Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen wint tijdrit in Parijs - Nice

Kragh Andersen wint tijdrit in Parijs - Nice

SAINT-AMAND-MONTROND (ANP) - De Deense wielrenner Sören Kragh Andersen van Team Sunweb heeft woensdag de vierde etappe van Parijs - Nice gewonnen, een tijdrit over 15 kilometer rond Saint-Amand-Montrond. Maximilian Schachmann was goed voor de tweede tijd. De Duitser verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

Kragh Andersen, die finishte in 18 minuten en 51 seconden, was 6 tellen sneller dan Schachmann. De Deen Kasper Asgreen had 12 seconden meer nodig dan zijn winnende landgenoot.

De 26-jarige Schachmann van Bora-hansgrohe heeft in de algehele rangschikking nu 58 seconden voor op Kragh Andersen en 1.01 op zijn Oostenrijkse teamgenoot Felix Grossschartner. Voor Kragh Andersen is het de vijfde profzege, de eerste dit seizoen en de tweede in de WorldTour. In 2018 won hij een rit in de Ronde van Zwitserland. Hij was blij dat er nu ook een tijdrit op zijn erelijst staat. "Eerlijk gezegd kan ik het nog nauwelijks geloven dat het me is gelukt", luidde zijn eerste reactie.

De renners hebben donderdag in de vijfde etappe maar liefst 227 kilometer af te leggen, tussen Gannat naar Le Côte-Saint-André. Ondanks enkele bescheiden beklimmingen verwachten de kenners dat de rit zal eindigen in een massasprint.

Meer uit Sport

Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

4 uur geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

6 uur geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

8 uur geleden
Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

10 uur geleden
Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

20 uur geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

20 uur geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

20 uur geleden