Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer nuchter en opgelucht na laatste race: het is goed zo

Kramer nuchter en opgelucht na laatste race: het is goed zo

BEIJING (ANP) - Sven Kramer reageerde zaterdag berustend na zijn laatste wedstrijd als profschaatser. "Ik ben eigenlijk wel opgelucht. Het is goed zo", sprak de 35-jarige Fries na de massastart, waar hij en Jorrit Bergsma zich niet konden mengen in de strijd om de medailles.

"Dit was de enige manier voor ons om het te doen, zo moest het", aldus Kramer, die met enkele versnellingen in het eerste deel van de race favoriet Bart Swings kapot probeerde te rijden, zodat Bergsma het later af zou kunnen maken. Die tactiek leidde niet tot het gewenste effect, Swings won. "Respect voor hem", zei Kramer.

Toen Kramer bij zijn ontsnappingspogingen niet weg kwam, staakte hij de strijd en liet hij zich helemaal terugzakken. "Ik had nog wel mee kunnen rijden, maar dat had echt geen nut gehad. Ik had geen rol van betekenis meer." Het was niet zo dat de rijder van Jumbo-Visma de laatste twee ronden zijn hele loopbaan nog eens afspeelde. "Ik was vooral bang dat ze tegen me aan zouden rijden als ze me bijvoorbeeld nog een rondje in zouden halen."

Veel ups en downs

De opluchting bij Kramer zat hem vooral in de moeilijke laatste jaren, vooral in fysiek opzicht. "Het is een lange rit geweest, met veel 'ups en downs'. Ik ben supertrots op mijn loopbaan. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Ik denk dat ik het nog behoorlijk lang gerekt heb, mijn einde. Dit was zeker geen makkelijk seizoen. We hebben er heel veel aan gedaan om überhaupt hier te komen, dat was al lastig genoeg. Ik had graag de lijn van het olympische kwalificatietoernooi in december doorgetrokken, maar dat is eigenlijk niet gelukt. Dat zijn de wetten van de topsport. Topsport is meedogenloos."

Kramer verblikte of verbloosde niet bij zijn laatste gesprek met de media, waarin hem werd gevraagd terug te blikken. "Ik ben niet zo sentimenteel ingesteld. Ik denk dat ik altijd behoorlijk meedogenloos geweest ben. Wel respect voor de prestatie, maar niet voor de tegenstander. Dat heb ik eigenlijk ook nooit gehad. Ik heb negen van de tien keer aan de goede kant van de medaille gezeten en nu ging het even een keer wat minder. Prima. Hoe ik hier als 18-jarige schaatser had gestaan na dit toernooi? Dan had ik waarschijnlijk de hele kleedkamer verbouwd. Die van 35 jaar denkt: jongens, maandag lekker terug naar huis", besloot Kramer met een lach.

Meer uit Sport

NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

2 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

13 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

13 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

13 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

14 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

15 uur geleden