Krajicek blij met geslaagde editie maar baalt van kalender 2025
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek kijkt terug op een geslaagde editie van het ABN AMRO Open. Hij kreeg met de Italiaan Jannik Sinner zijn voorspelde winnaar, zag dat Tallon Griekspoor goed presteerde en verbrak ook het record van aantal bezoekers.
"De juiste spelers bleven winnen en dat heeft ervoor gezorgd dat de kaarten ook de laatste dagen nog goed werden verkocht. Toen Griekspoor van Hubert Hurkacz won, werden er ineens zes- tot zevenhonderd kaarten verkocht. Die relatief kleine plukjes maken wel het verschil", zei Krajicek zondag kort na de finale. Sinner was daarin met 7-5 6-4 te sterk voor de Australiër Alex de Minaur. Een dag eerder had Sinner al in twee sets van Griekspoor gewonnen.
"Ik was heel tevreden met het veld, maar de komst van Carlos Alcaraz zou wel leuk zijn ergens komende jaren. Hopelijk heeft Sinner hem laten zien dat dit het ideale schema is na de Australian Open. Terug naar Europa en op hardcourt blijven spelen in aanloop naar Indian Wells. Anders moet ik hem dat misschien vertellen."
Hoog niveau finale
Krajicek had zich zondag enigszins verbaasd over het hoge niveau in de eindstrijd van het enkelspel. Sinner en De Minaur deden ruim 2 uur over de twee sets en de slagenwisselingen waren zeker voor indoortennisbegrippen lang.
"Ik ben nu heel blij dat ik in de jaren 90 heb gespeeld", zei de oud-Wimbledonkampioen. "Fysiek is iedereen erg sterk en bijna niemand heeft meer zwakke punten. In mijn tijd was Pete Sampras de nummer 1 en je wist dat je zijn backhand goed kon bestoken. En bij iemand als Andre Agassi kon je zijn tweede service aanpakken. Maar tegenwoordig kunnen spelers alles. Dat zag je in de finale en dat zorgde voor waanzinnige rally's."
Evaluatie
Krajicek gaat het toernooi nu met de organisatie evalueren. Voor volgend jaar staat het toernooi een week eerder op de kalender. Het ABN AMRO Open begint dan al een week na de Australian Open.
"Dat is voor ons niet de ideale situatie, maar voorlopig geldt dat alleen voor volgend jaar", zei Krajicek, daarmee onder meer doelend op de vergrote kans op afmeldingen. "Voor 2026 is de kalender nog niet gemaakt. Dat Sinner anders wellicht hier niet had gespeeld, dat is wel een goed argument." Sinner meldde zich dit jaar af voor het toernooi van Marseille, dat een week voor Rotterdam wordt gespeeld. "Maar daar gaan we nu nog niet te veel over nadenken, want hij komt hier graag. En hopelijk kunnen we hem weer toevoegen aan ons deelnemersveld volgend jaar."
Recordaantal toeschouwers
Dit jaar werd het ABN AMRO Open bezocht door 127.000 toeschouwers, een record.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
18 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden