
Kramer nuchter en opgelucht na laatste race: het is goed zo
BEIJING (ANP) - Sven Kramer reageerde zaterdag berustend na zijn laatste wedstrijd als profschaatser. "Ik ben eigenlijk wel opgelucht. Het is goed zo", sprak de 35-jarige Fries na de massastart, waar hij en Jorrit Bergsma zich niet konden mengen in de strijd om de medailles.
"Dit was de enige manier voor ons om het te doen, zo moest het", aldus Kramer, die met enkele versnellingen in het eerste deel van de race favoriet Bart Swings kapot probeerde te rijden, zodat Bergsma het later af zou kunnen maken. Die tactiek leidde niet tot het gewenste effect, Swings won. "Respect voor hem", zei Kramer.
Toen Kramer bij zijn ontsnappingspogingen niet weg kwam, staakte hij de strijd en liet hij zich helemaal terugzakken. "Ik had nog wel mee kunnen rijden, maar dat had echt geen nut gehad. Ik had geen rol van betekenis meer." Het was niet zo dat de rijder van Jumbo-Visma de laatste twee ronden zijn hele loopbaan nog eens afspeelde. "Ik was vooral bang dat ze tegen me aan zouden rijden als ze me bijvoorbeeld nog een rondje in zouden halen."
Veel ups en downs
De opluchting bij Kramer zat hem vooral in de moeilijke laatste jaren, vooral in fysiek opzicht. "Het is een lange rit geweest, met veel 'ups en downs'. Ik ben supertrots op mijn loopbaan. Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Ik denk dat ik het nog behoorlijk lang gerekt heb, mijn einde. Dit was zeker geen makkelijk seizoen. We hebben er heel veel aan gedaan om überhaupt hier te komen, dat was al lastig genoeg. Ik had graag de lijn van het olympische kwalificatietoernooi in december doorgetrokken, maar dat is eigenlijk niet gelukt. Dat zijn de wetten van de topsport. Topsport is meedogenloos."
Kramer verblikte of verbloosde niet bij zijn laatste gesprek met de media, waarin hem werd gevraagd terug te blikken. "Ik ben niet zo sentimenteel ingesteld. Ik denk dat ik altijd behoorlijk meedogenloos geweest ben. Wel respect voor de prestatie, maar niet voor de tegenstander. Dat heb ik eigenlijk ook nooit gehad. Ik heb negen van de tien keer aan de goede kant van de medaille gezeten en nu ging het even een keer wat minder. Prima. Hoe ik hier als 18-jarige schaatser had gestaan na dit toernooi? Dan had ik waarschijnlijk de hele kleedkamer verbouwd. Die van 35 jaar denkt: jongens, maandag lekker terug naar huis", besloot Kramer met een lach.
Meer uit Sport
MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
11 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
14 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenDURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.
19 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.
20 uur geleden