Krajicek haalt toptalent Rune naar ABN AMRO Open
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft met Holger Rune een van de grootste tennistalenten van de ATP Tour aan de deelnemerslijst van het ABN AMRO Open toegevoegd. De 19-jarige Deen werd afgelopen week bij de ATP Awards uitgeroepen tot nieuwkomer van het jaar.
Rune maakt zijn debuut op de 50e editie van het toernooi, dat medio februari in Ahoy op het programma staat. De nummer 11 van de wereld, die aan het begin van het jaar nog buiten de top 100 stond, schreef dit jaar drie toernooien op zijn naam. Hij was onder meer de sterkste op de ATP Masters 1000 in Parijs.
"Het ABN AMRO Open laat graag jonge talenten de strijd aanbinden met de gevestigde orde", aldus Krajicek. "In het geval van Holger Rune kun je je afvragen in welke categorie hij valt. Als 19-jarige staat hij immers al op de elfde plaats op de ATP ranking. Dat Holger Rune tot nieuwkomer van het jaar werd benoemd door zijn collega’s zegt veel. Het is een mooie beloning voor de enorme progressie die hij dit jaar boekte."
Eerder kondigde Krajicek al de komst van Stefanos Tsitsipas, Félix Auger-Aliassime, Daniil Medvedev en Andrej Roeblev naar Rotterdam aan.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
21 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
23 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
23 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden