KPN-topman is niet persoonlijk verantwoordelijk voor 5G
ROTTERDAM (ANP) - De topman van telecombedrijf KPN, Joost Farwerck, is niet persoonlijk verantwoordelijk voor het 5G-netwerk, de veiligheid ervan of de gezondheidsclaims die ermee samenhangen. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald, na een kort geding van de Nationale Bond tegen Overheidszaken (NBO) tegen de KPN-topman.
Volgens de bond brengt het 5G-netwerk schadelijke stralingen met zich mee. De bond wilde in een kort geding een verklaring van Farwerck waarin hij stelde dat het netwerk geen nadelige gevolgen heeft voor de gezondheid van mensen die aan de straling worden blootgesteld.
De rechtbank oordeelde dat van de KPN-topman gevraagd wordt een garantie af te geven, maar daar is een kort geding niet voor bedoeld. Ook zou de voorzieningenrechter door het opleggen van de verklaring buiten zijn bevoegdheden treden, meent de rechtbank.
Verder is niet Farwerck, maar KPN verantwoordelijk voor de uitrol van het 5G-netwerk, aldus de rechtbank. "Het enkele feit dat de CEO van KPN eindverantwoordelijk is, is anders dan de bond stelt, volstrekt onvoldoende voor het aannemen van zijn aansprakelijkheid als bestuurder."
De NBO heeft ook een kort geding aangespannen tegen de topmannen van T-Mobile en VodafoneZiggo. Die zaken dienen respectievelijk maandag 7 december in de rechtbank van Den Haag en donderdag 10 december in de rechtbank van Lelystad.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
4 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
5 uur geleden