KPN en Prosus stuwen AEX boven 600 punten
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index noteerde donderdag boven de grens van 600 punten, onder aanvoering van KPN en Prosus. De andere Europese beurzen deden een stapje terug, na de rally van de afgelopen dagen. De beurshandel bleef in de ban van het positieve vaccinnieuws van de Amerikaanse farmaceut Pfizer en de verdere ontwikkelingen rond de coronacrisis. Op het Damrak verwerkten beleggers een handelsbericht van maritiem oliedienstverlener SBM Offshore.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 602,30 punten. De hoofdindex tikte een dag eerder al even het niveau van 600 punten aan. De laatste keer dat de AEX boven deze grens sloot was op 21 februari dit jaar. De MidKap klom 1,4 procent tot 862,39 punten. Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,7 procent.
Beleggers stapten weer in de tech- en telecombedrijven. Deze bedrijven, die profiteren van het vele thuiswerken vanwege de pandemie, stonden de afgelopen dagen onder druk door het positieve vaccinnieuws. Telecomaanbieder KPN en techinvesteerder Prosus gingen aan kop in de hoofdindex met winsten van 5,4 procent en 4,1 procent. Het aandeel van olie- en gasconcern Shell (min 2,7 procent) noteerde ex dividend.
SBM Offshore
In de MidKap ging biotechnoloog Pharming aan kop met een plus van ruim 5 procent. Vastgoedfonds Eurocommercial Properties, dat in de afgelopen dagen flink hoger werd gezet door het vaccinnieuws, sloot de rij met een min van 3,6 procent.
SBM Offshore daalde 0,1 procent. De maritiem oliedienstverlener is ondanks de zwakke marktomstandigheden in de olie- en gasindustrie wederom positiever geworden over de resultaten dit jaar. Beleggers en analisten hadden echter al rekening gehouden met de betere vooruitzichten van het bedrijf. Op de lokale markt zakte Stern 4,5 procent. De autodealergroep had ook in het derde kwartaal last van de coronacrisis.
Burberry
Siemens zakte dik 2 procent in Frankfurt. Het Duitse technologie- en industrieconcern rekent op meer winst in 2021 na het zware coronajaar. Vanwege de aanhoudende onzekerheden rond de pandemie snijdt Siemens wel in het dividend. Deutsche Telekom won 0,5 procent, na een verhoging van de verwachtingen door het Duitse telecomconcern. In Londen vielen de resultaten van het Britse modemerk Burberry (plus 3,6 procent) in de smaak.
De euro stond op 1,1812 dollar, tegen 1,1762 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 41,57 dollar. Brentolie klom 0,2 procent in prijs tot 43,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
2 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
6 uur geleden