KPN wint in licht lagere AEX na positief analistenrapport
AMSTERDAM (ANP) - Telecomconcern KPN was maandag de sterkste stijger in de Amsterdamse AEX-index. Het aandeel profiteerde van een positief analistenrapport van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Verder was er weinig richtinggevend nieuws. Ook blijft Wall Street gesloten vanwege Juneteenth, een dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht.
De AEX stond rond het middaguur 0,1 procent in het rood op 772,01 punten. De MidKap ging 0,6 procent omlaag tot 921,81 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen verloren tot 0,5 procent.
KPN klom 1,4 procent. Morgan Stanley verhoogde het koersdoel en noemt het aandeel KPN een 'top pick' binnen de telecomsector. Daarnaast maakte KPN bekend glasvezelnetwerken van Primevest Capital Partners over te nemen in Den Haag, Rotterdam en Eindhoven. Het gaat in totaal om 127.000 adressen. Financiële details werden niet gemeld.
Andere koerswinsten, DSM-Firmenich bij dalers
Ook verzekeraars Aegon en ASR, ING en chipmachineproducent ASML waren in de bovenste regionen te vinden met plussen tot 0,9 procent. Fusiebedrijf DSM-Firmenich was de grootste daler in de AEX met een min van 1,6 procent. In de MidKap was de aanbieder van postkluisjes InPost koploper met een winst van 1,9 procent. Vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen sloot de rij met een daling van 2,2 procent.
De producent van elektrische bussen Ebusco (plus 1,9 procent) kon eveneens op aandacht van beleggers op Beursplein 5 rekenen. Het bedrijf leverde de eerste bussen van de nieuwste generatie, de Ebusco 3.0, uit die gemaakt zijn in serieproductie.
Luchtvaartshow Parijs
Verder staan luchtvaartbedrijven als Airbus (plus 0,7 procent) in de belangstelling vanwege de grote luchtvaartshow in Parijs. Naar verwachting zullen Airbus en het Amerikaanse Boeing grote opdrachten binnenhalen nu de luchtvaart sterk herstel toont van de coronapandemie.
In Frankfurt kelderde Sartorius 14 procent. De Duitse maker van laboratoriumapparatuur kwam met een winstwaarschuwing. Volgens Sartorius is de vraag naar zijn producten afgezwakt nu de coronacrisis voorbij is.
Olie- en eurokoers
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 71,55 dollar en Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 76,47 dollar per vat. De euro was 1,0911 dollar waard, tegen 1,0932 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
17 uur geleden