Kragh Andersen: dit onthoud ik voor de rest van mijn leven
CHAMPAGNOLE (ANP) - Wielrenner Søren Kragh Andersen kon het bijna niet geloven toen hij met nog een kilometer te gaan, vroeg hoeveel voorsprong hij had en te horen kreeg dat hij een minuut had op zijn achtervolgers. De Deen van Sunweb won in Champagnole voor de tweede keer een rit in deze Tour de France, de derde voor zijn ploeg. "Het is ongelooflijk, van meer had ik niet durven dromen. Ik win twee ritten in dezelfde Tour", zei hij. "Dat ga ik voor de rest van mijn leven onthouden."
"Ik zat in een groep met de beste wielrenners ter wereld op dit heuvelachtige parcours en vroeg me af, hoe ga ik dat aanpakken", zei Kragh Andersen die zich in de slotfase van de negentiende etappe bevond in een kopgroep met onder anderen Peter Sagan, Greg van Avermaet en groene truidrager Sam Bennett. "Het moment kwam nadat Matteo Trentin had aangevallen. Dat ging heel hard. Ik hoopte dat ik een klein gat zou krijgen. Ze gingen naar elkaar kijken en dat was mijn geluk."
De Deen won eerder de veertiende etappe in Lyon. Zijn ploeggenoot Marc Hischi won de twaalfde etappe.
Meer uit Sport
MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
42 minuten geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
3 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
4 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.
5 uur geleden