Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN groeit na jaren weer op zakelijke markt

KPN groeit na jaren weer op zakelijke markt

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het tweede kwartaal voor het eerst in ruim tien jaar de omzet opgevoerd op het vlak voor telecomdiensten aan bedrijven. Topman Joost Farwerck van het telecomconcern spreekt in een verklaring van een "ommekeer" in de zakelijke markt.

KPN zag de opbrengsten van diensten aan bedrijven jaren krimpen. In de loop van vorig jaar leek het voor het eerst in tijden wel de goede kant op te gaan met dit marktsegment toen het telecombedrijf goede zaken meldde met zijn KPN EEN-aanbod voor kleine en middelgrote bedrijven. Daarmee kan een bedrijf bijvoorbeeld een internetverbinding combineren met vaste telefonie of televisie.

De onderneming moet het bij haar groei op de zakelijke markt vooral hebben van mkb-bedrijven. De omzet aan die klanten steeg afgelopen kwartaal met bijna 8 procent op jaarbasis. Dat was genoeg om de ruim 3 procent omzetdaling bij grotere zakelijke klanten te compenseren.

Opsteker

De groei op de zakelijke markt is een opsteker voor KPN. Volgens Farwerck loopt zijn onderneming daarmee namelijk voor op schema. Eerder dit jaar zei hij nog dat hij mikte op een stabilisering van de zakelijke markt. En dat hoopte hij tegen het einde van dit jaar te hebben bereikt.

KPN is over de gehele linie verder gegroeid. Het aantal klanten en de inkomsten uit mobiele diensten dikten eveneens aan. De kwartaalomzet zat met ruim 1 procent in de lift tot 1,3 miljard euro. Onder de streep bleef wel minder winst over, maar dat had volgens KPN vooral te maken met investeringen in de uitbreiding van het glasvezelnet. Wanneer dergelijke eenmalige kosten niet meegeteld worden, dan ging de winst wel omhoog.

Farwerck wijst erop dat KPN ook niet immuun is voor de hoge inflatie van de laatste tijd. Als de kosten oplopen kan dat de kostenbesparingen van het bedrijf in de weg zitten. Maar hij heeft er niettemin vertrouwen in "gezonde marges" te kunnen blijven maken. Geholpen door de "solide prestaties" in het eerste half jaar, kunnen de verwachtingen voor de operationele winst en vrije kasstroom in heel dit jaar zelfs wat omhoog, benadrukt hij.

Meer uit Financieel

Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

23 minuten geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

39 minuten geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

1 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

1 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

2 uur geleden
Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

3 uur geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

7 uur geleden