Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek: songfestival met publiek is mogelijk

Krajicek: songfestival met publiek is mogelijk

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek is ervan overtuigd dat Rotterdam Ahoy, in tegenstelling tot het ABN AMRO World Tennis Tournament, straks wel publiek kan ontvangen voor het Eurovisiesongfestival. De toernooidirecteur vindt dat alles op alles moet worden gezet om dat mogelijk te maken, zei hij maandag op de eerste dag van het tennistoernooi tegen het ANP.

Krajicek mocht maandag bij het Depot Museum Boijmans van Beuningen de officiƫle songfestivalaftelklok een zetje geven van 83 naar 82 dagen. Hij heeft al sinds vorig jaar nauw contact met de songfestivalorganisatie, vooral om te kijken of er op bepaalde gebieden samengewerkt kan worden.

"We kunnen zeker wat van elkaar leren", zegt Krajicek nu het tennistoernooi zonder bezoekers een tv-productie zoals het songfestival is geworden. "Normaal ben je heel erg bezig met het publiek maar dat valt nu weg. Dus dat zie je heel goed terug in hoe de baan eruit ziet bijvoorbeeld. We hebben eigenlijk een grote tv-studio gebouwd met daarin een tennisbaan."

Nieuwe kans

Dat het tennistoernooi het dit jaar zonder publiek moet doen, vindt Krajicek niet zo'n ramp. "Natuurlijk balen we ervan maar volgend jaar hebben we gewoon weer een nieuwe kans. Het songfestival is hier voorlopig maar eens in de veertig jaar, tenzij we opeens supersuccesvol zijn. Dan denk ik: kom op, laten we alles op alles zetten om er publiek bij te laten zijn. Dat zou zo gaaf en bijzonder zijn."

Krajicek heeft goede hoop dat dat gaat lukken. Er zijn nog zo'n 2,5 maand te gaan en dankzij de verschillende Fieldlab-evenementen wordt veel onderzoek gedaan naar hoe er weer mondjesmaat publiek bij evenementen kan zijn. "Met zoveel testen en alles wat er nog meer gedaan wordt, moet een songfestival met publiek veilig mogelijk zijn."

Meer uit Binnenland

Moeder herkent zoon op beelden woningoverval Berkel en Rodenrijs

BERKEL EN RODENRIJS (ANP) - De moeder van een 16-jarige jongen uit Rotterdam heeft haar zoon herkend op beelden die de politie deelde van een gewapende overval in Berkel en Rodenrijs. Daarop heeft de jongen zich gemeld bij de politie. Hij is zaterdag aangehouden en wordt verhoord, meldt de politie maandag.

30 minuten geleden
PFAS-dossier dat basis is voor strengere EU-regels definitief af

BILTHOVEN (ANP) - Het wetenschappelijke dossier op basis waarvan de Europese Unie (EU) strengere PFAS-regels kan instellen, is definitief afgerond. Instanties uit vijf Europese landen hebben er jaren aan gewerkt. Namens Nederland droeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bij aan het omvangrijke rapport.

1 uur geleden
Verkeer kan vanaf weekeinde weer over weg langs NAVO-top rijden

DEN HAAG (ANP) - De Johan de Wittlaan in Den Haag, die sinds april dicht was voor de NAVO-top, gaat zaterdag of zondag weer open voor het verkeer. Het precieze tijdstip hangt af van het weer in de komende dagen. Het asfalt moet nog worden gelegd en daarna moeten de bouwers de belijning aanbrengen, en dat kan alleen als het droog is, zegt burgemeester Jan van Zanen. Na de internationale bijeenkomst is de doorgaande weg opnieuw ingericht.

1 uur geleden
Organisator 'Wij eisen de nacht op' wil geld goed besteden

AMSTERDAM (ANP) - De initiatiefneemster van de crowdfunding 'Wij eisen de nacht op' wil het geld dat ze inzamelt zo goed mogelijk besteden. Nu de boodschap op veel digitale schermen sinds zondag in het land is te zien, kijkt Danique de Jong naar wat er nog meer mogelijk is voor de veiligheid van jonge vrouwen op straat. De teller van de actie staat maandag halverwege de middag op bijna 430.000 euro, afkomstig van meer dan 15.000 donaties.

1 uur geleden
Verdachte van dood Lisa (17) blijft langer vast zitten

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude blijft langer in de cel. De rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam heeft besloten dat hij nog zeker twee weken langer blijft vastzitten.

1 uur geleden
Oost-Brabantse telers mogen geen water meer uit sloten halen

DEN BOSCH/ALMELO (ANP) - Telers van fruit, groente, bomen, bloemen en planten in het oosten van Brabant mogen voorlopig geen water meer gebruiken uit sloten en beken. Waterschap Aa en Maas heeft hiertoe besloten omdat er door de droogte steeds minder water vloeit en de kwaliteit daarvan is verslechterd. Boeren mogen vanaf dinsdag ook water niet langer vasthouden door het waterpeil kunstmatig te verhogen. Bij overtreding kan een boete volgen.

1 uur geleden
Treinverkeer rond Zwolle nog uren ontregeld door koperdiefstal

ZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is tot zeker maandagavond laat ontregeld door koperdiefstal uit de Hanzeboog bij de Overijsselse hoofdstad. Hierdoor kan maar een van de twee sporen op de rode spoorbrug gebruikt worden en daarom rijden er geen sprinters, aldus een woordvoerder van ProRail.

2 uur geleden