Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer nuchter en opgelucht na laatste race: het is goed zo

Kramer nuchter en opgelucht na laatste race: het is goed zo

BEIJING (ANP) - Sven Kramer reageerde zaterdag berustend na zijn laatste wedstrijd als profschaatser. "Ik ben eigenlijk wel opgelucht. Het is goed zo", sprak de 35-jarige Fries na de massastart, waar hij en Jorrit Bergsma zich niet konden mengen in de strijd om de medailles.

"Dit was de enige manier voor ons om het te doen, zo moest het", aldus Kramer, die met enkele versnellingen in het eerste deel van de race favoriet Bart Swings kapot probeerde te rijden, zodat Bergsma het later af zou kunnen maken. Die tactiek leidde niet tot het gewenste effect, Swings won. "Respect voor hem", zei Kramer.

Toen Kramer bij zijn ontsnappingspogingen niet weg kwam, staakte hij de strijd en liet hij zich helemaal terugzakken. "Ik had nog wel mee kunnen rijden, maar dat had echt geen nut gehad. Ik had geen rol van betekenis meer." Het was niet zo dat de rijder van Jumbo-Visma de laatste twee ronden zijn hele loopbaan nog eens afspeelde. "Ik was vooral bang dat ze tegen me aan zouden rijden als ze me bijvoorbeeld nog een rondje in zouden halen."

Veel ups en downs

De opluchting bij Kramer zat hem vooral in de moeilijke laatste jaren, vooral in fysiek opzicht. "Het is een lange rit geweest, met veel 'ups en downs'. Ik ben supertrots op mijn loopbaan. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Ik denk dat ik het nog behoorlijk lang gerekt heb, mijn einde. Dit was zeker geen makkelijk seizoen. We hebben er heel veel aan gedaan om überhaupt hier te komen, dat was al lastig genoeg. Ik had graag de lijn van het olympische kwalificatietoernooi in december doorgetrokken, maar dat is eigenlijk niet gelukt. Dat zijn de wetten van de topsport. Topsport is meedogenloos."

Kramer verblikte of verbloosde niet bij zijn laatste gesprek met de media, waarin hem werd gevraagd terug te blikken. "Ik ben niet zo sentimenteel ingesteld. Ik denk dat ik altijd behoorlijk meedogenloos geweest ben. Wel respect voor de prestatie, maar niet voor de tegenstander. Dat heb ik eigenlijk ook nooit gehad. Ik heb negen van de tien keer aan de goede kant van de medaille gezeten en nu ging het even een keer wat minder. Prima. Hoe ik hier als 18-jarige schaatser had gestaan na dit toernooi? Dan had ik waarschijnlijk de hele kleedkamer verbouwd. Die van 35 jaar denkt: jongens, maandag lekker terug naar huis", besloot Kramer met een lach.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

3 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

3 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

3 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

7 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

11 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

12 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden