Kramer wil met Team Essent op termijn weer de beste zijn
HEERENVEEN (ANP) - Jac Orie en Sven Kramer hebben in Heerenveen met Team Essent een verjongde schaatsploeg gepresenteerd, met nieuwe sponsor. Ze willen weer de beste ploeg zijn en noemen daarbij 2030 als stip op de horizon. Maar voor schaatsers als Merijn Scheperkamp en Joep Wennemars telt gewoon de korte termijn met de Spelen van Milaan 2026, benadrukt voormalig schaatskampioen Kramer.
De ploeg nam na afgelopen seizoen niet alleen afscheid van jarenlange sponsor Jumbo, maar ook van topschaatsers als Thomas Krol, Kai Verbij, Antoinette de Jong en Jutta Leerdam. Het vorige schaatsseizoen viel zonder wereldtitels tegen. Boegbeeld van de verjongde ploeg is misschien wel shorttrackster Suzanne Schulting die gaat onderzoeken of ze die discipline kan combineren met succes op de langebaan.
"Het is wat het is. Er zijn schaatsers weggegaan en we hebben afscheid genomen van schaatsers. We hebben een verjongingsslag gemaakt en dan houd je sporters over die volledig toegewijd zijn", zei commercieel directeur Kramer. "Dat vind ik het belangrijkste. Ze zijn jong en hebben tijd. En die tijd moeten we ze ook gunnen. Jongens als Joep en Merijn gaan heus wel excelleren over niet al te lange tijd."
Winnaarsmentaliteit
"Ik doe dit niet om te verliezen", toont Kramer zijn bekende winnaarsmentaliteit. "Dat heb ik nooit gedaan en dat ga ik nu ook niet doen. Dat we gaan winnen is zeker, wanneer kan ik niet garanderen. Maar dat er een 'drive' achter zit, kun je aannemen."
Zijn ploeg is nu niet de beste, erkent Kramer. "Sportief gezien heeft Reggeborgh op dit moment meer toppers", erkent hij. "Wij hebben een moeilijk jaar gehad en staan nu op het punt van groeien. Dat zal niet meteen zijn vruchten afwerpen, maar op de lange termijn zeker."
Coach Orie spreekt vooral van een uitdaging. De coach die vele olympisch kampioenen maakte als Mark Tuitert, Gianni Romme, Kjeld Nuis en Krol, wil jonge schaatsers vooral beter maken. "Ze moeten groeien en persoonlijke records rijden. We hebben ook onze ambitie uitgesproken", refereerde hij aan 2030. "We zien nu al dat de schaatsers beter worden, maar anderen worden ook beter. Of het dit seizoen voldoende is, zullen we dit jaar zien."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
9 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden