KPN toont na jaren weer groei op telecommarkt voor mkb-bedrijven
ROTTERDAM (ANP) - KPN is er afgelopen kwartaal voor de tweede periode op rij in geslaagd om meer omzet te halen uit mobiele diensten voor particulieren. Ook deed het telecombedrijf goede zaken op de zakelijke markt met zijn KPN EEN-aanbod voor kleine en middelgrote bedrijven. Dat laatste is belangrijk omdat KPN in de markt voor mkb-ondernemers jarenlang te maken had met een dalende omzet.
In het tweede kwartaal was er voor het eerst sinds lange tijd al sprake van groei bij de particuliere klanten voor mobiel internet. Dat succes was vooral te danken aan abonnementen voor ongelimiteerd dataverbruik, aangezien mensen na de vele lockdowns gewend zijn geraakt aan videobellen en andere dataslurpende activiteiten.
De virusuitbraak heeft inmiddels amper meer negatieve impact op de resultaten van KPN. Alleen de inkomsten uit roaming zijn nog niet terug op hun oude niveau. Dat komt omdat er nog steeds weinig verre buitenlandse reizen worden gemaakt.
Omzetgroei
Topman Joost Farwerck is in een toelichting vooral positief over de klantenaanwas met KPN EEN. Daarmee kan een bedrijf bijvoorbeeld een internetverbinding combineren met vaste telefonie of televisie. Doordat er meer mkb-klanten bijkwamen ging er bij dit onderdeel voor het eerst in jaren een kleine omzetgroei in de boeken.
"Daarmee lopen we voor op onze belofte om voor het einde van het jaar de mkb-omzet te stabiliseren", stelt Farwerck. In de zakelijke markt als geheel, waarbij ook de dienstverlening aan grotere bedrijven is meegenomen, was nog wel sprake van krimp. Maar de KPN-topman heeft er vertrouwen in dat zijn bedrijf op de goede weg is om de trend voor het gehele zakelijke marktsegment te doen keren.
Glasvezel
KPN zet de laatste tijd daarnaast sterk in op glasvezel en Farwerck vindt dat daarmee ook vooruitgang is geboekt. "De glas-uitrolmachine draait op volle snelheid", laat hij weten. Extra inkomsten uit glasvezel hielpen de omzet van KPN eveneens vooruit.
Alles bij elkaar stegen de opbrengsten van KPN afgelopen periode op jaarbasis met 1 procent tot 1,3 miljard euro. Ook ging er meer winst in de boeken dan een jaar geleden. Onder de streep hield de onderneming 185 miljoen euro over, tegen een nettoresultaat van 132 miljoen euro in het derde kwartaal van vorig jaar. KPN houdt verder vast aan zijn eerder gestelde financiƫle verwachtingen voor het hele jaar. Ook bevestigt de onderneming haar doelstellingen voor komende jaren.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
10 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
12 uur geleden