Kramer houdt kans op vijfde Spelen, Roest wint 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Sven Kramer heeft zicht op deelname aan zijn vijfde Olympische Spelen. De 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 6.12,29 als derde op de 5000 meter. De winst ging naar ploeggenoot Patrick Roest in 6.08,64. Hij is daarmee helemaal zeker van deelname aan de olympische 5000 meter.
De winnaar van de 5000 meter is zeker van deelname aan de Spelen. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren en wachten op eventuele aanwijsplekken. Jorrit Bergsma werd tweede in 6.11,14 en is ook vrijwel zeker van deelname aan de Spelen.
Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, moest in de laatste rit voor de dweil tegen Lex Dijkstra en kwam in een sterkte rit en met een versnelling in de laatste rondjes tot 6.12,29. Dat was ruim sneller dan zijn 6.16,06 op de NK afstanden eind oktober.
Zekerheid
Na een tegenvallend NK en een mislukte wereldbekerwedstrijd in Polen paste Kramer zijn voorbereiding op het OKT aan en reed hij enkele marathons. De viervoudig olympisch kampioen moest vertrouwen putten uit een lange trainingsperiode en richting het OKT ging het langzaamaan steeds iets beter.
Kramer moest na zijn rit lang wachten op zekerheid. Pas in de derde rit na de dweil dook teamgenoot Roest ruim onder zijn tijd. Concurrenten als Marcel Bosker en Jan Blokhuijsen hadden zich er al op stukgebeten en ook Marwin Talsma en Beau Snellink kwamen er vervolgens niet aan. Alleen Bergsma was in de slotrit iets sneller. Met de grote rol die Kramer al jaren speelt in de ploegachtervolging, is de kans groot dat hij zich kan opmaken voor deelname aan de Spelen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
53 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
3 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
6 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
11 uur geleden