Kraft Heinz verhoogt omzetverwachting
CHICAGO (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Kraft Heinz heeft zijn omzetverwachting voor dit jaar verhoogd, als gevolg van prijsverhogingen en een sterke vraag naar voorverpakte maaltijden en specerijen.
De maker van onder meer het populaire ketchupmerk Heinz en de roomkazen van Philadelphia voorziet dat de omzet dit jaar met een "hoog enkelcijferig percentage" groeit. Eerder ging het Amerikaanse Kraft Heinz uit van een groei van rond de 5 procent.
De omzet in het tweede kwartaal daalde licht met 1 procent tot 6,55 miljard dollar. Dit was echter wel boven de verwachtingen van marktkenners.
Verstoringen
Door de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketen en stijgende grondstofkosten verhoogde Kraft Heinz, net als andere voedingsmiddelenconcerns, zijn prijzen. Sommige supermarkten willen deze prijsverhogingen echter niet doorberekenen aan hun klanten omdat ze zien dat de vraag afzwakt.
Om die reden stopte Heinz Kraft vorige maand met het leveren van bepaalde producten aan het Britse Tesco. De Britse supermarktketen wil geen prijsverhogingen doorvoeren in tijden van sterk oplopende inflatie. De twee bedrijven kwamen uiteindelijk toch overeen om de producten weer in de schappen te leggen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geleden