KPN bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging
AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde dinsdag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Britse bank Barclays haalden het telecomconcern van de kooplijst af. Het aandeel verloor 0,9 procent. Bij de middelgrote bedrijven daalde Aalberts ook 0,9 procent. De industrieel toeleverancier presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen. Zo wil het bedrijf in 2030 een omzet van meer dan 4,5 miljard euro realiseren. Daarnaast ligt Aalberts op schema om de doelen voor 2026 te behalen. Ook wil het bedrijf meer activiteiten afstoten en zijn positie in Noord-Amerika en Zuidoost-Azië versterken met overnames.
De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 891,64 punten. De MidKap zakte 0,5 procent tot 872,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,5 procent. De stemming op de beursvloeren werd onder meer gedrukt door tegenvallende handelscijfers uit China. Zo steeg de Chinese export in november minder hard dan verwacht en liet de import de grootste daling zien in veertien maanden.
Techinvesteerder Prosus, die grote belangen heeft in de Chinese techsector, was de grootste daler in de AEX met een min van ruim 2 procent. Uitzender Randstad en verffabrikant AkzoNobel volgden met verliezen tot 1,2 procent. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX voerden de schaarse stijgers aan, met plussen tot 0,4 procent.
Verkoop
In de MidKap sloot Allfunds de rij met een verlies van ruim 4 procent. Het investeringsplatform werd door de kenners van Oddo BHF van de kooplijst gehaald en op verkopen gezet.
Vivoryon kelderde 20 procent. De Duitse biotechnoloog leed in de eerste negen maanden van het jaar een nettoverlies van 17,1 miljoen euro, evenveel als een jaar eerder. Het bedrijf verklaarde verder genoeg geld in kas te hebben om de activiteiten tot in het derde kwartaal van 2025 voort te zetten. Het aandeel steeg maandag al 47 procent na positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.
Huurappartementen
Heijmans klom 1 procent. Het bouwbedrijf gaat de komende jaren zevenhonderd huurappartementen bouwen in Limburg. De opdracht heeft een omzetwaarde van 130 miljoen euro.
De euro was 1,0541 dollar waard, tegen 1,0583 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,16 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden