Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer voelt weinig emoties bij laatste race in leeg Thialf

Kramer voelt weinig emoties bij laatste race in leeg Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer reed in de eerste rit op de 5000 meter van de EK afstanden zijn laatste officiële wedstrijd in Thialf. De tijd van 6.18,11 was goed voor een zesde plaats en was er een die niet lang zal worden onthouden. "Natuurlijk rijd je liever je laatste wedstrijd in een vol Thialf, maar het is niet anders. Ik denk dat de Eredivisie ook liever elke week in een vol stadion speelt", zei de 35-jarige viervoudig olympisch kampioen, die op de Spelen van Beijing nog een keer voor de medailles wil strijden.

Tijdens zijn laatste race in de schaatshal waar hij grote triomfen vierde, had hij er zelf niet heel erg aan gedacht. "Ik heb me er niet op kunnen betrappen tijdens de rit. Ik heb geprobeerd mijn ding te doen, maar het was geen superrit. De ploegachtervolging van gisteren was heel belangrijk voor mij", zei hij. Ook de nasleep van een fysiek en mentaal zwaar kwalificatietoernooi speelde nog mee.

Vooraf was hij er niet mee bezig geweest. "Eerst dacht ik aan de ploegachtervolging, die door de commotie van deze week heel belangrijk werd en ook kijk je al heel erg over deze wedstrijd heen naar een ander moment", wees hij op de Spelen. "Dat neemt de emotie van zo'n dag als vandaag wel weg."

Lege tribunes

De lege tribunes hielpen ook niet mee voor Kramer, die met de steun van een vol Thialf legendarische duels uitvocht op vooral de 5000 en 10.000 meter. "Dat maakt het misschien iets minder groot", vond hij. Zijn eerste WK allround dat hij in 2007 in Thialf won, schiet Kramer als eerste te binnen als een van de mooiste races die hij er reed.

Een speciaal afscheid hoeft voor de veelvoudig Europees en wereldkampioen ook niet. "Ik ga geen wedstrijd voor spek en bonen rijden", zei hij resoluut. "Ik rijd in competitie of ik rijd niet. En die competitie ga ik hier niet meer hebben, dus was dit de laatste."

Meer uit Sport

Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

57 minuten geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

6 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

7 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

7 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

11 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

23 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden