Kramer volledig van slag door gezondheidsproblemen in familie
HAMAR (ANP) - Voor schaatser Sven Kramer is de WK allround in Hamar, die zaterdag voor hem beginnen, niet meer van belang. "Ik heb een slechte week achter de rug", liet de 33-jarige Fries in een korte verklaring in het schaatsershotel weten.
"We hebben gezondheidsproblemen in de familie gehad. Dat is dusdanig erg voor de persoon in kwestie en niet in de laatste plaats voor ons als familie ook, dat het een heel heftige week voor ons is geweest. Ik heb me dus totaal niet kunnen voorbereiden op dit toernooi, maar ik doe wel mee. Daarvoor ben ik hier naartoe gekomen."
Kramer, die woensdagmiddag in Noorwegen arriveerde, deed zichtbaar aangedaan zijn verhaal. Hij vroeg de aanwezige pers geen opnamen van hem te maken. "Ik vraag jullie uit respect om terughoudend te zijn in de publicaties. Dat zou ik fijn vinden."
Bijzaak
Kramer benadrukte dat het schaatsen voor hem nu bijzaak is. "Het WK is nu totaal niet belangrijk, maar ik ben er nu toch. Dus ik doe mee, maar het heeft wat mij betreft weinig zin om nog een voorbeschouwing te geven op dit toernooi."
Recordhouder Kramer pakte negen keer de wereldtitel allround. In de laatste twee jaar moest hij voorrang verlenen aan ploeggenoot Patrick Roest.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
46 minuten geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
1 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
1 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
3 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
5 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
10 uur geleden