Kramer wil met Team Essent op termijn weer de beste zijn
HEERENVEEN (ANP) - Jac Orie en Sven Kramer hebben in Heerenveen met Team Essent een verjongde schaatsploeg gepresenteerd, met nieuwe sponsor. Ze willen weer de beste ploeg zijn en noemen daarbij 2030 als stip op de horizon. Maar voor schaatsers als Merijn Scheperkamp en Joep Wennemars telt gewoon de korte termijn met de Spelen van Milaan 2026, benadrukt voormalig schaatskampioen Kramer.
De ploeg nam na afgelopen seizoen niet alleen afscheid van jarenlange sponsor Jumbo, maar ook van topschaatsers als Thomas Krol, Kai Verbij, Antoinette de Jong en Jutta Leerdam. Het vorige schaatsseizoen viel zonder wereldtitels tegen. Boegbeeld van de verjongde ploeg is misschien wel shorttrackster Suzanne Schulting die gaat onderzoeken of ze die discipline kan combineren met succes op de langebaan.
"Het is wat het is. Er zijn schaatsers weggegaan en we hebben afscheid genomen van schaatsers. We hebben een verjongingsslag gemaakt en dan houd je sporters over die volledig toegewijd zijn", zei commercieel directeur Kramer. "Dat vind ik het belangrijkste. Ze zijn jong en hebben tijd. En die tijd moeten we ze ook gunnen. Jongens als Joep en Merijn gaan heus wel excelleren over niet al te lange tijd."
Winnaarsmentaliteit
"Ik doe dit niet om te verliezen", toont Kramer zijn bekende winnaarsmentaliteit. "Dat heb ik nooit gedaan en dat ga ik nu ook niet doen. Dat we gaan winnen is zeker, wanneer kan ik niet garanderen. Maar dat er een 'drive' achter zit, kun je aannemen."
Zijn ploeg is nu niet de beste, erkent Kramer. "Sportief gezien heeft Reggeborgh op dit moment meer toppers", erkent hij. "Wij hebben een moeilijk jaar gehad en staan nu op het punt van groeien. Dat zal niet meteen zijn vruchten afwerpen, maar op de lange termijn zeker."
Coach Orie spreekt vooral van een uitdaging. De coach die vele olympisch kampioenen maakte als Mark Tuitert, Gianni Romme, Kjeld Nuis en Krol, wil jonge schaatsers vooral beter maken. "Ze moeten groeien en persoonlijke records rijden. We hebben ook onze ambitie uitgesproken", refereerde hij aan 2030. "We zien nu al dat de schaatsers beter worden, maar anderen worden ook beter. Of het dit seizoen voldoende is, zullen we dit jaar zien."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden