Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN zakt op beurs na afwijzen overnamevoorstellen

KPN zakt op beurs na afwijzen overnamevoorstellen

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN werd maandag flink lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren teleurgesteld dat het telecomconcern twee overnamevoorstellen van buitenlandse investeerders heeft afgewezen zonder onderhandelingen te voeren met de potentiële kopers. De Amsterdamse beurshandel begon verder rustig aan de eerste week van mei. Later in de week komen onder meer Air France-KLM, DSM, ING, ArcelorMittal en BAM met kwartaalcijfers. Aan het einde van de week staat het belangrijke Amerikaanse banenrapport op het programma.

KPN (min 3,4 procent) was hekkensluiter in de AEX. Het telecombedrijf heeft de "ongevraagde" overnamevoorstellen van het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak en een bod van het Amerikaanse KKR afgewezen. Volgens zakenkrant Financial Times bedroeg het bod van EQT en Stonepeak zo'n 18 miljard euro. KPN stelt echter dat de investeerders geen bedrag hadden genoemd. Ook over de hoogte van het bod van KKR liet de onderneming zich niet uit. De voorstellen zijn volgens KPN zorgvuldig afgewogen, maar dragen volgens het bedrijf niet veel bij aan de ingezette strategische koers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 711,75 punten. De MidKap bleef vlak op 1038,86 punten en de hoofdindex in Parijs won 0,6 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,6 procent, mede dankzij een sterker dan verwachte stijging van de Duitse winkelverkopen in maart. In Londen hadden beleggers een vrije dag.

Signify

Signify zette de opmars voort en ging aan kop in de AEX met een plus van 1,7 procent. Het verlichtingsbedrijf won vrijdag al dik 7 procent dankzij beter dan verwachte resultaten. Zorgtechnologieconcern Philips profiteerde van een sterk kwartaalbericht van de Duitse concurrent Siemens Healthineers en klom 1,2 procent. Siemens Healthineers schroefde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar op, mede dankzij de sterke vraag naar zijn coronasneltesten. Het aandeel won 1,6 procent in Frankfurt.

Toeleverancier aan de chipindustrie Besi (min 0,5 procent) ging verder omlaag na het tegenvallende kwartaalbericht van afgelopen vrijdag. Tankopslagbedrijf Vopak kampte met een adviesverlaging door Oddo BHF en zakte 1,5 procent in de MidKap. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 2,5 procent) noteerde ex dividend. Fitnessketen Basic-Fit won 0,5 procent ondanks het nieuws dat de verdere versoepelingen van de coronaregels, zoals het openen van sportscholen in Nederland, langer op zich laten wachten.

De euro was 1,2039 dollar waard, tegenover 1,2034 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 63,02 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 66,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

11 minuten geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

13 minuten geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

1 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

2 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

2 uur geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

2 uur geleden
Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

4 uur geleden