Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

Krajicek hoopt op Alcaraz en droomt van Masters-predicaat in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek hoopt dat het ABN AMRO Open ooit een masterstoernooi kan worden. Dat zegt de toernooidirecteur tegenover het ANP. "Als die kans zich voordoet zeg ik ja. Maar dat hangt allemaal af van Parijs."

Daarmee doelt Krajicek op het masterstoernooi van Parijs-Bercy, dat jaarlijks in oktober wordt gespeeld. Als dat evenement van de tenniskalender zou verdwijnen, kan Rotterdam het Masters-predicaat eventueel overnemen. Nu valt het nog in de iets lagere 500-categorie. "Maar als je een mastersevenement zou worden, dan zitten er ook veel voorwaarden aan vast. Voor nu willen we vooral zorgen dat we het beste 500-toernooi zijn van allemaal", aldus de oud-Wimbledonkampioen.

Het is geen geheim dat veel spelers graag naar Ahoy komen voor het ABN AMRO Open. De faciliteiten zijn uitstekend. Ook dit jaar is het deelnemersveld sterk, met vier spelers uit de mondiale top 10. Eén daarvan is topfavoriet Jannik Sinner, die in januari in Melbourne zijn eerste grand slam pakte. Samen met Carlos Alcaraz is hij de toekomst van het mannentennis. "Ik denk uiteindelijk dat Sinner ook het toernooi wint", zegt Krajicek. "Hij heeft deze week veel indruk op me gemaakt."

Voorkeur Sinner

Sinner komt graag naar Ahoy en nu wil Krajicek ook Alcaraz verleiden. De Spaanse nummer 2 van de wereld deed nog nooit mee in Rotterdam. Hij geeft de voorkeur aan toernooien in Zuid-Amerika in deze periode, maar het contract waaraan hij vastzit, verloopt binnenkort. "Zeker weten dat ik hem ga benaderen voor volgend jaar", zegt Krajicek. "Ik heb al eens contact gehad met zijn manager, maar dat liep op niets uit. Binnenkort ga ik het zeker weer proberen."

Naast dat spelers te spreken zijn over het ABN AMRO Open blijft ook het publiek in groten getale komen. Deze week is het tot nu een drukbezochte editie en daar is Krajicek erg blij mee. "Ik denk zelfs dat we een van onze succesvolste edities ooit draaien. Het zegt veel."

Finale

De finale van het ABN AMRO Open is zondag.

Meer uit Sport

Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

8 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

13 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

13 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

14 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

19 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden