Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk

KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft vorig jaar 574.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk. Dat is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP. Daarmee hadden ruim zes op de tien van alle Nederlandse huishoudens, 63 procent in totaal, eind vorig jaar glasvezel van KPN.

Dat meldt de onderneming bij de presentatie van de jaarresultaten. Het percentage komt neer op ongeveer 5,3 miljoen huishoudens. Eind 2023 had 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel, een snellere vorm van internet. Dat jaar zei KPN nog te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026.

KPN-topman Joost Farwerck legt uit dat die doelstelling jaren geleden is gesteld, waarbij is uitgegaan van het aantal huishoudens op dat moment. "Inmiddels zijn er meer woningen en meer huishoudens en zijn dus ook meer aansluitingen nodig. Het aandeel kan 82 procent worden, maar ook 78 procent. Maar dat is dan wel van een groter bestand aan huishoudens."

iPhone

KPN meldt verder dat zowel de omzet als de winst zijn gestegen in 2024. De omzet steeg met 3,4 procent op jaarbasis tot ruim 5,6 miljard euro. Onder de streep bleef iets meer over dan een jaar eerder, in totaal 847 miljoen euro. Verder verhoogt KPN het dividend. Ook heeft het bedrijf aangekondigd dit jaar voor 250 miljoen euro aandelen in te kopen.

De problemen die sommige iPhone-gebruikers ondervonden, zijn vrijwel helemaal opgelost, zegt financieel topman Chris Figee. Sinds mei kregen klanten van KPN met een iPhone 11 of iPhone 12 last van een slechte verbinding. Met behulp van een update konden de problemen bij de iPhone 12 snel worden opgelost, bij de oudere iPhone 11 lukte dit aanvankelijk niet. Deze mensen hebben een vervangend toestel of andere coulanceregeling gekregen.

De problemen hadden impact op het consumentensegment van KPN, al kan Figee niet aangeven hoe groot de schadepost precies was. Desondanks is de omzet van dit segment wel gestegen.

Meer uit Financieel

Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

27 minuten geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

59 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

1 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

2 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

4 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

5 uur geleden