Krajicek denkt aan misverstand Djokovic, organisatie en overheid
ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek denkt dat er sprake is geweest van een misverstand tussen Novak Djokovic, de organisatie van de Australian Open en de Australische overheid. Djokovic verblijft momenteel in een hotel in Melbourne, in afwachting van toestemming om het land in te mogen.
"Er is sprake van regels die worden bepaald door de overheid. Daar moet je je als organisator aan houden", aldus Krajicek, directeur van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. "Mijn persoonlijke mening is daarin niet relevant, het gaat om overheidsbeleid."
Djokovic maakte eerder deze week bekend 'medische vrijstelling' te hebben om mee te kunnen doen aan de Australian Open en vloog daarop naar Melbourne. Op de luchthaven werd de nummer 1 van de wereld tegengehouden wegens onvoldoende bewijs waarom hij met een medische vrijstelling Australië in zou mogen.
Geen zin om te speculeren
"Het lijkt er op dat er sprake is van een misverstand tussen speler, organisatie en overheid. Maar we kennen niet alle ins en outs, het is dus lastig daar op in te gaan of iets van te vinden", zo hield Krajicek zich op de vlakte.
Djokovic moet in de toekomst mogelijk meer toernooien aan zich voorbij laten gaan als hij geen vaccinatiebewijs kan laten zien. Krajicek wil niet op de zaken vooruitlopen. "Het heeft geen zin om te speculeren over iets dat nu nog zo onduidelijk is", aldus de oud-tennisser, die volgende maand in Rotterdam wel ongevaccineerde spelers kan verwelkomen. "Volgens de huidige regels van de Nederlandse overheid kan dat wel."
Het ABN AMRO World Tennis Tournament is van 7 tot en met 13 februari.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 3-6 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
2 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geleden