Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging

KPN bij dalers in licht lagere AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde dinsdag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak. Analisten van de Britse bank Barclays haalden het telecomconcern van de kooplijst af. Het aandeel verloor 0,9 procent. Bij de middelgrote bedrijven daalde Aalberts ook 0,9 procent. De industrieel toeleverancier presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe doelstellingen. Zo wil het bedrijf in 2030 een omzet van meer dan 4,5 miljard euro realiseren. Daarnaast ligt Aalberts op schema om de doelen voor 2026 te behalen. Ook wil het bedrijf meer activiteiten afstoten en zijn positie in Noord-Amerika en Zuidoost-Azië versterken met overnames.

De Amsterdamse hoofdindex noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 891,64 punten. De MidKap zakte 0,5 procent tot 872,77 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,5 procent. De stemming op de beursvloeren werd onder meer gedrukt door tegenvallende handelscijfers uit China. Zo steeg de Chinese export in november minder hard dan verwacht en liet de import de grootste daling zien in veertien maanden.

Techinvesteerder Prosus, die grote belangen heeft in de Chinese techsector, was de grootste daler in de AEX met een min van ruim 2 procent. Uitzender Randstad en verffabrikant AkzoNobel volgden met verliezen tot 1,2 procent. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX voerden de schaarse stijgers aan, met plussen tot 0,4 procent.

Verkoop

In de MidKap sloot Allfunds de rij met een verlies van ruim 4 procent. Het investeringsplatform werd door de kenners van Oddo BHF van de kooplijst gehaald en op verkopen gezet.

Vivoryon kelderde 20 procent. De Duitse biotechnoloog leed in de eerste negen maanden van het jaar een nettoverlies van 17,1 miljoen euro, evenveel als een jaar eerder. Het bedrijf verklaarde verder genoeg geld in kas te hebben om de activiteiten tot in het derde kwartaal van 2025 voort te zetten. Het aandeel steeg maandag al 47 procent na positieve onderzoeksresultaten voor zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten.

Huurappartementen

Heijmans klom 1 procent. Het bouwbedrijf gaat de komende jaren zevenhonderd huurappartementen bouwen in Limburg. De opdracht heeft een omzetwaarde van 130 miljoen euro.

De euro was 1,0541 dollar waard, tegen 1,0583 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 68,16 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 71,97 dollar per vat.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

8 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

9 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

10 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

10 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

11 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden