Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek had Griekspoor wildcard bijna per abuis toegezegd

Krajicek had Griekspoor wildcard bijna per abuis toegezegd

ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek had Tallon Griekspoor bijna per ongeluk een wildcard toegewezen voor het ABN AMRO Open. En dat terwijl de toernooidirecteur helemaal geen wildcards meer beschikbaar had voor de vijftigste editie.

"Ik kreeg een berichtje van hem toen ik op de hometrainer zat en was al aan het typen. 'Voor jou altijd', wilde ik hem sturen. Maar toen bedacht ik me dat ik alle wildcards al vergeven had. Andy Murray verloor begin dit jaar veel punten en heeft de wildcard echt nodig", aldus Krajicek.

Griekspoor (26) gaf eind vorig jaar aan dat hij het toernooi van Rotterdam over zou slaan omdat hij naar Zuid-Amerika wilde afreizen voor een reeks graveltoernooien. Omdat hij begin dit jaar in India een ATP-toernooi won, wijzigden zijn plannen. Krajicek had echter al zijn wildcards al vergeven, met als gevolg dat Griekspoor nu kwalificaties moet gaan spelen.

Krajicek over Griekspoor en Van de Zandschulp

"Daar ga ik nu niets meer aan veranderen", aldus Krajicek, die naast Murray ook Tim van Rijthoven en tweevoudig winnaar Gaël Monfils een wildcard toekende. "Als Griekspoor nog verder komt op de Australian Open, dan heeft hij waarschijnlijk zoveel vertrouwen dat hij bij ons de kwalificaties waarschijnlijk ook makkelijk door komt. We hebben in ieder geval een sterke nummer 1 in het kwalificatietoernooi."

Volgens Krajicek heeft Griekspoor met Botic van de Zandschulp "echt iets teweeggebracht". "Het is mooi dat er nu veel aandacht is voor het Nederlandse tennis. Ik probeer ook altijd twee Nederlanders in het hoofdtoernooi te hebben. Een Nederlander die een wereldtopper verslaat is mooi, zoals Robin Haase hier ooit van Andy Murray won", aldus de toernooidirecteur.

Tsitsipas

"Vorig jaar had ik het gevoel dat Van de Zandschulp weleens de finale kon halen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. Een Nederlandse winnaar zou ik zeker mooi vinden en dan het liefst na een finale tegen een speler uit de top 10, zoals Stefanos Tsitsipas."

Laatstgenoemde naam neemt het vrijdag op de Australian Open op tegen Griekspoor. De inzet van dat duel is een plek in de vierde ronde. "Ik ben heel benieuwd. Ik zou het mooi vinden als Griekspoor wint, maar als Tsitsipas uiteindelijk het toernooi wint, dan komt hij als nummer 1 van de wereld naar Rotterdam. Dat zou ook mooi zijn."

Meer uit Sport

Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

2 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

16 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

21 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden