KPN legt in recordsnelheid glasvezelverbindingen aan
DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar in recordtempo nieuwe glasvezelverbindingen aangelegd. In heel 2023 kwamen er bijna 550.000 aansluitingen van KPN voor deze snellere vorm van internet bij, meldt het concern bij zijn kwartaalcijfers.
Inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin KPN optrekt met pensioenfonds ABP, ging het om een totaal van 725.000 nieuwe glasvezelaansluitingen in een jaar. Op dit moment heeft 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel van KPN, maar het bedrijf zei in november te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026. Daarmee gaan nieuwe miljardeninvesteringen gepaard.
KPN voerde in het vierde kwartaal zijn omzet en winst op, daarbij geholpen door hogere prijzen voor telefonie- of internetabonnementen voor particulieren. De gemiddelde opbrengst per particuliere klant steeg, terwijl het aantal nieuwe klanten ook nog mondjesmaat toenam.
Groei
Ook de divisies voor zakelijke telefonie- en internetdiensten en het openstellen van KPN-netwerken aan branchegenoten groeiden in het slotkwartaal van 2023. Dit leidde tot een dik 4 procent hogere omzet van ruim 1,4 miljard euro. De nettowinst klom met 8,4 procent tot 206 miljoen euro.
Ook in 2024 verwacht KPN door te groeien. Net zoals in heel 2023 rekent het bedrijf op een omzetstijging van 3 procent. De komende jaren wil KPN zich ook meer richten op een breder aanbod van entertainment en bijvoorbeeld gamingdiensten om te kunnen blijven concurreren met Ziggo en T-Mobile.
Overname
Zo ging KPN onlangs een samenwerking aan met cloud- en chipbedrijf Nvidia. Vanaf dit biedt het telecombedrijf games aan die op servers van dat Amerikaanse bedrijf staan en via een relatief eenvoudige pc te spelen zijn.
Over de overname van budgetmerk Youfone konden topman Joost Farwerck en financieel directeur Chris Figee weinig concreets zeggen. De Autoriteit Consument & Markt opende vorig jaar een diepgaand onderzoek over de deal ter waarde van 200 miljoen euro, omdat de toezichthouder vreest voor het wegvallen van een belangrijke concurrent.
"We zijn in blijde afwachting van de beslissing, maar we vinden wel dat het erg lang duurt", zei Farwerck over het oordeel van de marktwaakhond. Het bedrijf verwacht dat er in het eerste kwartaal helderheid zal zijn, vulde Figee aan. "Er is geen deadline voor de overname. Als het erg lang duurt ga je natuurlijk wel met elkaar in gesprek."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
5 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
22 uur geleden