Kramer voelt weinig emoties bij laatste race in leeg Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer reed in de eerste rit op de 5000 meter van de EK afstanden zijn laatste officiële wedstrijd in Thialf. De tijd van 6.18,11 was goed voor een zesde plaats en was er een die niet lang zal worden onthouden. "Natuurlijk rijd je liever je laatste wedstrijd in een vol Thialf, maar het is niet anders. Ik denk dat de Eredivisie ook liever elke week in een vol stadion speelt", zei de 35-jarige viervoudig olympisch kampioen, die op de Spelen van Beijing nog een keer voor de medailles wil strijden.
Tijdens zijn laatste race in de schaatshal waar hij grote triomfen vierde, had hij er zelf niet heel erg aan gedacht. "Ik heb me er niet op kunnen betrappen tijdens de rit. Ik heb geprobeerd mijn ding te doen, maar het was geen superrit. De ploegachtervolging van gisteren was heel belangrijk voor mij", zei hij. Ook de nasleep van een fysiek en mentaal zwaar kwalificatietoernooi speelde nog mee.
Vooraf was hij er niet mee bezig geweest. "Eerst dacht ik aan de ploegachtervolging, die door de commotie van deze week heel belangrijk werd en ook kijk je al heel erg over deze wedstrijd heen naar een ander moment", wees hij op de Spelen. "Dat neemt de emotie van zo'n dag als vandaag wel weg."
Lege tribunes
De lege tribunes hielpen ook niet mee voor Kramer, die met de steun van een vol Thialf legendarische duels uitvocht op vooral de 5000 en 10.000 meter. "Dat maakt het misschien iets minder groot", vond hij. Zijn eerste WK allround dat hij in 2007 in Thialf won, schiet Kramer als eerste te binnen als een van de mooiste races die hij er reed.
Een speciaal afscheid hoeft voor de veelvoudig Europees en wereldkampioen ook niet. "Ik ga geen wedstrijd voor spek en bonen rijden", zei hij resoluut. "Ik rijd in competitie of ik rijd niet. En die competitie ga ik hier niet meer hebben, dus was dit de laatste."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
3 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
1 dag geleden