Kramer meldt zich na marathon af voor 10 kilometer in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer op de NK Afstanden in Heerenveen. De 35-jarige Fries slaat zondagmiddag in Thialf de langste afstand over. Kramer kwam vrijdag op de 5 kilometer niet verder dan de vijfde plaats.
De top 4 van de 5000 meter plaatste zich rechtstreeks voor de wereldbekerwedstrijden. Als nummer 5 moet Kramer afwachten of hij ook mag meedoen aan de wereldbeker. Dat hangt af van de uitslag van de 10.000 meter.
Kramer stond zaterdagavond verrassend aan de start van de marathon om de KNSB Cup in Enschede. De drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter zag zijn eerste marathon in vier jaar als een goede trainingsprikkel. "Met het oog op het OKT hebben we besloten hier te starten", zei Kramer na 120 rondes over het ijs in Enschede. "Op de korte termijn zal het niet meteen rendement geven, maar op de langere termijn hopelijk wel. De koers ging naar behoren. Natuurlijk was het weer even wennen en moet je soms op je tanden bijten. Dat hoort erbij." Eind dit jaar worden in Thialf de tickets voor de Spelen verdeeld bij het olympisch kwalificatietoernooi.
Ook Jan Blokhuijsen heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer. Bij de vrouwen slaat Antoinette de Jong, ploeggenote van Kramer bij Jumbo-Visma, de 5 kilometer over.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
21 minuten geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italiƫ en Polen voor.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
6 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden