Krajicek presenteert sterk bezette editie ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek rekent met tien tennissers uit de top 20 bij de ABN AMRO Open op een van de sterkst bezette edities ooit. Naast drie wereldtoppers uit de top 5 als Jannik Sinner, Carlos Alcaraz en Daniil Medvedev doen er ook drie Nederlanders mee aan het hoofdtoernooi. Tallon Griekspoor, de nummer 1 van Nederland, komt als 40e van de wereldranglijst op eigen kracht binnen. Botic van de Zandschulp en Mees Röttgering krijgen een wildcard van Krajicek. De derde speciale uitnodiging gaat naar de Zwitserse veteraan Stan Wawrinka (39).
Krajicek kijkt uit naar het toernooi, dat dit jaar van 1 tot 9 februari plaatsvindt, een week na de Australian Open. "Ik ben heel blij met ons deelnemersveld", zei Krajicek bij de presentatie in Rotterdam. "Het is mooi dat we Alcaraz voor het eerst vast hebben weten te leggen. Het is te hopen dat iedereen komt."
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
3 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
21 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
21 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden