Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN en Prosus stuwen AEX boven 600 punten

KPN en Prosus stuwen AEX boven 600 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index noteerde donderdag boven de grens van 600 punten, onder aanvoering van KPN en Prosus. De andere Europese beurzen deden een stapje terug, na de rally van de afgelopen dagen. De beurshandel bleef in de ban van het positieve vaccinnieuws van de Amerikaanse farmaceut Pfizer en de verdere ontwikkelingen rond de coronacrisis. Op het Damrak verwerkten beleggers een handelsbericht van maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 602,30 punten. De hoofdindex tikte een dag eerder al even het niveau van 600 punten aan. De laatste keer dat de AEX boven deze grens sloot was op 21 februari dit jaar. De MidKap klom 1,4 procent tot 862,39 punten. Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,7 procent.

Beleggers stapten weer in de tech- en telecombedrijven. Deze bedrijven, die profiteren van het vele thuiswerken vanwege de pandemie, stonden de afgelopen dagen onder druk door het positieve vaccinnieuws. Telecomaanbieder KPN en techinvesteerder Prosus gingen aan kop in de hoofdindex met winsten van 5,4 procent en 4,1 procent. Het aandeel van olie- en gasconcern Shell (min 2,7 procent) noteerde ex dividend.

SBM Offshore

In de MidKap ging biotechnoloog Pharming aan kop met een plus van ruim 5 procent. Vastgoedfonds Eurocommercial Properties, dat in de afgelopen dagen flink hoger werd gezet door het vaccinnieuws, sloot de rij met een min van 3,6 procent.

SBM Offshore daalde 0,1 procent. De maritiem oliedienstverlener is ondanks de zwakke marktomstandigheden in de olie- en gasindustrie wederom positiever geworden over de resultaten dit jaar. Beleggers en analisten hadden echter al rekening gehouden met de betere vooruitzichten van het bedrijf. Op de lokale markt zakte Stern 4,5 procent. De autodealergroep had ook in het derde kwartaal last van de coronacrisis.

Burberry

Siemens zakte dik 2 procent in Frankfurt. Het Duitse technologie- en industrieconcern rekent op meer winst in 2021 na het zware coronajaar. Vanwege de aanhoudende onzekerheden rond de pandemie snijdt Siemens wel in het dividend. Deutsche Telekom won 0,5 procent, na een verhoging van de verwachtingen door het Duitse telecomconcern. In Londen vielen de resultaten van het Britse modemerk Burberry (plus 3,6 procent) in de smaak.

De euro stond op 1,1812 dollar, tegen 1,1762 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 41,57 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 43,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

5 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

6 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

7 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

8 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

9 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

20 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

21 uur geleden