Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN: geen enkele indicatie dat klanten zijn afgeluisterd

KPN: geen enkele indicatie dat klanten zijn afgeluisterd

DEN HAAG (ANP) - KPN zegt geen indicatie te hebben dat klanten in het verleden zijn afgeluisterd of dat Huawei klantgegevens heeft ontvreemd. Volgens het telecombedrijf heeft geen enkele leverancier "ongeautoriseerde, ongecontroleerde en ongelimiteerde" toegang tot de netwerken en systemen. KPN reageert hiermee op een artikel in de Volkskrant dat een geheim intern rapport uit 2010 in handen heeft waaruit zou blijken dat het Chinese technologiebedrijf Huawei vrije toegang had tot het mobiele netwerk van KPN. Huawei ontkent de aantijgingen met klem.

Volgens KPN is er "in alle jaren nooit geconstateerd dat er door Huawei klantgegevens zijn ontvreemd uit onze netwerken, dan wel onze klantsystemen, of dat er is afgeluisterd". "Als dat wel zo was geweest, hadden we de bevoegde autoriteiten en onze klanten hierover zeker geïnformeerd en maatregelen genomen richting de leverancier", staat in een reactie. De risicoanalyse van Capgemini heeft er destijds wel toe geleid dat KPN een voorgenomen uitbesteding van het volledige onderhoud van zijn mobiele kernnetwerk niet heeft doorgezet. "Ten aanzien van de geconstateerde risico’s uit de analyse in de desbetreffende systemen en processen is in 2010 een verbeterplan opgesteld en direct uitgevoerd."

KPN doet tot op de dag van vandaag dit onderhoud zelf, met ondersteuning van deskundigen van meerdere partijen. Volgens de telecomaanbieder gelden voor alle leveranciers, waaronder naast Huawei ook Ericsson en Nokia, dat zij moeten voldoen aan strikte veiligheidsrichtlijnen.

Balkenende

De Volkskrant schrijft dat Huawei onbeperkt telefoongesprekken kon meeluisteren, waaronder die van ministers, de toenmalig minister-president Jan Peter Balkenende en Chinese dissidenten.

Huawei neemt in een reactie afstand van de in het artikel geschetste situatie. "Huawei-medewerkers hebben geen ongeautoriseerde toegang gehad tot het netwerk en de data van KPN, noch gegevens onttrokken aan dat netwerk", zo klinkt het. Huawei werkte onder de "expliciete autorisatie" van KPN. Daarbij waren de Huawei-medewerkers tijdelijk in dienst van KPN.

Nooit aangesproken

"De personen waarnaar het Volkskrant-artikel verwijst, vielen naar ons inzicht in deze laatste categorie", aldus de onderneming. "De facto, werkten deze mensen dus voor KPN, wat de constateringen vanuit het rapport in een ander daglicht plaatst."

Verder wijst Huawei erop dat in de vijftien jaar dat het bedrijf in Nederland actief is, het nog nooit door overheidsinstanties is aangesproken op ongeautoriseerd handelen. "Dit terwijl het rapport kennelijk al meer dan tien jaar in het bezit is van de inlichtingendiensten", aldus Huawei.

Meer uit Financieel

Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

29 minuten geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

42 minuten geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

1 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

3 uur geleden
Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

4 uur geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

6 uur geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

6 uur geleden