Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

LYON (ANP) - De Deen Søren Kragh Andersen heeft de veertiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Clermont-Ferrand naar Lyon met in de slotfase nog een lastig hellinkje. Kragh Andersen (26) soleerde in de finale naar de tweede ritzege voor zijn ploeg Sunweb. Eerder had de Zwitser Marc Hirschi al een rit gewonnen voor de van oorsprong Nederlandse ploeg.

Op 15 seconden van de ritwinnaar sprintte de Sloveen Luka Mezgec naar de tweede plaats, de Italiaan Simone Consonni werd derde. Primoz Roglic bleef leider in het algemeen klassement. De Sloveen van Jumbo-Visma heeft 44 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogacar. Zondag volgt een zware bergrit met finish op de Grand Colombier, een klim van de buitencategorie. Een dag later is de tweede rustdag.

De Slowaak Peter Sagan wist dat er na 38 kilometer punten te verdienen waren bij de tussensprint. Nadat eerst onder anderen Cees Bol en de Belg Edward Theuns een poging hadden gedaan op avontuur te gaan, later in gezelschap van de Zwitser Stefan Küng. Bol was er al niet meer bij op het eerste klimmetje waar Küng als eerste bovenkwam. Achter de vluchters ging Sagan met zijn ploeggenoot Maximilian Schachmann op jacht naar punten. Die opzet slaagde, al bleef het tweetal vooraan buiten bereik.

Jumbo-Visma

Küng bleef nog het langst vooruit, maar toen de ploeg Bora-hansgrohe van Sagan het tempo opschroefde, om zo groenetruidrager Sam Bennett kwijt te raken, kwam 80 kilometer voor de finish een einde aan zijn vlucht. Bennett was ver achterop geraakt, zoals Sagan het graag zag.

Richting de Côte de la Duchère, de eerste van twee klimmetjes in de slotfase, nam Jumbo-Visma de kop over. De Belg Tiesj Benoot (Sunweb) was de eerste aanvaller. Het was te vroeg. Nog voor de Côte de la Croix-Rousse werd hij ingelopen door een groep waaruit de Australiër Richie Porte vanwege een lekke band even had moeten lossen. De Duitser Lennard Kämna was de volgende die het probeerde. De Belg Thomas De Gendt wilde aansluiten, de Fransman Julian Alaphilippe ook. Maar de grote groep volgde.

Daarop probeerde Hirschi het eerst, gevolgd door Kragh Andersen wiens 'jump' reikte tot de finish. Het was de zesde overwinning als prof voor de 26-jarige Deen, die op het hoogste niveau al een rit won in de Ronde van Zwitserland (2018) en eerder dit jaar in Parijs-Nice in de individuele tijdrit de beste was.

Meer uit Sport

Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

23 minuten geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

12 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

18 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

19 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

22 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

1 dag geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

1 dag geleden