Kramer: juist nu belangrijk verbinding te houden bij Jumbo
WOLVEGA (ANP) - De mensen die bij Jumbo werken of bij het bedrijf betrokken zijn, moeten dicht bij elkaar blijven. Dat zei Sven Kramer woensdag in Wolvega bij de presentatie van schaatsploeg Jumbo-Visma voor het nieuwe seizoen, naar aanleiding van de gebeurtenissen rond Jumbo-topman Frits van Eerd die werd opgepakt als verdachte in een groot witwasonderzoek.
Kramer beëindigde begin dit jaar na de Olympische Spelen in Beijing zijn schaatsloopbaan en werd eerder deze maand aangesteld als directeur business development bij Jumbo-Visma. "Jumbo zit in zwaar weer, daar hoeven we onze ogen niet voor te sluiten", aldus Kramer, die zich in zijn nieuwe functie onder meer toelegt op het management en de zakelijke ondersteuning van de schaatsploeg. Ook zet de viervoudig olympisch kampioen zijn netwerk in voor de verdere commerciële groei van de organisatie.
Kramer dankte Jumbo-bestuurders Ton van Veen en Rogier Riemersma, die ondanks de onrust rond Van Eerd toch bij de presentatie aanwezig waren. "Het is belangrijk om verbinding te houden en het warme hart uit te dragen", sprak Kramer.
Van Eerd werd vorige week zondag vrijgelaten, maar het Openbaar Ministerie beschouwt hem nog wel als verdachte. Hij besloot enkele dagen later om zijn functie als algemeen directeur van de supermarktketen voorlopig neer te leggen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
17 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
21 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geleden