Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN onderschrijft conclusies rapport 112-storing

KPN onderschrijft conclusies rapport 112-storing

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider KPN herkent de conclusies die het Agentschap Telecom heeft getrokken over de grote 112-storing van vorig jaar. Het bedrijf zegt alle aanbevelingen over te nemen en heeft al maatregelen genomen om te voorkomen dat een dergelijke storing nogmaals kan voorkomen.

De telecomwaakhond had in het rapport geschreven dat het klopte dat drie back-ups van KPN niet thuis hadden gegeven. Dat kon gebeuren doordat eerdere defecten, keuzes en toevalligheden het systeem kwetsbaar hadden gemaakt.

Topman Joost Farwerck van KPN onderschrijft die conclusie. "Wij betreuren dat dit heeft kunnen gebeuren; Nederland moet altijd kunnen rekenen op een vitale dienst als 112. Wij nemen dit heel serieus en hebben maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Ook de aanbevelingen van het Agentschap Telecom nemen we over."

KPN laat weten dat een softwarefout zorgde voor het falen van het routeringssysteem waarmee telefoongesprekken worden verbonden. De software maakte foutmeldingen aan waardoor de back-upsystemen ook werden overspoeld en hun werk niet deden. Inmiddels heeft KPN gezorgd dat dit niet meer kan gebeuren. Ook krijgt 112-verkeer extra prioriteit. Verder heeft KPN de crisisbesturing en extra monitoring van de diensten ingesteld.

Meer uit Binnenland

Werknemers streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer

UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het is de tweede landelijke staking in het streekvervoer als gevolg van de vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.

51 minuten geleden
Timmermans wordt voorzitter raad van toezicht Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.

3 uur geleden
Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

6 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

11 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

21 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

21 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

1 dag geleden