Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek hoopt dat het ABN AMRO Open ooit een masterstoernooi kan worden. Dat zegt de toernooidirecteur tegenover het ANP. "Als die kans zich voordoet zeg ik ja. Maar dat hangt allemaal af van Parijs."

Daarmee doelt Krajicek op het masterstoernooi van Parijs-Bercy, dat jaarlijks in oktober wordt gespeeld. Als dat evenement van de tenniskalender zou verdwijnen, kan Rotterdam het Masters-predicaat eventueel overnemen. Nu valt het nog in de iets lagere 500-categorie. "Maar als je een mastersevenement zou worden, dan zitten er ook veel voorwaarden aan vast. Voor nu willen we vooral zorgen dat we het beste 500-toernooi zijn van allemaal", aldus de oud-Wimbledonkampioen.

Het is geen geheim dat veel spelers graag naar Ahoy komen voor het ABN AMRO Open. De faciliteiten zijn uitstekend. Ook dit jaar is het deelnemersveld sterk, met vier spelers uit de mondiale top 10. Eén daarvan is topfavoriet Jannik Sinner, die in januari in Melbourne zijn eerste grand slam pakte. Samen met Carlos Alcaraz is hij de toekomst van het mannentennis. "Ik denk uiteindelijk dat Sinner ook het toernooi wint", zegt Krajicek. "Hij heeft deze week veel indruk op me gemaakt."

Voorkeur Sinner

Sinner komt graag naar Ahoy en nu wil Krajicek ook Alcaraz verleiden. De Spaanse nummer 2 van de wereld deed nog nooit mee in Rotterdam. Hij geeft de voorkeur aan toernooien in Zuid-Amerika in deze periode, maar het contract waaraan hij vastzit, verloopt binnenkort. "Zeker weten dat ik hem ga benaderen voor volgend jaar", zegt Krajicek. "Ik heb al eens contact gehad met zijn manager, maar dat liep op niets uit. Binnenkort ga ik het zeker weer proberen."

Naast dat spelers te spreken zijn over het ABN AMRO Open blijft ook het publiek in groten getale komen. Deze week is het tot nu een drukbezochte editie en daar is Krajicek erg blij mee. "Ik denk zelfs dat we een van onze succesvolste edities ooit draaien. Het zegt veel."

Finale

De finale van het ABN AMRO Open is zondag.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

8 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

8 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

9 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

9 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

10 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

16 uur geleden