Kramer voelt weinig emoties bij laatste race in leeg Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer reed in de eerste rit op de 5000 meter van de EK afstanden zijn laatste officiële wedstrijd in Thialf. De tijd van 6.18,11 was goed voor een zesde plaats en was er een die niet lang zal worden onthouden. "Natuurlijk rijd je liever je laatste wedstrijd in een vol Thialf, maar het is niet anders. Ik denk dat de Eredivisie ook liever elke week in een vol stadion speelt", zei de 35-jarige viervoudig olympisch kampioen, die op de Spelen van Beijing nog een keer voor de medailles wil strijden.
Tijdens zijn laatste race in de schaatshal waar hij grote triomfen vierde, had hij er zelf niet heel erg aan gedacht. "Ik heb me er niet op kunnen betrappen tijdens de rit. Ik heb geprobeerd mijn ding te doen, maar het was geen superrit. De ploegachtervolging van gisteren was heel belangrijk voor mij", zei hij. Ook de nasleep van een fysiek en mentaal zwaar kwalificatietoernooi speelde nog mee.
Vooraf was hij er niet mee bezig geweest. "Eerst dacht ik aan de ploegachtervolging, die door de commotie van deze week heel belangrijk werd en ook kijk je al heel erg over deze wedstrijd heen naar een ander moment", wees hij op de Spelen. "Dat neemt de emotie van zo'n dag als vandaag wel weg."
Lege tribunes
De lege tribunes hielpen ook niet mee voor Kramer, die met de steun van een vol Thialf legendarische duels uitvocht op vooral de 5000 en 10.000 meter. "Dat maakt het misschien iets minder groot", vond hij. Zijn eerste WK allround dat hij in 2007 in Thialf won, schiet Kramer als eerste te binnen als een van de mooiste races die hij er reed.
Een speciaal afscheid hoeft voor de veelvoudig Europees en wereldkampioen ook niet. "Ik ga geen wedstrijd voor spek en bonen rijden", zei hij resoluut. "Ik rijd in competitie of ik rijd niet. En die competitie ga ik hier niet meer hebben, dus was dit de laatste."
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
28 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
11 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
12 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
14 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
15 uur geleden