'KPN scoort hoogst op gendergelijkheid'
AMSTERDAM (ANP) - KPN is het best presterende bedrijf van Nederland op het gebied van gendergelijkheid. Dat concludeert onderzoeksbureau Equileap op basis van een analyse van de honderd grootste bedrijven met een beursnotering in Nederland. Equileap beoordeelde de bedrijven aan de hand van negentien criteria, zoals de loonkloof, partnerverlof en beleid tegen seksuele intimidatie.
KPN krijgt een gemiddelde score van 66 procent. Volgens Equileap valt het telecombedrijf op door de kleine loonkloof en de hoeveelheid beleidsplannen waarin gendergelijkheid het doel is. Wel scoort KPN matig op gelijkheid in het personeelsbestand. Op alle onderzochte niveaus, van werknemers tot het bestuur, blijft KPN steken op 20-30 procent vrouwen.
Andere Nederlandse bedrijven in de top tien die Equileap samenstelde zijn verzekeraar ASR, Unilever, ABN AMRO en Ahold Delhaize. Welke bedrijven in het onderzoek onderaan de ladder zijn geëindigd wil Equileap niet zeggen. "We willen niemand aan de schandpaal nagelen", aldus een woordvoerder.
Gemiddeld doen Nederlandse bedrijven het vergeleken met ondernemingen in andere landen niet zo goed. Er zijn in Nederland meer bestuursvoorzitters die Peter heten (vijf) dan dat er vrouwelijke bestuursvoorzitters zijn (vier). Gemiddeld krijgen Nederlandse bedrijven een score van 37 procent. Ter vergelijking: in Frankrijk scoren bedrijven gemiddeld 48 procent en het Europese gemiddelde ligt op 43 procent.
Het hoogst scorende bedrijf ter wereld is de drankmultinational Diageo, met 74 procent. Dat bepaalde landen beter presteren dan andere landen komt door Van Maasdijk onder meer door wetgeving. Daarbij valt te denken aan vrouwenquota of verlofregelingen. Equileap, dat wereldwijd zo'n drieduizend bedrijven onderzoekt op gendergelijkheid, wil bedrijven met de rapportage aansporen hun prestaties op het gebied van gelijkheid te verbeteren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.
4 uur geledenBURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.
5 uur geleden