Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter

Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zicht op deelname aan zijn vijfde Olympische Spelen. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 6.12,29 als derde op de 5000 meter. De winst ging naar ploeggenoot Patrick Roest in 6.08,64. Hij is daarmee helemaal zeker van deelname aan de olympische 5000 meter.

De winnaar van de 5000 meter is zeker van deelname aan de Spelen. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren en wachten op eventuele aanwijsplekken. Jorrit Bergsma werd tweede in 6.11,14 en is ook vrijwel zeker van deelname aan de Spelen.

Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, moest in de laatste rit voor de dweil tegen Lex Dijkstra en kwam in een sterkte rit en met een versnelling in de laatste rondjes tot 6.12,29. Dat was ruim sneller dan zijn 6.16,06 op de NK afstanden eind oktober.

Zekerheid

Na een tegenvallend NK en een mislukte wereldbekerwedstrijd in Polen paste Kramer zijn voorbereiding op het OKT aan en reed hij enkele marathons. De viervoudig olympisch kampioen moest vertrouwen putten uit een lange trainingsperiode en richting het OKT ging het langzaamaan steeds iets beter.

Kramer moest na zijn rit lang wachten op zekerheid. Pas in de derde rit na de dweil dook teamgenoot Roest ruim onder zijn tijd. Concurrenten als Marcel Bosker en Jan Blokhuijsen hadden zich er al op stukgebeten en ook Marwin Talsma en Beau Snellink kwamen er vervolgens niet aan. Alleen Bergsma was in de slotrit iets sneller. Met de grote rol die Kramer al jaren speelt in de ploegachtervolging, is de kans groot dat hij zich kan opmaken voor deelname aan de Spelen.

Meer uit Sport

Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

2 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

5 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

13 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

15 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

16 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

18 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

18 uur geleden