Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer meldt zich na marathon af voor 10 kilometer in Thialf

Kramer meldt zich na marathon af voor 10 kilometer in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer op de NK Afstanden in Heerenveen. De 35-jarige Fries slaat zondagmiddag in Thialf de langste afstand over. Kramer kwam vrijdag op de 5 kilometer niet verder dan de vijfde plaats.

De top 4 van de 5000 meter plaatste zich rechtstreeks voor de wereldbekerwedstrijden. Als nummer 5 moet Kramer afwachten of hij ook mag meedoen aan de wereldbeker. Dat hangt af van de uitslag van de 10.000 meter.

Kramer stond zaterdagavond verrassend aan de start van de marathon om de KNSB Cup in Enschede. De drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter zag zijn eerste marathon in vier jaar als een goede trainingsprikkel. "Met het oog op het OKT hebben we besloten hier te starten", zei Kramer na 120 rondes over het ijs in Enschede. "Op de korte termijn zal het niet meteen rendement geven, maar op de langere termijn hopelijk wel. De koers ging naar behoren. Natuurlijk was het weer even wennen en moet je soms op je tanden bijten. Dat hoort erbij." Eind dit jaar worden in Thialf de tickets voor de Spelen verdeeld bij het olympisch kwalificatietoernooi.

Ook Jan Blokhuijsen heeft zich afgemeld voor de 10 kilometer. Bij de vrouwen slaat Antoinette de Jong, ploeggenote van Kramer bij Jumbo-Visma, de 5 kilometer over.

Meer uit Sport

Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

4 minuten geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

2 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

5 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

7 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

8 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

19 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

20 uur geleden