
Kramer houdt NK afstanden in Thialf voor gezien
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer zal op de slotdag van de NK afstanden in Heerenveen niet meer in actie komen. De 33-jarige schaatser heeft zich afgemeld voor de 10.000 meter. Volgens zijn ploeg Jumbo-Visma wil hij zich volledig gaan richten op de EK afstanden, die over twee weken eveneens in Thialf worden gehouden.
Kramer plaatste zich vrijdag op de 5000 meter als nummer twee, achter Patrick Roest, voor de EK afstanden en WK afstanden in Salt Lake City (half februari). Op de 1500 meter (zevende plek) stelde hij vooral zichzelf zaterdag teleur. Het was niettemin voldoende voor kwalificatie voor de WK allround eind februari in Hamar. Daarmee had Kramer, die door grillige rugproblemen dit seizoen niet zeker is van zichzelf, zijn doel voor eigen publiek bereikt.
"Ik reed een slechte 1500 meter, vooral mijn opening was niet best", blikte de viervoudige olympisch kampioen terug. "Dan ben je op deze afstand meteen kansloos voor een plaats in de top drie. Maar op zich is het niet zo erg allemaal. Ik heb hier gekregen waarvoor ik was gekomen."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
26 minuten geledenTOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
9 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
17 uur geleden