Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk

KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft vorig jaar 574.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk. Dat is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP. Daarmee hadden ruim zes op de tien van alle Nederlandse huishoudens, 63 procent in totaal, eind vorig jaar glasvezel van KPN.

Dat meldt de onderneming bij de presentatie van de jaarresultaten. Het percentage komt neer op ongeveer 5,3 miljoen huishoudens. Eind 2023 had 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel, een snellere vorm van internet. Dat jaar zei KPN nog te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026.

KPN-topman Joost Farwerck legt uit dat die doelstelling jaren geleden is gesteld, waarbij is uitgegaan van het aantal huishoudens op dat moment. "Inmiddels zijn er meer woningen en meer huishoudens en zijn dus ook meer aansluitingen nodig. Het aandeel kan 82 procent worden, maar ook 78 procent. Maar dat is dan wel van een groter bestand aan huishoudens."

iPhone

KPN meldt verder dat zowel de omzet als de winst zijn gestegen in 2024. De omzet steeg met 3,4 procent op jaarbasis tot ruim 5,6 miljard euro. Onder de streep bleef iets meer over dan een jaar eerder, in totaal 847 miljoen euro. Verder verhoogt KPN het dividend. Ook heeft het bedrijf aangekondigd dit jaar voor 250 miljoen euro aandelen in te kopen.

De problemen die sommige iPhone-gebruikers ondervonden, zijn vrijwel helemaal opgelost, zegt financieel topman Chris Figee. Sinds mei kregen klanten van KPN met een iPhone 11 of iPhone 12 last van een slechte verbinding. Met behulp van een update konden de problemen bij de iPhone 12 snel worden opgelost, bij de oudere iPhone 11 lukte dit aanvankelijk niet. Deze mensen hebben een vervangend toestel of andere coulanceregeling gekregen.

De problemen hadden impact op het consumentensegment van KPN, al kan Figee niet aangeven hoe groot de schadepost precies was. Desondanks is de omzet van dit segment wel gestegen.

Meer uit Financieel

NS en vakbonden bereiken akkoord over nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de NS hebben woensdagochtend een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Dat meldt FNV-bestuurder Henri Janssen. De partijen hebben onder meer afgesproken dat de lonen per 1 maart 2025 van dit jaar met 4 procent stijgen. Op 1 maart volgend jaar komt daar een salarisverhoging bij van 3 of 3,5 procent, afhankelijk van de functiegroep waarin een medewerker zit.

27 minuten geleden
Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

7 uur geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

8 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

9 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

9 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

11 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

11 uur geleden