Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zicht op deelname aan zijn vijfde Olympische Spelen. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 6.12,29 als derde op de 5000 meter. De winst ging naar ploeggenoot Patrick Roest in 6.08,64. Hij is daarmee helemaal zeker van deelname aan de olympische 5000 meter.
De winnaar van de 5000 meter is zeker van deelname aan de Spelen. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren en wachten op eventuele aanwijsplekken. Jorrit Bergsma werd tweede in 6.11,14 en is ook vrijwel zeker van deelname aan de Spelen.
Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, moest in de laatste rit voor de dweil tegen Lex Dijkstra en kwam in een sterkte rit en met een versnelling in de laatste rondjes tot 6.12,29. Dat was ruim sneller dan zijn 6.16,06 op de NK afstanden eind oktober.
Zekerheid
Na een tegenvallend NK en een mislukte wereldbekerwedstrijd in Polen paste Kramer zijn voorbereiding op het OKT aan en reed hij enkele marathons. De viervoudig olympisch kampioen moest vertrouwen putten uit een lange trainingsperiode en richting het OKT ging het langzaamaan steeds iets beter.
Kramer moest na zijn rit lang wachten op zekerheid. Pas in de derde rit na de dweil dook teamgenoot Roest ruim onder zijn tijd. Concurrenten als Marcel Bosker en Jan Blokhuijsen hadden zich er al op stukgebeten en ook Marwin Talsma en Beau Snellink kwamen er vervolgens niet aan. Alleen Bergsma was in de slotrit iets sneller. Met de grote rol die Kramer al jaren speelt in de ploegachtervolging, is de kans groot dat hij zich kan opmaken voor deelname aan de Spelen.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
20 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
22 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geleden