Krajicek denkt aan misverstand Djokovic, organisatie en overheid
ROTTERDAM (ANP) - Richard Krajicek denkt dat er sprake is geweest van een misverstand tussen Novak Djokovic, de organisatie van de Australian Open en de Australische overheid. Djokovic verblijft momenteel in een hotel in Melbourne, in afwachting van toestemming om het land in te mogen.
"Er is sprake van regels die worden bepaald door de overheid. Daar moet je je als organisator aan houden", aldus Krajicek, directeur van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. "Mijn persoonlijke mening is daarin niet relevant, het gaat om overheidsbeleid."
Djokovic maakte eerder deze week bekend 'medische vrijstelling' te hebben om mee te kunnen doen aan de Australian Open en vloog daarop naar Melbourne. Op de luchthaven werd de nummer 1 van de wereld tegengehouden wegens onvoldoende bewijs waarom hij met een medische vrijstelling Australië in zou mogen.
Geen zin om te speculeren
"Het lijkt er op dat er sprake is van een misverstand tussen speler, organisatie en overheid. Maar we kennen niet alle ins en outs, het is dus lastig daar op in te gaan of iets van te vinden", zo hield Krajicek zich op de vlakte.
Djokovic moet in de toekomst mogelijk meer toernooien aan zich voorbij laten gaan als hij geen vaccinatiebewijs kan laten zien. Krajicek wil niet op de zaken vooruitlopen. "Het heeft geen zin om te speculeren over iets dat nu nog zo onduidelijk is", aldus de oud-tennisser, die volgende maand in Rotterdam wel ongevaccineerde spelers kan verwelkomen. "Volgens de huidige regels van de Nederlandse overheid kan dat wel."
Het ABN AMRO World Tennis Tournament is van 7 tot en met 13 februari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
7 uur geleden