KPN legt in recordsnelheid glasvezelverbindingen aan
DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft in de laatste drie maanden van vorig jaar in recordtempo nieuwe glasvezelverbindingen aangelegd. In heel 2023 kwamen er bijna 550.000 aansluitingen van KPN voor deze snellere vorm van internet bij, meldt het concern bij zijn kwartaalcijfers.
Inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin KPN optrekt met pensioenfonds ABP, ging het om een totaal van 725.000 nieuwe glasvezelaansluitingen in een jaar. Op dit moment heeft 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel van KPN, maar het bedrijf zei in november te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026. Daarmee gaan nieuwe miljardeninvesteringen gepaard.
KPN voerde in het vierde kwartaal zijn omzet en winst op, daarbij geholpen door hogere prijzen voor telefonie- of internetabonnementen voor particulieren. De gemiddelde opbrengst per particuliere klant steeg, terwijl het aantal nieuwe klanten ook nog mondjesmaat toenam.
Groei
Ook de divisies voor zakelijke telefonie- en internetdiensten en het openstellen van KPN-netwerken aan branchegenoten groeiden in het slotkwartaal van 2023. Dit leidde tot een dik 4 procent hogere omzet van ruim 1,4 miljard euro. De nettowinst klom met 8,4 procent tot 206 miljoen euro.
Ook in 2024 verwacht KPN door te groeien. Net zoals in heel 2023 rekent het bedrijf op een omzetstijging van 3 procent. De komende jaren wil KPN zich ook meer richten op een breder aanbod van entertainment en bijvoorbeeld gamingdiensten om te kunnen blijven concurreren met Ziggo en T-Mobile.
Overname
Zo ging KPN onlangs een samenwerking aan met cloud- en chipbedrijf Nvidia. Vanaf dit biedt het telecombedrijf games aan die op servers van dat Amerikaanse bedrijf staan en via een relatief eenvoudige pc te spelen zijn.
Over de overname van budgetmerk Youfone konden topman Joost Farwerck en financieel directeur Chris Figee weinig concreets zeggen. De Autoriteit Consument & Markt opende vorig jaar een diepgaand onderzoek over de deal ter waarde van 200 miljoen euro, omdat de toezichthouder vreest voor het wegvallen van een belangrijke concurrent.
"We zijn in blijde afwachting van de beslissing, maar we vinden wel dat het erg lang duurt", zei Farwerck over het oordeel van de marktwaakhond. Het bedrijf verwacht dat er in het eerste kwartaal helderheid zal zijn, vulde Figee aan. "Er is geen deadline voor de overname. Als het erg lang duurt ga je natuurlijk wel met elkaar in gesprek."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
3 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
9 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
10 uur geleden