KPN laat in kwartaalupdate weten wat het nog merkt van corona
ROTTERDAM (ANP) - KPN presenteert dinsdag zijn resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarbij gaat de aandacht onder meer uit naar wat KPN nog merkt van de coronapandemie. Eerder voelde het telecombedrijf de crisis door een terugloop van de roaminginkomsten omdat er minder werd gereisd. Tegelijkertijd werd er ook flink meer gebruik gemaakt van digitale thuiswerkoplossingen.
Analisten houden in doorsnee rekening met cijfers die over gehele linie weinig zullen afwijken van de resultaten in dezelfde periode vorig jaar. De zakelijke tak zal naar verwachting wel wat minder omzet laten zien, denken kenners van ING. Maar dat wordt volgens hen waarschijnlijk grotendeels elders binnen het bedrijf gecompenseerd.
In het tweede kwartaal van dit jaar was de omzet ook al vrijwel gelijk aan een jaar eerder. Enerzijds slaagde de onderneming er toen in om meer particuliere klanten voor mobiel internet aan zich te binden, die gemiddeld ook meer besteedden. Dit was te danken aan abonnementen voor ongelimiteerd dataverbruik, nu consumenten na lockdowns gewend zijn geraakt aan videobellen en andere dataslurpende activiteiten. Maar tegelijkertijd zegden veel huishoudens hun vaste internetverbinding bij KPN op. Daar kwamen niet even veel klanten voor een combinatie van mobiel en vast internet in de plaats.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump is van plan later deze week bijeenkomsten te houden met leidinggevenden van Amerikaanse oliebedrijven om te bespreken hoe de olieproductie in Venezuela kan worden verhoogd, zegt een bron tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vonden maandag de weg omhoog, na de gemengde start van het nieuwe beursjaar op vrijdag. Net als in Europa leken Amerikaanse beleggers zich weinig zorgen te maken over de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd opgepakt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt dinsdag bijna driehonderd vluchten van en naar Schiphol als gevolg van het winterse weer. "Dit aantal kan in de loop van dinsdag nog oplopen", laat een woordvoerster weten. Maandag werden al ongeveer driehonderd KLM-vluchten geannuleerd.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Landbouwministers van de EU-lidstaten komen woensdag bij elkaar om het vrijhandelsakkoord met Mercosur-landen Brazilië, Paraguay, Uruguay en Argentinië te bespreken. De deal zou eigenlijk eind december ondertekend worden, maar Italië zei een maand uitstel te willen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag heel dicht bij een nieuw record gekomen. Aan het einde van de dag noteerde de hoofdgraadmeter aan het Damrak dankzij een plus van 1,8 procent op 985,12 punten. Het record blijft nog even staan op de 985,97 punten van 27 oktober. Het op diezelfde dag bereikte slotrecord van 982,00 punten gaat wel uit de boeken.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandag door de sneeuw minder dan de helft van het aantal vluchten doorgegaan. Eigenlijk zouden er 1200 vertrekken en aankomsten zijn, maar daarvan werden er zevenhonderd geschrapt. Schiphol waarschuwt dat er ook de komende dagen nog annuleringen en vertragingen zullen zijn door het winterse weer.
9 uur geleden