Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter

Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zicht op deelname aan zijn vijfde Olympische Spelen. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 6.12,29 als derde op de 5000 meter. De winst ging naar ploeggenoot Patrick Roest in 6.08,64. Hij is daarmee helemaal zeker van deelname aan de olympische 5000 meter.

De winnaar van de 5000 meter is zeker van deelname aan de Spelen. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren en wachten op eventuele aanwijsplekken. Jorrit Bergsma werd tweede in 6.11,14 en is ook vrijwel zeker van deelname aan de Spelen.

Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, moest in de laatste rit voor de dweil tegen Lex Dijkstra en kwam in een sterkte rit en met een versnelling in de laatste rondjes tot 6.12,29. Dat was ruim sneller dan zijn 6.16,06 op de NK afstanden eind oktober.

Zekerheid

Na een tegenvallend NK en een mislukte wereldbekerwedstrijd in Polen paste Kramer zijn voorbereiding op het OKT aan en reed hij enkele marathons. De viervoudig olympisch kampioen moest vertrouwen putten uit een lange trainingsperiode en richting het OKT ging het langzaamaan steeds iets beter.

Kramer moest na zijn rit lang wachten op zekerheid. Pas in de derde rit na de dweil dook teamgenoot Roest ruim onder zijn tijd. Concurrenten als Marcel Bosker en Jan Blokhuijsen hadden zich er al op stukgebeten en ook Marwin Talsma en Beau Snellink kwamen er vervolgens niet aan. Alleen Bergsma was in de slotrit iets sneller. Met de grote rol die Kramer al jaren speelt in de ploegachtervolging, is de kans groot dat hij zich kan opmaken voor deelname aan de Spelen.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

10 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

13 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

13 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden