Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer meldt zich wegens gammele rug af voor ploegachtervolging

Kramer meldt zich wegens gammele rug af voor ploegachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Voor Sven Kramer zitten de WK afstanden in Heerenveen er na de eerste dag al op. De viervoudige olympisch schaatskampioen heeft zich teruggetrokken voor de ploegachtervolging, die vrijdag wordt verreden. De 34-jarige Fries meldde zich af een uurtje nadat hij op de troosteloze negentiende plaats was geëindigd op de 5000 meter (6.35,52). Zijn gammele rug brak hem op.

"Ik stond vanochtend al niet echt lekker op", liet Kramer weten. "Die rug voelde niet echt goed aan. Vlak voordat ik naar de start moest, viel ik bijna achterover bij een bankje. Toen schoot het erin en werd het meteen heel lastig. Mijn hele lijf verkrampte. Het was vechten tegen de bierkaai, maar ik wilde mijn race sowieso uitrijden. Dat wil ik altijd, hoe het ook moet, zo ben ik opgevoed. Ik vind het heel jammer dat ik nu weer over mijn rug moet praten, maar het is nu eenmaal zo."

Kramer: "Ik heb wel vaker van dat soort dagen en meestal weet ik ze altijd wel uit te kienen in een trainingsperiode. Helaas gebeurt het nu op het WK. Dat neem ik mezelf kwalijk. Ik moet ervoor zorgen dat ik dit niet krijg. Ik moet de voorwaarden scheppen dat ik goed ben op het WK, maar dat ben ik nu dus niet. Hier ben ik niet voor in die bubbel gegaan. Maar excuses tellen niet."

Seizoen voorbij

Voor Kramer zit zijn seizoen er op de langebaan nu op. Een eventuele wedstrijd op natuurijs wijst hij echter niet op voorhand helemaal af. "Misschien gaat het vrijdag alweer wat beter. Zo gaat het nu eenmaal met die rug. Maar richting de ploegachtervolging kan ik dat risico niet nemen."

Voor Kramer was het waarschijnlijk zijn laatste deelname aan de WK afstanden. Volgend seizoen, in het olympische jaar, wordt dit toernooi niet gehouden. Bij Peking 2022 hoopt de veelvoudige wereldkampioen toch nog te kunnen schitteren, op de 5000 meter en de achtervolging. "Of ik nu twijfels heb over mijn loopbaan? Ik zit nu natuurlijk nog in de emotie en ik baal hier echt van, maar ik ben wel vaker zo van het ijs gestapt, maar dan zag bijna niemand het. Het hoort bij topsport, ik zie nu ook de keerzijde. Garanties zijn er niet. Maar terugblikken ga ik nu nog niet doen. Misschien over dertien maanden."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

13 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

16 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

21 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden