Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'KPN scoort hoogst op gendergelijkheid'

KPN is het best presterende bedrijf van Nederland op het gebied van gendergelijkheid. Dat concludeert onderzoeksbureau Equileap op basis van een analyse van de honderd grootste bedrijven met een beursnotering in Nederland. Equileap beoordeelde de bedrijven aan de hand van negentien criteria, zoals de loonkloof, partnerverlof en beleid tegen seksuele intimidatie.

KPN krijgt een gemiddelde score van 66 procent. Volgens Equileap valt het telecombedrijf op door de kleine loonkloof en de hoeveelheid beleidsplannen waarin gendergelijkheid het doel is. Wel scoort KPN matig op gelijkheid in het personeelsbestand. Op alle onderzochte niveaus, van werknemers tot het bestuur, blijft KPN steken op 20-30 procent vrouwen.

Andere Nederlandse bedrijven in de top tien die Equileap samenstelde zijn verzekeraar ASR, Unilever, ABN AMRO en Ahold Delhaize. Welke bedrijven in het onderzoek onderaan de ladder zijn geëindigd wil Equileap niet zeggen. "We willen niemand aan de schandpaal nagelen", aldus een woordvoerder.

Gemiddeld doen Nederlandse bedrijven het vergeleken met ondernemingen in andere landen niet zo goed. Er zijn in Nederland meer bestuursvoorzitters die Peter heten (vijf) dan dat er vrouwelijke bestuursvoorzitters zijn (vier). Gemiddeld krijgen Nederlandse bedrijven een score van 37 procent. Ter vergelijking: in Frankrijk scoren bedrijven gemiddeld 48 procent en het Europese gemiddelde ligt op 43 procent.

Het hoogst scorende bedrijf ter wereld is de drankmultinational Diageo, met 74 procent. Dat bepaalde landen beter presteren dan andere landen komt door Van Maasdijk onder meer door wetgeving. Daarbij valt te denken aan vrouwenquota of verlofregelingen. Equileap, dat wereldwijd zo'n drieduizend bedrijven onderzoekt op gendergelijkheid, wil bedrijven met de rapportage aansporen hun prestaties op het gebied van gelijkheid te verbeteren.

Over de graphic

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?4a0a8ef. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online.

Meer uit Politiek

Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

15 uur geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

16 uur geleden
Jetten snapt cynisme van Groningers die wachten op schadeherstel

APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."

20 uur geleden
Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

2 dagen geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

3 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

3 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

3 dagen geleden