Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN verliezer op beurs na afwijzen overnamevoorstellen

KPN verliezer op beurs na afwijzen overnamevoorstellen

AMSTERDAM (ANP) - KPN was maandag de grote verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern wees twee overnamevoorstellen van buitenlandse investeerders af zonder onderhandelingen te voeren met de potentiële kopers. Voor beleggers die speculeerden dat er wellicht een voor hen lucratieve overname van KPN in de maak was, betekende dat een teleurstelling.

KPN leverde uiteindelijk 2,6 procent aan beurswaarde in. Eerder op de dag was het koersverlies nog groter. Het bedrijf bevestigde de "ongevraagde" overnamevoorstellen van het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak en een bod van het Amerikaanse KKR te hebben afgewezen. De voorstellen zijn volgens KPN zorgvuldig afgewogen maar dragen volgens het bedrijf niet bij aan de ingezette strategische koers. Topman Joost Farwerck zei eerder al dat KPN het financieel goed voor elkaar heeft en de hulp van investeerders niet nodig heeft.

Verder was het een tamelijk rustige beursdag. In Londen hadden beleggers een vrije dag en er werd vooral gewacht op de vele bedrijfsresultaten die later in de week naar buiten komen. Op de beurzen die wel open waren was het sentiment positief. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,7 procent hoger op 712,13 punten. De MidKap dikte 0,2 procent aan tot 1039,24 punten. De hoofdindexen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,7 procent.

Philips

Zorgtechnologieconcern Philips profiteerde van een sterk kwartaalbericht van de Duitse concurrent Siemens Healthineers en won 1,7 procent. Siemens Healthineers schroefde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar op, mede dankzij de sterke vraag naar zijn coronasneltesten. Het aandeel dikte een kleine 2 procent aan in Frankfurt.

Op de Duitse beurs steeg Lufthansa verder bijna 3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Duitse luchtvaartmaatschappij vluchten gaat aanbieden naar ruim honderd vakantiebestemmingen. In Amsterdam won concurrent Air France-KLM 1,4 procent. Siemens Gamesa zakte bijna 4 procent. De Duitse maker van windturbines waarschuwde dat de winst dit jaar lager kan uitvallen dan eerder werd verwacht.

De euro was 1,2062 dollar waard, tegen 1,2034 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 64,44 dollar. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 67,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IJsbedrijf Magnum profiteert van warm weer in Europa

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft meer omzet geboekt in de eerste zes maanden van 2026 ten opzichte van dezelfde periode in 2025. Het bedrijf profiteert van het warme weer in Europa. Vooral in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk stegen de verkopen. "Ons belangrijke zomerseizoen is goed gestart", aldus topman Peter ter Kulve.

5 minuten geleden
Dsm-firmenich positiever over omzetgroei dit jaar

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich is iets positiever geworden over de omzetgroei in 2026, meldt het Nederlands-Zwitserse concern. Topman Dimitri de Vreeze sprak van een goede, door volume gedreven groei in de eerste zes maanden van het jaar in alle bedrijfsonderdelen.

16 minuten geleden
Onrust op energiemarkt jaagt winst Shell omhoog

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal fors meer winst gemaakt als gevolg van de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam in het tweede kwartaal uit op 9,8 miljard dollar (8,6 miljard euro), vergeleken met 6,9 miljard dollar in het voorgaande kwartaal, maakte het concern donderdag bekend.

18 minuten geleden
Bouwer BAM profiteert van energietransitie en boekt meer winst

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM heeft in de eerste helft van dit jaar de winst flink opgevoerd. De bouwer profiteerde van projecten in de energietransitie en voor de Nederlandse woningbouw en defensie. Tegelijkertijd bleef het grootste bouwbedrijf van Nederland streng op de kosten letten.

39 minuten geleden
KLM berekent duurdere kerosine door en maakt meer winst

PARIJS (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft afgelopen kwartaal meer winst gemaakt ondanks de verstoringen door de Iranoorlog. De maatschappij slaagde erin de kosten van de veel duurdere kerosine door te berekenen aan reizigers, vooral op langeafstandsvluchten. KLM profiteerde van het feit dat concurrenten als Qatar Airways en Emirates minder konden vliegen door de onrust in het Midden-Oosten en kon daardoor hogere prijzen vragen voor vluchten van en naar Azië.

45 minuten geleden
Winst BMW gekelderd, reorganisatie moet kosten drukken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft de winst in het afgelopen kwartaal hard zien dalen. In het tweede kwartaal verdiende het concern onder de streep nog slechts 1,2 miljard euro, 35 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, maakte het bedrijf bekend.

53 minuten geleden
Adviesbureau Arcadis wijst ook tweede overnamebod Canadees WSP af

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft het tweede ongevraagde overnamebod van zijn Canadese branchegenoot WSP Global ook afgewezen. Volgens Arcadis worden de "intrinsieke waarde, strategische positie en toekomstverwachtingen" van de Nederlandse onderneming opnieuw ondergewaardeerd in het voorstel, waarbij een prijs op het bedrijf werd geplakt van ongeveer 4,7 miljard euro.

1 uur geleden