KPN legt in recordsnelheid glasvezelverbindingen aan
DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar in recordtempo nieuwe glasvezelverbindingen aangelegd. In heel 2023 kwamen er bijna 550.000 aansluitingen van KPN voor deze snellere vorm van internet bij, meldt het concern bij zijn kwartaalcijfers.
Inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin KPN optrekt met pensioenfonds ABP, ging het om een totaal van 725.000 nieuwe glasvezelaansluitingen in een jaar. Op dit moment heeft 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel van KPN, maar het bedrijf zei in november te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026. Daarmee gaan nieuwe miljardeninvesteringen gepaard.
KPN voerde in het vierde kwartaal zijn omzet en winst op, daarbij geholpen door hogere prijzen voor telefonie- of internetabonnementen voor particulieren. De gemiddelde opbrengst per particuliere klant steeg, terwijl het aantal nieuwe klanten ook nog mondjesmaat toenam.
Groei
Ook de divisies voor zakelijke telefonie- en internetdiensten en het openstellen van KPN-netwerken aan branchegenoten groeiden in het slotkwartaal van 2023. Dit leidde tot een dik 4 procent hogere omzet van ruim 1,4 miljard euro. De nettowinst klom met 8,4 procent tot 206 miljoen euro.
Ook in 2024 verwacht KPN door te groeien. Net zoals in heel 2023 rekent het bedrijf op een omzetstijging van 3 procent. De komende jaren wil KPN zich ook meer richten op een breder aanbod van entertainment en bijvoorbeeld gamingdiensten om te kunnen blijven concurreren met Ziggo en T-Mobile.
Overname
Zo ging KPN onlangs een samenwerking aan met cloud- en chipbedrijf Nvidia. Vanaf dit biedt het telecombedrijf games aan die op servers van dat Amerikaanse bedrijf staan en via een relatief eenvoudige pc te spelen zijn.
Over de overname van budgetmerk Youfone konden topman Joost Farwerck en financieel directeur Chris Figee weinig concreets zeggen. De Autoriteit Consument & Markt opende vorig jaar een diepgaand onderzoek over de deal ter waarde van 200 miljoen euro, omdat de toezichthouder vreest voor het wegvallen van een belangrijke concurrent.
"We zijn in blijde afwachting van de beslissing, maar we vinden wel dat het erg lang duurt", zei Farwerck over het oordeel van de marktwaakhond. Het bedrijf verwacht dat er in het eerste kwartaal helderheid zal zijn, vulde Figee aan. "Er is geen deadline voor de overname. Als het erg lang duurt ga je natuurlijk wel met elkaar in gesprek."
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
12 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
13 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
15 uur geleden