Kramer neemt 12 maart tijdens wereldbeker afscheid van publiek
BEIJING (ANP) - Sven Kramer neemt 12 maart tijdens de wereldbekerfinale in Heerenveen officieel afscheid. "Dat weet ik, maar voor de rest mag ik niets weten", zei de 35-jarige Fries, die zaterdag bij de Olympische Spelen van Beijing op de massastart de laatste wedstrijd uit zijn loopbaan schaatste.
Kramer komt tijdens de wereldbekerfinale zelf niet in actie, maar hij rijdt een afscheidsronde voor het publiek. De komende tijd doet de viervoudig olympisch kampioen zijn schaatsen nog wel een paar keer aan, maar niet meer in wedstrijdverband. "Ik ga volgende week nog wel een keer met die gasten trainen. Zij zijn nog in Heerenveen en gaan nog naar Hamar voor de WK allround en sprint. Ik vind schaatsen niet stom nu. Schaatsen heeft mij heel veel gebracht en ik hoop ik de schaatssport ook. Ik sta daar helemaal niet onwelwillend tegenover. Daarna ga ik lekker op vakantie."
Nu zijn loopbaan erop zit, gaat Kramer de laatste dagen in China niet de beest uithangen. "Of ik ga drinken vanavond? Nee, dat zou betekenen dat ik ergens moet ontladen ofzo", vertelde hij. "En dat ik heel veel stress heb gehad. Maar dat is niet zo, ik ben hier helemaal oké mee. Ik heb niet de behoefte om ergens mijn gevoelens weg te drinken. Als ik mijn loopbaan in één zin moet samenvatten? Dat ik er vooral heel erg trots op ben."
Kramer zou zondag tijdens de sluitingsceremonie in het Vogelnest-stadion de Nederlandse vlag wel willen dragen. "Ik denk dat het een eer is. Is het niet zo, dan is het ook goed."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
17 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
2 dagen geleden