KPN daalt op positief Damrak na kwartaalresultaten
AMSTERDAM (ANP) - KPN werd woensdag bijna 1 procent lager gezet op de Amsterdamse beurs na een handelsupdate. Het telecomconcern wist in het tweede kwartaal voor het eerst in ruim tien jaar de omzet op te voeren op het vlak voor telecomdiensten aan bedrijven. Topman Joost Farwerck sprak van een "ommekeer" in de zakelijke markt. Farwerck wijst er wel op dat ook KPN niet immuun is voor de hoge inflatie. Als de kosten oplopen kan dat de kostenbesparingen van het bedrijf in de weg zitten.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal na het slot van de Europese aandelenhandel de rente naar verwachting opnieuw verhogen met 0,75 procentpunt om de hoge inflatie in de Verenigde Staten aan te pakken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 710,89 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 923,97 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.
Kopgroep
De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi behoorden tot de sterkste stijgers in de AEX, met winsten tot 2,1 procent, dankzij beter dan verwachte resultaten van de Amerikaanse chipmaker Texas Instruments. Ook fintechbedrijf Adyen stond in de kopgroep met een plus van ruim 2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever klom 0,7 procent na een koopadvies door Deutsche Bank.
In de MidKap zakte Vopak 2 procent. Het tankopslagbedrijf schreef in de eerste jaarhelft 468 miljoen euro aan waarde af op zijn activiteiten en leed daardoor een fors nettoverlies.
Deutsche Bank
In Milaan steeg de Italiaanse bank UniCredit bijna 7 procent na goed ontvangen resultaten. Deutsche Bank daalde 0,7 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland waarschuwde dat het dit jaar niet lukt om een belangrijke kostendoelstelling te behalen. Ook wordt het lastiger voor het bankconcern om zijn winstdoel waar te maken.
Mercedes-Benz won 1,5 procent. De Duitse autofabrikant is positiever geworden over de winstverwachting voor dit jaar dankzij de hogere verkoopprijzen van zijn auto's.
Lockdowns
Adidas zakte 4 procent. Het Duitse sportmerk verlaagde opnieuw zijn jaarverwachtingen vanwege het zwakke herstel van de Chinese markt door de coronalockdowns in het land. In Zürich verloor Credit Suisse 0,2 procent. De door schandalen geplaagde Zwitserse bank vervangt zijn topman Thomas Gottstein, nadat het concern voor het derde kwartaal op rij diep in de rode cijfers is gedoken.
De euro was 1,0138 dollar waard, tegen 1,0120 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 95,71 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 104,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De gasvoorraad die vrijdag onder de 10 procent is gedoken, is geen reden voor paniek, zegt topvrouw van Gasunie Willemien Terpstra. Volgens Terpstra komt er nog voldoende gas binnen en bovendien is de winter bijna ten einde.
4 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het vierde kwartaal van vorig jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat groeide de economie met 0,2 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste raming eind januari werd nog een plus van 0,3 procent gemeld door Eurostat.
24 minuten geledenDOHA (ANP) - De energieminister van Qatar verwacht dat alle energie-exporteurs in de Golfregio binnen enkele weken hun productie mogelijk moeten stilleggen als de oorlog in het Midden-Oosten aanhoudt. Dat kan de olieprijzen opdrijven tot 150 dollar per vat (zo'n 130 euro). Hiervoor waarschuwt energieminister en baas van staatsenergiebedrijf QatarEnergy Saad al-Kaabi in de Britse zakenkrant Financial Times (FT).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het rentebeleid van de Europese Centrale Bank (ECB) is nog altijd "passend", ondanks de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in een interview met persbureau Reuters.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlander Remko Rijnders kan de nieuwe topman worden van Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn. Hij zou dan opvolger worden van topman Kai-Ulrich Deissner die vrijdag bekendmaakte dit jaar af te treden om persoonlijke redenen. Rijnders is nu nog financieel directeur van Ceconomy.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is de vraag of Nederlandse Spoorwegen reizigers in de toekomst op dezelfde manier blijft compenseren bij stakingen. De spoorvervoerder evalueert de regeling die daarvoor is opgezet, staat in het jaarverslag van het bedrijf. Nu vergoedt de NS reizigers voor hun kosten voor vervangend vervoer, tot een maximum van 25 euro, of hun treinkaartje als ritten uitvallen door een staking.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De dieselprijs in Nederland heeft een recordhoogte bereikt door de oorlog in het Midden-Oosten, berekende consumentencollectief UnitedConsumers. De landelijke adviesprijs is gestegen naar 2,375 euro per liter.
2 uur geleden