Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

Kragh Andersen bezorgt Sunweb tweede ritzege in Tour

LYON (ANP) - De Deen Søren Kragh Andersen heeft de veertiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Clermont-Ferrand naar Lyon met in de slotfase nog een lastig hellinkje. Kragh Andersen (26) soleerde in de finale naar de tweede ritzege voor zijn ploeg Sunweb. Eerder had de Zwitser Marc Hirschi al een rit gewonnen voor de van oorsprong Nederlandse ploeg.

Op 15 seconden van de ritwinnaar sprintte de Sloveen Luka Mezgec naar de tweede plaats, de Italiaan Simone Consonni werd derde. Primoz Roglic bleef leider in het algemeen klassement. De Sloveen van Jumbo-Visma heeft 44 seconden voorsprong op zijn landgenoot Tadej Pogacar. Zondag volgt een zware bergrit met finish op de Grand Colombier, een klim van de buitencategorie. Een dag later is de tweede rustdag.

De Slowaak Peter Sagan wist dat er na 38 kilometer punten te verdienen waren bij de tussensprint. Nadat eerst onder anderen Cees Bol en de Belg Edward Theuns een poging hadden gedaan op avontuur te gaan, later in gezelschap van de Zwitser Stefan Küng. Bol was er al niet meer bij op het eerste klimmetje waar Küng als eerste bovenkwam. Achter de vluchters ging Sagan met zijn ploeggenoot Maximilian Schachmann op jacht naar punten. Die opzet slaagde, al bleef het tweetal vooraan buiten bereik.

Jumbo-Visma

Küng bleef nog het langst vooruit, maar toen de ploeg Bora-hansgrohe van Sagan het tempo opschroefde, om zo groenetruidrager Sam Bennett kwijt te raken, kwam 80 kilometer voor de finish een einde aan zijn vlucht. Bennett was ver achterop geraakt, zoals Sagan het graag zag.

Richting de Côte de la Duchère, de eerste van twee klimmetjes in de slotfase, nam Jumbo-Visma de kop over. De Belg Tiesj Benoot (Sunweb) was de eerste aanvaller. Het was te vroeg. Nog voor de Côte de la Croix-Rousse werd hij ingelopen door een groep waaruit de Australiër Richie Porte vanwege een lekke band even had moeten lossen. De Duitser Lennard Kämna was de volgende die het probeerde. De Belg Thomas De Gendt wilde aansluiten, de Fransman Julian Alaphilippe ook. Maar de grote groep volgde.

Daarop probeerde Hirschi het eerst, gevolgd door Kragh Andersen wiens 'jump' reikte tot de finish. Het was de zesde overwinning als prof voor de 26-jarige Deen, die op het hoogste niveau al een rit won in de Ronde van Zwitserland (2018) en eerder dit jaar in Parijs-Nice in de individuele tijdrit de beste was.

Meer uit Sport

Estafettezwemsters veroveren EK-goud op 4x100 meter vrije slag

SAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.

26 minuten geleden
Curtis zwemt wereldrecord 50 rug, ook Steenbergen en Giele door

SAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).

1 uur geleden
Zwemster Steenbergen ook op 200 meter vrije slag naar finale EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.

2 uur geleden
Tesselaar tweede op tienkamp na drie onderdelen op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.

6 uur geleden
Van Klinken na één rake worp zeker van EK-finale discuswerpen

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers bij EK in actie op brug en balk

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.

10 uur geleden
Steenbergen en De Jong naar halve finale EK op 200 meter vrij

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.

10 uur geleden