Kramer houdt NK afstanden in Thialf voor gezien
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer zal op de slotdag van de NK afstanden in Heerenveen niet meer in actie komen. De 33-jarige schaatser heeft zich afgemeld voor de 10.000 meter. Volgens zijn ploeg Jumbo-Visma wil hij zich volledig gaan richten op de EK afstanden, die over twee weken eveneens in Thialf worden gehouden.
Kramer plaatste zich vrijdag op de 5000 meter als nummer twee, achter Patrick Roest, voor de EK afstanden en WK afstanden in Salt Lake City (half februari). Op de 1500 meter (zevende plek) stelde hij vooral zichzelf zaterdag teleur. Het was niettemin voldoende voor kwalificatie voor de WK allround eind februari in Hamar. Daarmee had Kramer, die door grillige rugproblemen dit seizoen niet zeker is van zichzelf, zijn doel voor eigen publiek bereikt.
"Ik reed een slechte 1500 meter, vooral mijn opening was niet best", blikte de viervoudige olympisch kampioen terug. "Dan ben je op deze afstand meteen kansloos voor een plaats in de top drie. Maar op zich is het niet zo erg allemaal. Ik heb hier gekregen waarvoor ik was gekomen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan de halve finales op de 1000 meter bereikt. De 24-jarige Nederlandse eindigde in de derde kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De halve finales en finale zijn later op maandag.
9 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic zijn hun olympische wedstrijd in de tweemansbob begonnen met een twaalfde tijd in de eerste run. Het duo kwam in de eerste afdaling op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre tot een tijd van 55,83 seconden.
21 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
12 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
17 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
17 uur geleden