Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek wil nog jaren door in Ahoy en blijft ambitieus

Krajicek wil nog jaren door in Ahoy en blijft ambitieus

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek (48) is al bezig aan zijn zeventiende editie als toernooidirecteur. En daardoor is hij nu langer directeur dan dat hij actief was als proftennisser. "Ik hoop dit nog minimaal tien jaar te doen, maar snap ook dat ze een 60-jarige toernooidirecteur wel erg oud vinden."

Half juni van 2003 maakte Krajicek bekend te stoppen met proftennis, omdat een slepende elleboogblessure hem dwars zat. Maar Krajicek en tennis konden niet zonder elkaar. Niet veel later trad hij in dienst bij het toernooi van Rotterdam en inmiddels is de voormalig winnaar van Wimbledon al bijna twee decennia hét symbool van het ABN AMRO World Tennis Tournament.

"Ik vind het nog altijd een superjob. Ik blijf dicht bij het toptennis, ga naar toernooien toe en blijf betrokken bij de sport waar ik zoveel van houd. En het is geen fulltimejob, waardoor ik tijd houd voor andere dingen", aldus Krajicek, die het toernooi in 1995 en 1997 op zijn naam wist te schrijven. "In het begin moest ik wat in mijn rol groeien, omdat ik tijdens mijn loopbaan altijd gewend was dat het allemaal om mij draaide. Nu ben ik meer een teamspeler."

Hoogtepunt

Over het hoogtepunt van de afgelopen zeventien jaar hoeft Krajicek niet lang na te denken. "Het moment dat Federer twee jaar geleden nummer 1 van de wereld werd", aldus Krajicek, die zelf ooit de mondiale nummer 4 was. "Toen we zijn komst destijds aankondigden werden er in 12 uur 10.000 duizend kaarten verkocht. Het was bizar wat er toen gebeurde."

Vorig jaar stond voor Krajicek in het teken van het maken van reizen en hij nam een "semi-sabbatical". Zo ging hij met zijn dochter Emma wandelen in Nepal. Dit jaar overweegt Krajicek opnieuw een reis, maar hij staat ook weer open voor een klus als coach. "Vorig jaar waren er wat aanbiedingen van spelers die rond plaats 30 tot 40 stonden. Ik wacht het dit jaar even af, maar sta in principe weer open om te coachen."

Stan Wawrinka

Ondertussen werkt hij met zijn team hard om het toernooi van Rotterdam te blijven verbeteren. "Alles moet bij ons top zijn. Als we dan de kans hebben onze status te verhogen, dan zijn we er klaar voor. Wij kunnen en willen nu een masterstoernooi worden, aan ons ligt het niet", aldus Krajicek.

"Als ik het toernooi in een speler moet uitdrukken, dan zou ik kiezen voor Stan Wawrinka; een sympathieke speler die een paar heel mooie resultaten heeft behaald. We zijn niet de beste van de wereld, maar schurken wel tegen de top aan."

Meer uit Sport

Bayern München schakelt Flamengo uit en staat in kwartfinale WK

MIAMI (ANP) - Bayern München staat in de kwartfinale van het WK voor clubs. De Duitse kampioen won in het Hard Rock Stadium van Miami met 4-2 van het Braziliaanse Flamengo. Bayern München speelt tegen Paris Saint-Germain om een plek bij de laatste vier.

2 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg vierde op EK voor landen

MADRID (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg is als vierde geëindigd op het EK atletiek voor landen in Madrid. De ploeg met topatleten als Femke Bol, Lieke Klaver en Jessica Schilder moest op de slotdag het brons aan Duitsland laten. De Europese titel ging naar Italië en Polen won zilver.

8 uur geleden
Mo-Ajok bezorgt Nederland winst op 200 meter bij EK landen

MADRID (ANP) - Xavi Mo-Ajok heeft bij het EK voor landen in Madrid de 200 meter gewonnen. De 22-jarige atleet won in 20,01 seconden voor Eseosa Fostine Desalu uit Italië (20,18) en Toby Harries uit Groot-Brittannië (20.25). Mo-Ajok verbeterde daarmee ook zijn persoonlijk record en bezorgde de ploeg de maximale score van 16 punten voor het klassement.

10 uur geleden
Álex Márquez breekt hand bij val in TT Assen

ASSEN (ANP) - Motorcoureur Álex Márquez heeft in de MotoGP-race bij de TT van Assen zijn linkerhand gebroken. De Spaanse nummer 2 in het wereldkampioenschap vliegt zondagavond al naar Madrid, waar hij een operatie zal ondergaan. Dat meldde zijn team Gresini Racing. Het is afwachten of hij over twee weken kan starten in de Grote Prijs van Duitsland.

11 uur geleden
Drie titels Faverus, twee titels Volleman op slotdag NK turnen

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (18) heeft op de slotdag van de NK in Ahoy Rotterdam drie keer goud gepakt. Faverus, die zaterdag derde werd in het meerkampklassement bij de mannen, kroonde zich in de toestelfinales tot Nederlands kampioen op de toestellen ringen (13,200), rekstok (13,050) en voltige (14,300).

12 uur geleden
Verstappen gelaten onder vroege uitval in GP van Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen was gelaten onder zijn vroege uitval in de Grote Prijs van Oostenrijk. De regerend wereldkampioen van Red Bull viel uit na een aanrijding met Mercedes-coureur Kimi Antonelli in de eerste ronde. "Ik werd in de derde bocht van achteren aangetikt en toen was het meteen klaar", zei Verstappen bij Viaplay.

13 uur geleden
Norris wint GP van Oostenrijk voor Piastri, Verstappen valt uit

SPIELBERG (ANP) - Lando Norris heeft in de Grote Prijs van Oostenrijk zijn derde zege van het seizoen in de Formule 1 behaald. De Britse McLaren-coureur bleef in de race op de Red Bull Ring in Spielberg zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië voor. De Monegask Charles Leclerc in de Ferrari werd derde voor zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

13 uur geleden