
KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk
ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft vorig jaar 574.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk. Dat is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP. Daarmee hadden ruim zes op de tien van alle Nederlandse huishoudens, 63 procent in totaal, eind vorig jaar glasvezel van KPN.
Dat meldt de onderneming bij de presentatie van de jaarresultaten. Het percentage komt neer op ongeveer 5,3 miljoen huishoudens. Eind 2023 had 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel, een snellere vorm van internet. Dat jaar zei KPN nog te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026.
KPN-topman Joost Farwerck legt uit dat die doelstelling jaren geleden is gesteld, waarbij is uitgegaan van het aantal huishoudens op dat moment. "Inmiddels zijn er meer woningen en meer huishoudens en zijn dus ook meer aansluitingen nodig. Het aandeel kan 82 procent worden, maar ook 78 procent. Maar dat is dan wel van een groter bestand aan huishoudens."
iPhone
KPN meldt verder dat zowel de omzet als de winst zijn gestegen in 2024. De omzet steeg met 3,4 procent op jaarbasis tot ruim 5,6 miljard euro. Onder de streep bleef iets meer over dan een jaar eerder, in totaal 847 miljoen euro. Verder verhoogt KPN het dividend. Ook heeft het bedrijf aangekondigd dit jaar voor 250 miljoen euro aandelen in te kopen.
De problemen die sommige iPhone-gebruikers ondervonden, zijn vrijwel helemaal opgelost, zegt financieel topman Chris Figee. Sinds mei kregen klanten van KPN met een iPhone 11 of iPhone 12 last van een slechte verbinding. Met behulp van een update konden de problemen bij de iPhone 12 snel worden opgelost, bij de oudere iPhone 11 lukte dit aanvankelijk niet. Deze mensen hebben een vervangend toestel of andere coulanceregeling gekregen.
De problemen hadden impact op het consumentensegment van KPN, al kan Figee niet aangeven hoe groot de schadepost precies was. Desondanks is de omzet van dit segment wel gestegen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
1 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.
4 uur geleden