Kramer: juist nu belangrijk verbinding te houden bij Jumbo
WOLVEGA (ANP) - De mensen die bij Jumbo werken of bij het bedrijf betrokken zijn, moeten dicht bij elkaar blijven. Dat zei Sven Kramer woensdag in Wolvega bij de presentatie van schaatsploeg Jumbo-Visma voor het nieuwe seizoen, naar aanleiding van de gebeurtenissen rond Jumbo-topman Frits van Eerd die werd opgepakt als verdachte in een groot witwasonderzoek.
Kramer beëindigde begin dit jaar na de Olympische Spelen in Beijing zijn schaatsloopbaan en werd eerder deze maand aangesteld als directeur business development bij Jumbo-Visma. "Jumbo zit in zwaar weer, daar hoeven we onze ogen niet voor te sluiten", aldus Kramer, die zich in zijn nieuwe functie onder meer toelegt op het management en de zakelijke ondersteuning van de schaatsploeg. Ook zet de viervoudig olympisch kampioen zijn netwerk in voor de verdere commerciële groei van de organisatie.
Kramer dankte Jumbo-bestuurders Ton van Veen en Rogier Riemersma, die ondanks de onrust rond Van Eerd toch bij de presentatie aanwezig waren. "Het is belangrijk om verbinding te houden en het warme hart uit te dragen", sprak Kramer.
Van Eerd werd vorige week zondag vrijgelaten, maar het Openbaar Ministerie beschouwt hem nog wel als verdachte. Hij besloot enkele dagen later om zijn functie als algemeen directeur van de supermarktketen voorlopig neer te leggen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
22 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden