Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer meldt zich wegens gammele rug af voor ploegachtervolging

Kramer meldt zich wegens gammele rug af voor ploegachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Voor Sven Kramer zitten de WK afstanden in Heerenveen er na de eerste dag al op. De viervoudige olympisch schaatskampioen heeft zich teruggetrokken voor de ploegachtervolging, die vrijdag wordt verreden. De 34-jarige Fries meldde zich af een uurtje nadat hij op de troosteloze negentiende plaats was geëindigd op de 5000 meter (6.35,52). Zijn gammele rug brak hem op.

"Ik stond vanochtend al niet echt lekker op", liet Kramer weten. "Die rug voelde niet echt goed aan. Vlak voordat ik naar de start moest, viel ik bijna achterover bij een bankje. Toen schoot het erin en werd het meteen heel lastig. Mijn hele lijf verkrampte. Het was vechten tegen de bierkaai, maar ik wilde mijn race sowieso uitrijden. Dat wil ik altijd, hoe het ook moet, zo ben ik opgevoed. Ik vind het heel jammer dat ik nu weer over mijn rug moet praten, maar het is nu eenmaal zo."

Kramer: "Ik heb wel vaker van dat soort dagen en meestal weet ik ze altijd wel uit te kienen in een trainingsperiode. Helaas gebeurt het nu op het WK. Dat neem ik mezelf kwalijk. Ik moet ervoor zorgen dat ik dit niet krijg. Ik moet de voorwaarden scheppen dat ik goed ben op het WK, maar dat ben ik nu dus niet. Hier ben ik niet voor in die bubbel gegaan. Maar excuses tellen niet."

Seizoen voorbij

Voor Kramer zit zijn seizoen er op de langebaan nu op. Een eventuele wedstrijd op natuurijs wijst hij echter niet op voorhand helemaal af. "Misschien gaat het vrijdag alweer wat beter. Zo gaat het nu eenmaal met die rug. Maar richting de ploegachtervolging kan ik dat risico niet nemen."

Voor Kramer was het waarschijnlijk zijn laatste deelname aan de WK afstanden. Volgend seizoen, in het olympische jaar, wordt dit toernooi niet gehouden. Bij Peking 2022 hoopt de veelvoudige wereldkampioen toch nog te kunnen schitteren, op de 5000 meter en de achtervolging. "Of ik nu twijfels heb over mijn loopbaan? Ik zit nu natuurlijk nog in de emotie en ik baal hier echt van, maar ik ben wel vaker zo van het ijs gestapt, maar dan zag bijna niemand het. Het hoort bij topsport, ik zie nu ook de keerzijde. Garanties zijn er niet. Maar terugblikken ga ik nu nog niet doen. Misschien over dertien maanden."

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

4 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

9 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

10 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

10 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

10 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

10 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

11 uur geleden