Krajicek wil geen credits voor sterk bezet ABN AMRO-tournooi
ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek, de toernooidirecteur van het ABN AMRO World Tennis Tournament, weigert met de eer te gaan strijken na het presenteren van het sterke deelnemersveld voor de editie van dit jaar. Het toernooi van Rotterdam verwelkomt begin volgende maand zes spelers uit de top 10, onder wie de mondiale nummer 2 Rafael Nadal.
"Het is leuk om de credits daarvoor te nemen, maar ik zat gewoon een beetje achterover en de spelers kwamen gewoon binnenstromen", bekende Krajicek. "Wat dat betreft, vanuit het spelersveld-oogpunt, was het het makkelijkste jaar ooit."
Omdat de kalender door het coronavirus is uitgedund en het tennisseizoen wat trager dan gewoonlijk op gang is gekomen, is het ABN AMRO World Tennis Tournament populairder dan ooit onder de spelers.
Medvedev
"We zijn dit jaar niet de vragende partij", aldus Krajicek, die normaal gesproken de topspelers moet zien te strikken met startgeld. "Ik zag vorig jaar bij het toernooi van Wenen al dat 'ze' een waanzinnig deelnemersveld hadden. Ik dacht: bij ons zal het ook wel iets verschillen van voorgaande jaren hoe graag ze willen spelen. Maar dat de aandacht zo groot is, dat is een verrassing ja."
Weliswaar is voor het grote publiek Nadal de meest aansprekende naam, volgens Krajicek is de Rus Daniil Medvedev "de man in vorm". "Hij heeft de laatste maanden het beste gespeeld; hij won de ATP Finals, won alles in de ATP Cup en staat nu in de finale van de Australian Open."
Wildcards
Vrijdagochtend, een kleine anderhalve week voor de start van het toernooi, kreeg Krajicek ook nog een verzoek van Alexander Zverev binnen. Een speler die hij jaren geleden als talent al een wildcard gunde. Datzelfde doet Krajicek nu met de Italiaan Jannik Sinner, die - net als Andy Murray - de voorkeur krijgt boven de Nederlandse tennissers.
"Ik denk dat Sinner een potentiële nummer 1 is; hij heeft rust, beweegt goed en heeft alle ingrediënten in huis. Hij is een heel goede tennisser", aldus de voormalig Wimbledonkampioen, die ook Kei Nishikori een wildcard gaf. "Ik dacht eigenlijk dat dat niet nodig zou zijn, maar ja, dit jaar is het allemaal wat anders."
Geen favoriet
Mede daarom durft Krajicek geen uitgesproken favoriet aan te wijzen. "Ik weet niet wat ik moet verwachten", bekent de directeur. "Je moet vijf heel goede spelers, mogelijk allemaal spelers uit de top 20, verslaan om het toernooi te winnen. Het is bizar. Hopelijk komt de mooie line-up ook tot uiting op de baan."
Het toernooi begint op maandag 1 maart. De afgelopen twee edities werden gewonnen door de Fransman Gaël Monfils, die zijn titel gaat verdedigen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
5 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
6 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
8 uur geleden