Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kraft Heinz verhoogt omzetverwachting

Kraft Heinz verhoogt omzetverwachting

CHICAGO (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Kraft Heinz heeft zijn omzetverwachting voor dit jaar verhoogd, als gevolg van prijsverhogingen en een sterke vraag naar voorverpakte maaltijden en specerijen.

De maker van onder meer het populaire ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia voorziet dat de omzet dit jaar met een "hoog enkelcijferig percentage" groeit. Eerder ging het Amerikaanse Kraft Heinz uit van een groei van rond de 5 procent.

De omzet in het tweede kwartaal daalde licht met 1 procent tot 6,55 miljard dollar. Dit was echter wel boven de verwachtingen van marktkenners.

Verstoringen

Door de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketen en stijgende grondstofkosten verhoogde Kraft Heinz, net als andere voedingsmiddelenconcerns, zijn prijzen. Sommige supermarkten willen deze prijsverhogingen echter niet doorberekenen aan hun klanten omdat ze zien dat de vraag afzwakt.

Om die reden stopte Heinz Kraft vorige maand met het leveren van bepaalde producten aan het Britse Tesco. De Britse supermarktketen wil geen prijsverhogingen doorvoeren in tijden van sterk oplopende inflatie. De twee bedrijven kwamen uiteindelijk toch overeen om de producten weer in de schappen te leggen.

Meer uit Financieel

Huishoudens volgend jaar 25 euro meer kwijt aan energietransport

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

15 minuten geleden
NVM krijgt nieuwe voorzitter na onverwacht overlijden voorganger

UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.

17 minuten geleden
Draghi: EU blijft achter bij VS en China met hervorming economie

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.

35 minuten geleden
Duits beleggersvertrouwen onverwacht gestegen na sterke daling

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.

1 uur geleden
Ford schrapt 1000 banen in Keulen door lage vraag naar e-auto's

KEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.

1 uur geleden
Rusland jaagt op bezittingen HAK-eigenaar Sjtengelov

MOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.

2 uur geleden
KLM schrapt woensdag zo'n 100 vluchten om staking grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.

2 uur geleden