Krajicek is blij dat hij Nadal in actie heeft gezien in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek is blij dat hij erin is geslaagd Rafael Nadal ooit naar Rotterdam te halen. Dat zei de toernooidirecteur van het ABN AMRO Open na de aankondiging van Nadal (38) dat hij na de Davis Cup Finals in november stopt met tennissen.
"Het is een onvergetelijk moment in onze ABN AMRO Open-historie: Rafael Nadal tegen Andy Murray in de finale van 2009. We zijn verdrietig om hem voorgoed van de baan te zien stappen, maar blij om hem live in Rotterdam te hebben mogen aanschouwen", aldus Krajicek tegen het ANP.
Vijftien jaar geleden verloor Nadal in de finale in drie sets van Murray. Het werd 6-3 4-6 6-0 voor de Schot. Het jaar ervoor speelde de 22-voudig grandslamkampioen uit Spanje ook in Ahoy.
Nadal en Krajicek hebben onderling een goede band. In 2012 was Nadal erbij toen de Richard Krajicek Foundation in Rotterdam een speelplek opende. Hij sloeg toen een balletje met burgemeester Ahmed Aboutaleb. Krajicek at tijdens de deelnames van Nadal ook weleens sushi met de voormalig nummer 1 van de wereld, in het vip-dorp van Ahoy.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
8 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden