Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen: dit onthoud ik voor de rest van mijn leven

Kragh Andersen: dit onthoud ik voor de rest van mijn leven

CHAMPAGNOLE (ANP) - Wielrenner Søren Kragh Andersen kon het bijna niet geloven toen hij met nog een kilometer te gaan, vroeg hoeveel voorsprong hij had en te horen kreeg dat hij een minuut had op zijn achtervolgers. De Deen van Sunweb won in Champagnole voor de tweede keer een rit in deze Tour de France, de derde voor zijn ploeg. "Het is ongelooflijk, van meer had ik niet durven dromen. Ik win twee ritten in dezelfde Tour", zei hij. "Dat ga ik voor de rest van mijn leven onthouden."

"Ik zat in een groep met de beste wielrenners ter wereld op dit heuvelachtige parcours en vroeg me af, hoe ga ik dat aanpakken", zei Kragh Andersen die zich in de slotfase van de negentiende etappe bevond in een kopgroep met onder anderen Peter Sagan, Greg van Avermaet en groene truidrager Sam Bennett. "Het moment kwam nadat Matteo Trentin had aangevallen. Dat ging heel hard. Ik hoopte dat ik een klein gat zou krijgen. Ze gingen naar elkaar kijken en dat was mijn geluk."

De Deen won eerder de veertiende etappe in Lyon. Zijn ploeggenoot Marc Hischi won de twaalfde etappe.

Meer uit Sport

Van der Poel keert met tiende plaats terug op mountainbike

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.

7 minuten geleden
Verstappen mist 'grip' in sprintkwalificatie op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen miste 'grip en balans' in de kwalificatie voor de sprintrace. Dat zei hij na afloop op het circuit van Zandvoort, waar dit jaar voorlopig de laatste Dutch Grand Prix wordt verreden. De viervoudig wereldkampioen, die donderdag wereldkundig maakte dat hij nog minstens vier jaar doorgaat in de Formule 1 bij Red Bull, zette de zesde tijd neer in de kwalificatie over drie sessies. Hij gaf een halve seconde toe op de Brit George Russell van Mercedes, die met de snelste ronde poleposition pakte voor de sprintrace op zaterdag.

28 minuten geleden
Zesde tijd Verstappen in sprintkwalificatie, Russell de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de kwalificatie voor de sprintrace bij de Dutch Grand Prix. Daarmee lijkt het erop dat de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 nog niet de snelheid heeft voor een glorieus afscheid in Zandvoort. De coureur van Red Bull start zaterdag in de sprintrace vanaf de derde startrij.

1 uur geleden
Sinner meldt zich met knieblessure af voor US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jannik Sinner doet niet mee aan de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar dat op 30 augustus begint. De Italiaanse nummer 1 van de wereld heeft een knieblessure.

2 uur geleden
Wielrenster Le Court na zege nieuwe leidster in Groot-Brittannië

THE GREAT ORME (ANP) - Wielrenster Kimberley Le Court heeft de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal kwam in Wales na een rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en The Great Orme, in de buurt van de plaats Llandudno, alleen over de streep.

3 uur geleden
Wielrenner Milan stapt af tijdens derde etappe Renewi Tour

CELLES (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan is al snel na de start van de derde etappe van de Renewi Tour afgestapt. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek, de winnaar van de eerste etappe, was donderdag in de tweede rit betrokken bij een zware valpartij.

4 uur geleden
Elfde tijd Verstappen in training Zandvoort, Antonelli de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort de elfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 en drievoudig winnaar in de Noord-Hollandse duinen slaagde er niet in een snelle ronde te rijden op het 4,26 kilometer lange circuit.

5 uur geleden