Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN onderschrijft conclusies rapport 112-storing

KPN onderschrijft conclusies rapport 112-storing

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider KPN herkent de conclusies die het Agentschap Telecom heeft getrokken over de grote 112-storing van vorig jaar. Het bedrijf zegt alle aanbevelingen over te nemen en heeft al maatregelen genomen om te voorkomen dat een dergelijke storing nogmaals kan voorkomen.

De telecomwaakhond had in het rapport geschreven dat het klopte dat drie back-ups van KPN niet thuis hadden gegeven. Dat kon gebeuren doordat eerdere defecten, keuzes en toevalligheden het systeem kwetsbaar hadden gemaakt.

Topman Joost Farwerck van KPN onderschrijft die conclusie. "Wij betreuren dat dit heeft kunnen gebeuren; Nederland moet altijd kunnen rekenen op een vitale dienst als 112. Wij nemen dit heel serieus en hebben maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Ook de aanbevelingen van het Agentschap Telecom nemen we over."

KPN laat weten dat een softwarefout zorgde voor het falen van het routeringssysteem waarmee telefoongesprekken worden verbonden. De software maakte foutmeldingen aan waardoor de back-upsystemen ook werden overspoeld en hun werk niet deden. Inmiddels heeft KPN gezorgd dat dit niet meer kan gebeuren. Ook krijgt 112-verkeer extra prioriteit. Verder heeft KPN de crisisbesturing en extra monitoring van de diensten ingesteld.

Meer uit Binnenland

Komende klimaattop draait meer om uitvoering dan om nieuwe doelen

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.

49 minuten geleden
Twee jaar cel voor poging tot doodslag bij groepsgeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft donderdag celstraffen van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opgelegd aan twee mannen uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk en de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk waren op 6 september vorig jaar in Beverwijk betrokken bij de mishandeling van een 17-jarige jongen uit Haarlem.

1 uur geleden
Herman Brood-schilderij opgenomen in kunstcollectie van het Rijk

AMERSFOORT (ANP) - Een schilderij van Herman Brood is opgenomen in de kunstcollectie van het Rijk. Het gaat om een titelloos werk van de in 2001 overleden zanger en kunstenaar, meldt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het schilderij werd donderdag gepresenteerd in het Collectiecentrum Nederland in Amersfoort.

2 uur geleden
Oproep aan Jetten om regie te nemen in discussie over Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Inwoners, politieke partijen en diverse organisaties uit Moerdijk roepen minister-president Rob Jetten op de regie te nemen in de plannenmakerij over nieuwe energieprojecten in het gebied. Ze willen dat er een integraal plan komt en dat het Rijk daarna voor een periode van minstens twee generaties "wegblijft uit ons gebied".

3 uur geleden
Vier nieuwe gevallen van westnijlvirus, niemand overleden

BILTHOVEN (ANP) - Vier besmettingen met het westnijlvirus zijn in de afgelopen week geregistreerd. Dat is iets minder dan in de afgelopen weken. Het totale aantal gevallen stijgt daarmee naar 76. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg geen nieuwe meldingen dat patiënten na besmetting zijn overleden. Dat aantal blijft op tien staan.

3 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. schrijft 900 pagina's handgeschreven tekst

AMSTERDAM (ANP) - Jan B. (67) uit Almere, de verdachte in een zedenzaak met zeker veertien kinderen, heeft tijdens zijn voorarrest in de gevangenis een handgeschreven tekst van negenhonderd pagina's geschreven. Over de inhoud daarvan is donderdag in de rechtbank in Amsterdam verder niets medegedeeld.

3 uur geleden
5 verdachten TEFAF-roof op lijst meest gezochte voortvluchtigen

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen en een vrouw uit Servië die worden verdacht van betrokkenheid bij de miljoenenroof op de kunstbeurs TEFAF in Maastricht zijn donderdag toegevoegd aan de Europese lijst van de meest gezochte voortvluchtigen. Het gaat om Aleksandar Cenic (50), Aleksandar Stojiljkovic (50), Dusko Dimitrijevic (50), Bratislav Stojanovic (41) en Ninoslava Jovic (41).

3 uur geleden