Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN na kwartaalcijfers bij winnaars op groen Damrak

KPN na kwartaalcijfers bij winnaars op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - KPN hoorde maandagochtend bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden positief op de resultaten van het telecombedrijf. Verder verwerkten de markten onder meer cijfers van Ryanair. En er werd vooruitgekeken naar later deze week. Dan komen de Europese Centrale Bank (ECB) en Bank of England met hun rentebesluiten.

KPN won in de vroege handel 0,7 procent. Het telecombedrijf slaagde er afgelopen periode opnieuw in om meer klanten binnen te halen voor zijn mobiele diensten. Topman Joost Farwerck sprak daarnaast van een "sterke financiële positie". Die stelt KPN volgens hem in staat om het rendement voor aandeelhouders aanzienlijk te vergroten. Zo heeft de onderneming aangekondigd voor 300 miljoen euro aan eigen aandelen in te gaan kopen.

Vrijwel alle bedrijven in de AEX-index gingen vooruit. De graadmeter zelf steeg 1,6 procent 756,13 punten. De MidKap won 1,2 procent tot 1064,69 punten en de beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot ongeveer 1,2 procent bij.

Stijgers

Tot de grootste stijgers bij de hoofdfondsen aan het Damrak behoorden de chipgerelateerde bedrijven. Chipfondsen Besi en ASMI en chipmachinefabrikant ASML werden tot 3,5 procent meer waard. Hun beurswaarde stond afgelopen maand nog onder druk, waardoor de aandelen nu aantrekkelijker zijn geprijsd voor beleggers die willen instappen. Daarnaast won staalconcern ArcelorMittal ruim 4 procent.

Shell ging op zijn beurt 0,9 procent vooruit. Waarschijnlijk dankt het olie- en gasconcern die koerswinst onder meer aan de opgelopen olieprijzen. Ruwe aardolie is momenteel het duurst sinds 2014. Dat komt door spanningen aan de grens tussen Rusland en Oekraïne en de grote vraag die wordt veroorzaakt door het herstel van de coronacrisis. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 87,50 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika, werd voor 89,20 dollar per vat verhandeld. Dat betekende eveneens een toename van 0,8 procent.

Ryanair

Elders in Europa trok Ryanair de aandacht. De prijsvechter denkt dat de opleving van het reisverkeer wat langer op zich laat wachten. De Ierse onderneming wil de vraag naar vliegtickets aanjagen en heeft daarvoor de prijzen verlaagd. Dat gebeurt op het moment dat steeds meer landen nadenken over het opheffen van reisbeperkingen. Het aandeel Ryanair won 0,4 op de beurs in Dublin. Branchegenoot easyJet zakte 0,2 procent in Londen, terwijl Air France-KLM en Lufthansa tot 0,4 procent aandikten.

De euro was 1,1172 dollar waard, tegenover 1,1163 dollar bij het slot van de handel op vrijdag.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

6 minuten geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

3 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

4 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

6 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

7 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

8 uur geleden