Krajicek wil geen credits voor sterk bezet ABN AMRO-tournooi
ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek, de toernooidirecteur van het ABN AMRO World Tennis Tournament, weigert met de eer te gaan strijken na het presenteren van het sterke deelnemersveld voor de editie van dit jaar. Het toernooi van Rotterdam verwelkomt begin volgende maand zes spelers uit de top 10, onder wie de mondiale nummer 2 Rafael Nadal.
"Het is leuk om de credits daarvoor te nemen, maar ik zat gewoon een beetje achterover en de spelers kwamen gewoon binnenstromen", bekende Krajicek. "Wat dat betreft, vanuit het spelersveld-oogpunt, was het het makkelijkste jaar ooit."
Omdat de kalender door het coronavirus is uitgedund en het tennisseizoen wat trager dan gewoonlijk op gang is gekomen, is het ABN AMRO World Tennis Tournament populairder dan ooit onder de spelers.
Medvedev
"We zijn dit jaar niet de vragende partij", aldus Krajicek, die normaal gesproken de topspelers moet zien te strikken met startgeld. "Ik zag vorig jaar bij het toernooi van Wenen al dat 'ze' een waanzinnig deelnemersveld hadden. Ik dacht: bij ons zal het ook wel iets verschillen van voorgaande jaren hoe graag ze willen spelen. Maar dat de aandacht zo groot is, dat is een verrassing ja."
Weliswaar is voor het grote publiek Nadal de meest aansprekende naam, volgens Krajicek is de Rus Daniil Medvedev "de man in vorm". "Hij heeft de laatste maanden het beste gespeeld; hij won de ATP Finals, won alles in de ATP Cup en staat nu in de finale van de Australian Open."
Wildcards
Vrijdagochtend, een kleine anderhalve week voor de start van het toernooi, kreeg Krajicek ook nog een verzoek van Alexander Zverev binnen. Een speler die hij jaren geleden als talent al een wildcard gunde. Datzelfde doet Krajicek nu met de Italiaan Jannik Sinner, die - net als Andy Murray - de voorkeur krijgt boven de Nederlandse tennissers.
"Ik denk dat Sinner een potentiële nummer 1 is; hij heeft rust, beweegt goed en heeft alle ingrediënten in huis. Hij is een heel goede tennisser", aldus de voormalig Wimbledonkampioen, die ook Kei Nishikori een wildcard gaf. "Ik dacht eigenlijk dat dat niet nodig zou zijn, maar ja, dit jaar is het allemaal wat anders."
Geen favoriet
Mede daarom durft Krajicek geen uitgesproken favoriet aan te wijzen. "Ik weet niet wat ik moet verwachten", bekent de directeur. "Je moet vijf heel goede spelers, mogelijk allemaal spelers uit de top 20, verslaan om het toernooi te winnen. Het is bizar. Hopelijk komt de mooie line-up ook tot uiting op de baan."
Het toernooi begint op maandag 1 maart. De afgelopen twee edities werden gewonnen door de Fransman Gaël Monfils, die zijn titel gaat verdedigen.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
13 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden