KPN bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde dinsdag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Britse bank Barclays haalden het telecomconcern van de kooplijst af. Het aandeel verloor 0,9 procent. Bij de middelgrote bedrijven daalde Aalberts ook 0,9 procent. De industrieel toeleverancier presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen. Zo wil het bedrijf in 2030 een omzet van meer dan 4,5 miljard euro realiseren. Daarnaast ligt Aalberts op schema om de doelen voor 2026 te behalen. Ook wil het bedrijf meer activiteiten afstoten en zijn positie in Noord-Amerika en Zuidoost-Azië versterken met overnames.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 891,64 punten. De MidKap zakte 0,5 procent tot 872,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,5 procent. De stemming op de beursvloeren werd onder meer gedrukt door tegenvallende handelscijfers uit China. Zo steeg de Chinese export in november minder hard dan verwacht en liet de import de grootste daling zien in veertien maanden.
Techinvesteerder Prosus, die grote belangen heeft in de Chinese techsector, was de grootste daler in de AEX met een min van ruim 2 procent. Uitzender Randstad en verffabrikant AkzoNobel volgden met verliezen tot 1,2 procent. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX voerden de schaarse stijgers aan, met plussen tot 0,4 procent.
Verkoop
In de MidKap sloot Allfunds de rij met een verlies van ruim 4 procent. Het investeringsplatform werd door de kenners van Oddo BHF van de kooplijst gehaald en op verkopen gezet.
Vivoryon kelderde 20 procent. De Duitse biotechnoloog leed in de eerste negen maanden van het jaar een nettoverlies van 17,1 miljoen euro, evenveel als een jaar eerder. Het bedrijf verklaarde verder genoeg geld in kas te hebben om de activiteiten tot in het derde kwartaal van 2025 voort te zetten. Het aandeel steeg maandag al 47 procent na positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.
Huurappartementen
Heijmans klom 1 procent. Het bouwbedrijf gaat de komende jaren zevenhonderd huurappartementen bouwen in Limburg. De opdracht heeft een omzetwaarde van 130 miljoen euro.
De euro was 1,0541 dollar waard, tegen 1,0583 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,16 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
42 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden