Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krajicek blij met geslaagde editie maar baalt van kalender 2025

Krajicek blij met geslaagde editie maar baalt van kalender 2025

ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek kijkt terug op een geslaagde editie van het ABN AMRO Open. Hij kreeg met de Italiaan Jannik Sinner zijn voorspelde winnaar, zag dat Tallon Griekspoor goed presteerde en verbrak ook het record van aantal bezoekers.

"De juiste spelers bleven winnen en dat heeft ervoor gezorgd dat de kaarten ook de laatste dagen nog goed werden verkocht. Toen Griekspoor van Hubert Hurkacz won, werden er ineens zes- tot zevenhonderd kaarten verkocht. Die relatief kleine plukjes maken wel het verschil", zei Krajicek zondag kort na de finale. Sinner was daarin met 7-5 6-4 te sterk voor de Australiër Alex de Minaur. Een dag eerder had Sinner al in twee sets van Griekspoor gewonnen.

"Ik was heel tevreden met het veld, maar de komst van Carlos Alcaraz zou wel leuk zijn ergens komende jaren. Hopelijk heeft Sinner hem laten zien dat dit het ideale schema is na de Australian Open. Terug naar Europa en op hardcourt blijven spelen in aanloop naar Indian Wells. Anders moet ik hem dat misschien vertellen."

Hoog niveau finale

Krajicek had zich zondag enigszins verbaasd over het hoge niveau in de eindstrijd van het enkelspel. Sinner en De Minaur deden ruim 2 uur over de twee sets en de slagenwisselingen waren zeker voor indoortennisbegrippen lang.

"Ik ben nu heel blij dat ik in de jaren 90 heb gespeeld", zei de oud-Wimbledonkampioen. "Fysiek is iedereen erg sterk en bijna niemand heeft meer zwakke punten. In mijn tijd was Pete Sampras de nummer 1 en je wist dat je zijn backhand goed kon bestoken. En bij iemand als Andre Agassi kon je zijn tweede service aanpakken. Maar tegenwoordig kunnen spelers alles. Dat zag je in de finale en dat zorgde voor waanzinnige rally's."

Evaluatie

Krajicek gaat het toernooi nu met de organisatie evalueren. Voor volgend jaar staat het toernooi een week eerder op de kalender. Het ABN AMRO Open begint dan al een week na de Australian Open.

"Dat is voor ons niet de ideale situatie, maar voorlopig geldt dat alleen voor volgend jaar", zei Krajicek, daarmee onder meer doelend op de vergrote kans op afmeldingen. "Voor 2026 is de kalender nog niet gemaakt. Dat Sinner anders wellicht hier niet had gespeeld, dat is wel een goed argument." Sinner meldde zich dit jaar af voor het toernooi van Marseille, dat een week voor Rotterdam wordt gespeeld. "Maar daar gaan we nu nog niet te veel over nadenken, want hij komt hier graag. En hopelijk kunnen we hem weer toevoegen aan ons deelnemersveld volgend jaar."

Recordaantal toeschouwers

Dit jaar werd het ABN AMRO Open bezocht door 127.000 toeschouwers, een record.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

10 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

11 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

12 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

13 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

14 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

14 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

16 uur geleden