KPN groeit na jaren weer op zakelijke markt
ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het tweede kwartaal voor het eerst in ruim tien jaar de omzet opgevoerd op het vlak voor telecomdiensten aan bedrijven. Topman Joost Farwerck van het telecomconcern spreekt in een verklaring van een "ommekeer" in de zakelijke markt.
KPN zag de opbrengsten van diensten aan bedrijven jaren krimpen. In de loop van vorig jaar leek het voor het eerst in tijden wel de goede kant op te gaan met dit marktsegment toen het telecombedrijf goede zaken meldde met zijn KPN EEN-aanbod voor kleine en middelgrote bedrijven. Daarmee kan een bedrijf bijvoorbeeld een internetverbinding combineren met vaste telefonie of televisie.
De onderneming moet het bij haar groei op de zakelijke markt vooral hebben van mkb-bedrijven. De omzet aan die klanten steeg afgelopen kwartaal met bijna 8 procent op jaarbasis. Dat was genoeg om de ruim 3 procent omzetdaling bij grotere zakelijke klanten te compenseren.
Opsteker
De groei op de zakelijke markt is een opsteker voor KPN. Volgens Farwerck loopt zijn onderneming daarmee namelijk voor op schema. Eerder dit jaar zei hij nog dat hij mikte op een stabilisering van de zakelijke markt. En dat hoopte hij tegen het einde van dit jaar te hebben bereikt.
KPN is over de gehele linie verder gegroeid. Het aantal klanten en de inkomsten uit mobiele diensten dikten eveneens aan. De kwartaalomzet zat met ruim 1 procent in de lift tot 1,3 miljard euro. Onder de streep bleef wel minder winst over, maar dat had volgens KPN vooral te maken met investeringen in de uitbreiding van het glasvezelnet. Wanneer dergelijke eenmalige kosten niet meegeteld worden, dan ging de winst wel omhoog.
Farwerck wijst erop dat KPN ook niet immuun is voor de hoge inflatie van de laatste tijd. Als de kosten oplopen kan dat de kostenbesparingen van het bedrijf in de weg zitten. Maar hij heeft er niettemin vertrouwen in "gezonde marges" te kunnen blijven maken. Geholpen door de "solide prestaties" in het eerste half jaar, kunnen de verwachtingen voor de operationele winst en vrije kasstroom in heel dit jaar zelfs wat omhoog, benadrukt hij.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
44 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
5 uur geleden