Kramer wil met Team Essent op termijn weer de beste zijn
HEERENVEEN (ANP) - Jac Orie en Sven Kramer hebben in Heerenveen met Team Essent een verjongde schaatsploeg gepresenteerd, met nieuwe sponsor. Ze willen weer de beste ploeg zijn en noemen daarbij 2030 als stip op de horizon. Maar voor schaatsers als Merijn Scheperkamp en Joep Wennemars telt gewoon de korte termijn met de Spelen van Milaan 2026, benadrukt voormalig schaatskampioen Kramer.
De ploeg nam na afgelopen seizoen niet alleen afscheid van jarenlange sponsor Jumbo, maar ook van topschaatsers als Thomas Krol, Kai Verbij, Antoinette de Jong en Jutta Leerdam. Het vorige schaatsseizoen viel zonder wereldtitels tegen. Boegbeeld van de verjongde ploeg is misschien wel shorttrackster Suzanne Schulting die gaat onderzoeken of ze die discipline kan combineren met succes op de langebaan.
"Het is wat het is. Er zijn schaatsers weggegaan en we hebben afscheid genomen van schaatsers. We hebben een verjongingsslag gemaakt en dan houd je sporters over die volledig toegewijd zijn", zei commercieel directeur Kramer. "Dat vind ik het belangrijkste. Ze zijn jong en hebben tijd. En die tijd moeten we ze ook gunnen. Jongens als Joep en Merijn gaan heus wel excelleren over niet al te lange tijd."
Winnaarsmentaliteit
"Ik doe dit niet om te verliezen", toont Kramer zijn bekende winnaarsmentaliteit. "Dat heb ik nooit gedaan en dat ga ik nu ook niet doen. Dat we gaan winnen is zeker, wanneer kan ik niet garanderen. Maar dat er een 'drive' achter zit, kun je aannemen."
Zijn ploeg is nu niet de beste, erkent Kramer. "Sportief gezien heeft Reggeborgh op dit moment meer toppers", erkent hij. "Wij hebben een moeilijk jaar gehad en staan nu op het punt van groeien. Dat zal niet meteen zijn vruchten afwerpen, maar op de lange termijn zeker."
Coach Orie spreekt vooral van een uitdaging. De coach die vele olympisch kampioenen maakte als Mark Tuitert, Gianni Romme, Kjeld Nuis en Krol, wil jonge schaatsers vooral beter maken. "Ze moeten groeien en persoonlijke records rijden. We hebben ook onze ambitie uitgesproken", refereerde hij aan 2030. "We zien nu al dat de schaatsers beter worden, maar anderen worden ook beter. Of het dit seizoen voldoende is, zullen we dit jaar zien."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
13 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden