Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek hoopt dat het ABN AMRO Open ooit een masterstoernooi kan worden. Dat zegt de toernooidirecteur tegenover het ANP. "Als die kans zich voordoet zeg ik ja. Maar dat hangt allemaal af van Parijs."

Daarmee doelt Krajicek op het masterstoernooi van Parijs-Bercy, dat jaarlijks in oktober wordt gespeeld. Als dat evenement van de tenniskalender zou verdwijnen, kan Rotterdam het Masters-predicaat eventueel overnemen. Nu valt het nog in de iets lagere 500-categorie. "Maar als je een mastersevenement zou worden, dan zitten er ook veel voorwaarden aan vast. Voor nu willen we vooral zorgen dat we het beste 500-toernooi zijn van allemaal", aldus de oud-Wimbledonkampioen.

Het is geen geheim dat veel spelers graag naar Ahoy komen voor het ABN AMRO Open. De faciliteiten zijn uitstekend. Ook dit jaar is het deelnemersveld sterk, met vier spelers uit de mondiale top 10. Eén daarvan is topfavoriet Jannik Sinner, die in januari in Melbourne zijn eerste grand slam pakte. Samen met Carlos Alcaraz is hij de toekomst van het mannentennis. "Ik denk uiteindelijk dat Sinner ook het toernooi wint", zegt Krajicek. "Hij heeft deze week veel indruk op me gemaakt."

Voorkeur Sinner

Sinner komt graag naar Ahoy en nu wil Krajicek ook Alcaraz verleiden. De Spaanse nummer 2 van de wereld deed nog nooit mee in Rotterdam. Hij geeft de voorkeur aan toernooien in Zuid-Amerika in deze periode, maar het contract waaraan hij vastzit, verloopt binnenkort. "Zeker weten dat ik hem ga benaderen voor volgend jaar", zegt Krajicek. "Ik heb al eens contact gehad met zijn manager, maar dat liep op niets uit. Binnenkort ga ik het zeker weer proberen."

Naast dat spelers te spreken zijn over het ABN AMRO Open blijft ook het publiek in groten getale komen. Deze week is het tot nu een drukbezochte editie en daar is Krajicek erg blij mee. "Ik denk zelfs dat we een van onze succesvolste edities ooit draaien. Het zegt veel."

Finale

De finale van het ABN AMRO Open is zondag.

Meer uit Sport

Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

47 minuten geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

1 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

1 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

1 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

2 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

2 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in drie sets van De Minaur in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.

3 uur geleden