Kramer krijgt olympische oeuvreprijs wegens verdiensten op Spelen
SEOUL (ANP) - Sven Kramer heeft in Seoul een prestigieuze olympische onderscheiding in ontvangst genomen. De voormalig schaatser, viervoudig olympisch kampioen, kreeg de zogenoemde 'Outstanding Sporting Career Award’ vanwege zijn prestaties op de Olympische Winterspelen.
"Ik ben vereerd dat ik vandaag de 'Outstanding Sporting Career Award' heb ontvangen vanuit de olympische beweging. Het is een mooie waardering voor mijn olympische carrière die in 2006 begon in Turijn en eindigde in Beijing 2022. Het was een reis met veel hoogte- maar ook dieptepunten die mij gemaakt hebben tot wie ik nu ben", aldus de 36-jarige Kramer, die werd geëerd door de Associatie van Nationale Olympische Comités (ANOC).
Kramer werd in 2010 in Vancouver olympisch kampioen op de 5000 meter, net zoals in 2014 in Sotsji en in 2018 in Pyeongchang. In 2014 werd hij in Sotsji ook kampioen op de ploegachtervolging. Ook won hij op de Winterspelen twee keer zilver en drie keer brons.
De awards van ANOC hebben betrekking op de prestaties op de laatste editie van de Olympische Spelen. Een uitzondering daarop is de 'Outstanding Sporting Career Award', omdat het een oeuvreprijs is.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
41 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
17 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
18 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
18 uur geleden