Kramer meldt zich na marathon af voor 10 kilometer in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer op de NK Afstanden in Heerenveen. De 35-jarige Fries slaat zondagmiddag in Thialf de langste afstand over. Kramer kwam vrijdag op de 5 kilometer niet verder dan de vijfde plaats.
De top 4 van de 5000 meter plaatste zich rechtstreeks voor de wereldbekerwedstrijden. Als nummer 5 moet Kramer afwachten of hij ook mag meedoen aan de wereldbeker. Dat hangt af van de uitslag van de 10.000 meter.
Kramer stond zaterdagavond verrassend aan de start van de marathon om de KNSB Cup in Enschede. De drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter zag zijn eerste marathon in vier jaar als een goede trainingsprikkel. "Met het oog op het OKT hebben we besloten hier te starten", zei Kramer na 120 rondes over het ijs in Enschede. "Op de korte termijn zal het niet meteen rendement geven, maar op de langere termijn hopelijk wel. De koers ging naar behoren. Natuurlijk was het weer even wennen en moet je soms op je tanden bijten. Dat hoort erbij." Eind dit jaar worden in Thialf de tickets voor de Spelen verdeeld bij het olympisch kwalificatietoernooi.
Ook Jan Blokhuijsen heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer. Bij de vrouwen slaat Antoinette de Jong, ploeggenote van Kramer bij Jumbo-Visma, de 5 kilometer over.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
15 uur geleden