KPN hoeft aanleg glasvezelnetwerk Den Haag niet te staken
ROTTERDAM (ANP) - KPN hoeft de aanleg van een glasvezelnetwerk in de Haagse wijk Regentessekwartier niet stil te leggen. T-Mobile had daarom gevraagd omdat het onderhoud aan zijn eigen netwerk zou bemoeilijken. De rechter in Rotterdam was het met T-Mobile eens dat de gemeente Den Haag beter onderzoek had moeten doen, maar vond het staken van de aanleg te ver gaan.
Ondanks de uitspraak van de voorzieningenrechter zet T-Mobile de bezwaarschriftprocedure door. "We zijn blij dat de rechter vindt dat de gemeente beter en meer onderzoek had moeten doen", zegt directeur strategie van T-Mobile Pieter de Klein. "Dat is een belangrijke uitspraak voor de toekomst. Gemeenten zullen voortaan de impact van een tweede glasvezelnetwerk op al bestaande infrastructuur zorgvuldig moeten onderzoeken alvorens zij instemmen."
T-Mobile en investeerder Primevest Capital Partners legden vorig jaar al een glasvezelnetwerk aan in de wijk Segbroek, waar Regentessekwartier onderdeel van uitmaakt, en T-Mobile zegt dat concurrenten daar tegen "aantrekkelijke tarieven" gebruik van kunnen maken. Door de aanleg van een tweede netwerk wordt extra overlast veroorzaakt, maar wordt ook onderhoud en het aansluiten van nieuwe huizen op het netwerk van T-Mobile moeilijker. Dat komt nu onder het KPN-netwerk te liggen.
T-Mobile stelde eerder dat KPN dubbele netwerken aanlegt om het de concurrentie lastiger te maken. "Hier spelen alleen commerciële overwegingen een rol, maar het is op geen enkele manier in het belang van de consument. Er zijn nog zoveel plekken in Nederland waar consumenten verstoken zijn van supersnel internet."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
5 uur geleden