KPN bereikt ruim 6 op de 10 huishoudens met glasvezelnetwerk
ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft vorig jaar 574.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk. Dat is inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP. Daarmee hadden ruim zes op de tien van alle Nederlandse huishoudens, 63 procent in totaal, eind vorig jaar glasvezel van KPN.
Dat meldt de onderneming bij de presentatie van de jaarresultaten. Het percentage komt neer op ongeveer 5,3 miljoen huishoudens. Eind 2023 had 57 procent van alle Nederlandse huishoudens glasvezel, een snellere vorm van internet. Dat jaar zei KPN nog te mikken op een aandeel van 80 procent in 2026.
KPN-topman Joost Farwerck legt uit dat die doelstelling jaren geleden is gesteld, waarbij is uitgegaan van het aantal huishoudens op dat moment. "Inmiddels zijn er meer woningen en meer huishoudens en zijn dus ook meer aansluitingen nodig. Het aandeel kan 82 procent worden, maar ook 78 procent. Maar dat is dan wel van een groter bestand aan huishoudens."
iPhone
KPN meldt verder dat zowel de omzet als de winst zijn gestegen in 2024. De omzet steeg met 3,4 procent op jaarbasis tot ruim 5,6 miljard euro. Onder de streep bleef iets meer over dan een jaar eerder, in totaal 847 miljoen euro. Verder verhoogt KPN het dividend. Ook heeft het bedrijf aangekondigd dit jaar voor 250 miljoen euro aandelen in te kopen.
De problemen die sommige iPhone-gebruikers ondervonden, zijn vrijwel helemaal opgelost, zegt financieel topman Chris Figee. Sinds mei kregen klanten van KPN met een iPhone 11 of iPhone 12 last van een slechte verbinding. Met behulp van een update konden de problemen bij de iPhone 12 snel worden opgelost, bij de oudere iPhone 11 lukte dit aanvankelijk niet. Deze mensen hebben een vervangend toestel of andere coulanceregeling gekregen.
De problemen hadden impact op het consumentensegment van KPN, al kan Figee niet aangeven hoe groot de schadepost precies was. Desondanks is de omzet van dit segment wel gestegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.
16 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarmee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
2 uur geledenLE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.
5 uur geleden