Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

LYON (ANP) - De Deen Søren Kragh Andersen heeft de veertiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Clermont-Ferrand naar Lyon met in de slotfase nog een lastig hellinkje. Kragh Andersen (26) soleerde in de finale naar de tweede ritzege voor zijn ploeg Sunweb. Eerder had de Zwitser Marc Hirschi al een rit gewonnen voor de van oorsprong Nederlandse ploeg.

Op 15 seconden van de ritwinnaar sprintte de Sloveen Luka Mezgec naar de tweede plaats, de Italiaan Simone Consonni werd derde. Primoz Roglic bleef leider in het algemeen klassement. De Sloveen van Jumbo-Visma heeft 44 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogacar. Zondag volgt een zware bergrit met finish op de Grand Colombier, een klim van de buitencategorie. Een dag later is de tweede rustdag.

De Slowaak Peter Sagan wist dat er na 38 kilometer punten te verdienen waren bij de tussensprint. Nadat eerst onder anderen Cees Bol en de Belg Edward Theuns een poging hadden gedaan op avontuur te gaan, later in gezelschap van de Zwitser Stefan Küng. Bol was er al niet meer bij op het eerste klimmetje waar Küng als eerste bovenkwam. Achter de vluchters ging Sagan met zijn ploeggenoot Maximilian Schachmann op jacht naar punten. Die opzet slaagde, al bleef het tweetal vooraan buiten bereik.

Jumbo-Visma

Küng bleef nog het langst vooruit, maar toen de ploeg Bora-hansgrohe van Sagan het tempo opschroefde, om zo groenetruidrager Sam Bennett kwijt te raken, kwam 80 kilometer voor de finish een einde aan zijn vlucht. Bennett was ver achterop geraakt, zoals Sagan het graag zag.

Richting de Côte de la Duchère, de eerste van twee klimmetjes in de slotfase, nam Jumbo-Visma de kop over. De Belg Tiesj Benoot (Sunweb) was de eerste aanvaller. Het was te vroeg. Nog voor de Côte de la Croix-Rousse werd hij ingelopen door een groep waaruit de Australiër Richie Porte vanwege een lekke band even had moeten lossen. De Duitser Lennard Kämna was de volgende die het probeerde. De Belg Thomas De Gendt wilde aansluiten, de Fransman Julian Alaphilippe ook. Maar de grote groep volgde.

Daarop probeerde Hirschi het eerst, gevolgd door Kragh Andersen wiens 'jump' reikte tot de finish. Het was de zesde overwinning als prof voor de 26-jarige Deen, die op het hoogste niveau al een rit won in de Ronde van Zwitserland (2018) en eerder dit jaar in Parijs-Nice in de individuele tijdrit de beste was.

Meer uit Sport

Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

3 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

4 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

4 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

1 dag geleden