Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN verdient weer meer aan vaste internetaansluitingen

KPN verdient weer meer aan vaste internetaansluitingen

DEN HAAG (ANP) - KPN heeft in het derde kwartaal meer klanten binnengehaald en de prijzen verhoogd. Daardoor wist het telecomconcern ook de omzet en de winst verder op te voeren. Voor het eerst sinds tijden kwamen er ook meer klanten voor vaste internetaansluitingen binnen.

In eerdere periodes daalden de inkomsten die KPN haalde uit zijn vaste aansluitingen, maar de uitbreiding van het glasvezelnetwerk van het bedrijf lijkt nu te zorgen voor een ommekeer. De omzet uit aansluitingen aan het glasvezelnetwerk stegen met 12 procent. Alle vaste aansluitingen bij elkaar leverden daarmee bijna 2 procent meer op.

De totale omzet steeg met 3,8 procent tot bijna 1,4 miljard euro. Daarop boekte KPN een nettowinst van 224 miljoen euro, 6,5 procent meer dan een jaar eerder.

Prijsverhoging

Dat was ook te danken aan de komst van meer klanten bij zowel de zakelijke tak als het onderdeel dat particulieren bedient. Zij betaalden in doorsnee ook meer, mede door prijsverhogingen. Zo voerde KPN in juli een prijsverhoging door van in doorsnee 6,4 procent voor zijn internet- en telefoniediensten voor particulieren. Daarnaast waren duurdere databundels voor onbeperkt internetten populairder, wat de inkomsten aanjoeg. Door de prijsverhogingen moest KPN naar eigen zeggen wel wat aan populariteit inboeten bij particuliere klanten.

Naast de kwartaalcijfers maakte KPN ook bekend dat topman Joost Farwerck en andere bestuursleden nog eens vier jaar aanblijven. De raad van commissarissen wil hen op de aandeelhoudersvergadering in april herbenoemen voor een nieuwe termijn.

Meer incidenten

Onlangs meldden NOS en Nieuwsuur dat er groeiende zorgen zijn over de werkomstandigheden van arbeidsmigranten die in Nederland glasvezelkabels in de grond leggen. Ook zouden er meer incidenten met beschadigde leidingen zijn door de graafwerkzaamheden. KPN heeft de eigen inspecties opgevoerd bij de aanlegwerkzaamheden die aannemers en onderaannemers voor het concern uitvoeren, zegt topman Joost Farwerck daarover in een toelichting op de kwartaalcijfers.

"We gaan langs bij het werk van aannemers, controleren dan bijvoorbeeld of de straat weer dicht is als het donker wordt en kijken ook naar de arbeidsomstandigheden", zegt Farwerck, die erop wijst dat de eigen controles naast die van de overheid bestaan. "De afspraken die we hebben gemaakt zijn heel duidelijk. Je moet goed omgaan met werknemers en graafschade voorkomen."

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

11 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

13 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

23 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden