KPN zakt op beurs na afwijzen overnamevoorstellen
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN werd maandag flink lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers waren teleurgesteld dat het telecomconcern twee overnamevoorstellen van buitenlandse investeerders heeft afgewezen zonder onderhandelingen te voeren met de potentiƫle kopers. De Amsterdamse beurshandel begon verder rustig aan de eerste week van mei. Later in de week komen onder meer Air France-KLM, DSM, ING, ArcelorMittal en BAM met kwartaalcijfers. Aan het einde van de week staat het belangrijke Amerikaanse banenrapport op het programma.
KPN (min 3,4 procent) was hekkensluiter in de AEX. Het telecombedrijf heeft de "ongevraagde" overnamevoorstellen van het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak en een bod van het Amerikaanse KKR afgewezen. Volgens zakenkrant Financial Times bedroeg het bod van EQT en Stonepeak zo'n 18 miljard euro. KPN stelt echter dat de investeerders geen bedrag hadden genoemd. Ook over de hoogte van het bod van KKR liet de onderneming zich niet uit. De voorstellen zijn volgens KPN zorgvuldig afgewogen, maar dragen volgens het bedrijf niet veel bij aan de ingezette strategische koers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 711,75 punten. De MidKap bleef vlak op 1038,86 punten en de hoofdindex in Parijs won 0,6 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,6 procent, mede dankzij een sterker dan verwachte stijging van de Duitse winkelverkopen in maart. In Londen hadden beleggers een vrije dag.
Signify
Signify zette de opmars voort en ging aan kop in de AEX met een plus van 1,7 procent. Het verlichtingsbedrijf won vrijdag al dik 7 procent dankzij beter dan verwachte resultaten. Zorgtechnologieconcern Philips profiteerde van een sterk kwartaalbericht van de Duitse concurrent Siemens Healthineers en klom 1,2 procent. Siemens Healthineers schroefde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar op, mede dankzij de sterke vraag naar zijn coronasneltesten. Het aandeel won 1,6 procent in Frankfurt.
Toeleverancier aan de chipindustrie Besi (min 0,5 procent) ging verder omlaag na het tegenvallende kwartaalbericht van afgelopen vrijdag. Tankopslagbedrijf Vopak kampte met een adviesverlaging door Oddo BHF en zakte 1,5 procent in de MidKap. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 2,5 procent) noteerde ex dividend. Fitnessketen Basic-Fit won 0,5 procent ondanks het nieuws dat de verdere versoepelingen van de coronaregels, zoals het openen van sportscholen in Nederland, langer op zich laten wachten.
De euro was 1,2039 dollar waard, tegenover 1,2034 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 63,02 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 66,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
5 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.
3 uur geleden