Kramer volledig van slag door gezondheidsproblemen in familie
HAMAR (ANP) - Voor schaatser Sven Kramer is de WK allround in Hamar, die zaterdag voor hem beginnen, niet meer van belang. "Ik heb een slechte week achter de rug", liet de 33-jarige Fries in een korte verklaring in het schaatsershotel weten.
"We hebben gezondheidsproblemen in de familie gehad. Dat is dusdanig erg voor de persoon in kwestie en niet in de laatste plaats voor ons als familie ook, dat het een heel heftige week voor ons is geweest. Ik heb me dus totaal niet kunnen voorbereiden op dit toernooi, maar ik doe wel mee. Daarvoor ben ik hier naartoe gekomen."
Kramer, die woensdagmiddag in Noorwegen arriveerde, deed zichtbaar aangedaan zijn verhaal. Hij vroeg de aanwezige pers geen opnamen van hem te maken. "Ik vraag jullie uit respect om terughoudend te zijn in de publicaties. Dat zou ik fijn vinden."
Bijzaak
Kramer benadrukte dat het schaatsen voor hem nu bijzaak is. "Het WK is nu totaal niet belangrijk, maar ik ben er nu toch. Dus ik doe mee, maar het heeft wat mij betreft weinig zin om nog een voorbeschouwing te geven op dit toernooi."
Recordhouder Kramer pakte negen keer de wereldtitel allround. In de laatste twee jaar moest hij voorrang verlenen aan ploeggenoot Patrick Roest.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
21 uur geleden