Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN bij grootste verliezers in AEX-index na cijferupdate

KPN bij grootste verliezers in AEX-index na cijferupdate

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN is dinsdag met een verlies van 0,8 procent de handel uitgegaan op Beursplein 5. De telecomprovider wist met zijn kwartaalupdate beleggers niet te overtuigen, ondanks een verbetering van de prestatie op zowel de zakelijke als de particuliere markt. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar toeleveranciers van de chipindustrie BE Semiconductors en ASM International. Besi kwam voorbeurs ook met een handelsupdate. Die van ASMI volgt na de slotbel.

Het sentiment op de Europese beurzen was positief in navolging van nieuwe recordstanden op Wall Street. De AEX-index sloot de sessie met een winst van 0,5 procent op 816,91 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 1077,12 punten. Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 1,1 procent.

Besi maakte een eerder verlies goed en ging 0,7 procent hoger de handel uit. De chiptoeleverancier zag de omzet in het derde kwartaal bijna verdubbelen in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van het tweede kwartaal daalden de inkomsten wel, mede vanwege problemen in de toeleveringsketen. Voor het vierde kwartaal rekent Besi op een omzetdaling met 5 tot 15 procent ten opzichte van het derde kwartaal.

ASMI

ASMI was met een verlies van 1,8 procent de grootste daler in de AEX vooruitlopend op zijn handelsupdate. Chipmachinemaker ASML (min 0,8 procent) stond ook bij de verliezers. Shell daalde een fractie. Pensioenfonds ABP stopt met beleggen in producenten van fossiele brandstoffen, zoals olie- en gasconcerns, vanwege de verontrustende klimaatrapporten. Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,1 procent.

In Zürich klom UBS 1,1 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, boekte in het derde kwartaal de hoogste winst sinds het eerste kwartaal van 2015. Novartis won dik 1 procent. De Zwitserse farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst.

Reckitt Benckiser

In Londen steeg Reckitt Benckiser rond de 6 procent. De Britse producent van consumentengoederen schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op na een sterk derde kwartaal. Het concern achter de keelpijntabletten Strepsils verkocht meer van zijn middelen tegen griep en verkoudheid.

De euro was 1,1586 dollar waard, tegen 1,1613 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 84,46 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 86,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Handbak verdwijnt langzaam uit het Nederlandse wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

5 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

16 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

17 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

19 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

21 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

23 uur geleden