven Kramer hebben in Heerenveen met Team Essent een verjongde schaatsploeg gepresenteerd, met nieuwe sponsor. Ze willen weer de beste ploeg zijn en noemen daarbij 2030 als stip op de horizon. Maar voor schaatsers als Merijn Scheperkamp en Joep Wennemars telt gewoon de korte termijn met de Spelen van Milaan 2026, benadrukt voormalig schaatskampioen Kramer.

De ploeg nam na afgelopen seizoen niet alleen afscheid van jarenlange sponsor Jumbo, maar ook van topschaatsers als Thomas Krol, Kai Verbij, Antoinette de Jong en Jutta Leerdam. Het vorige schaatsseizoen viel zonder wereldtitels tegen. Boegbeeld van de verjongde ploeg is misschien wel shorttrackster Suzanne Schulting die gaat onderzoeken of ze die discipline kan combineren met succes op de langebaan.

"Het is wat het is. Er zijn schaatsers weggegaan en we hebben afscheid genomen van schaatsers. We hebben een verjongingsslag gemaakt en dan houd je sporters over die volledig toegewijd zijn", zei commercieel directeur Kramer. "Dat vind ik het belangrijkste. Ze zijn jong en hebben tijd. En die tijd moeten we ze ook gunnen. Jongens als Joep en Merijn gaan heus wel excelleren over niet al te lange tijd."

Winnaarsmentaliteit

"Ik doe dit niet om te verliezen", toont Kramer zijn bekende winnaarsmentaliteit. "Dat heb ik nooit gedaan en dat ga ik nu ook niet doen. Dat we gaan winnen is zeker, wanneer kan ik niet garanderen. Maar dat er een 'drive' achter zit, kun je aannemen."

Zijn ploeg is nu niet de beste, erkent Kramer. "Sportief gezien heeft Reggeborgh op dit moment meer toppers", erkent hij. "Wij hebben een moeilijk jaar gehad en staan nu op het punt van groeien. Dat zal niet meteen zijn vruchten afwerpen, maar op de lange termijn zeker."

Coach Orie spreekt vooral van een uitdaging. De coach die vele olympisch kampioenen maakte als Mark Tuitert, Gianni Romme, Kjeld Nuis en Krol, wil jonge schaatsers vooral beter maken. "Ze moeten groeien en persoonlijke records rijden. We hebben ook onze ambitie uitgesproken", refereerde hij aan 2030. "We zien nu al dat de schaatsers beter worden, maar anderen worden ook beter. Of het dit seizoen voldoende is, zullen we dit jaar zien."

Meer uit Sport

Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

3 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

4 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

5 uur geleden
Tennissers Italië winnen Davis Cup voor derde keer op rij

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).

5 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

9 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

10 uur geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

13 uur geleden